Entertainment

Oświadczenia otwierające proces „Rust”: Oskarżenie zarzuca Alecowi Baldwinowi „lekkomyślne lekceważenie” kwestii bezpieczeństwa

Aktor Alec Baldwin w środę 10 lipca rozpoczął się pierwszy dzień jego procesu w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.

Aktorowi „30 Rock” postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci w związku ze śmiercią operatora „Rust” Halina Hutchins.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Oskarżenie rozpoczyna proces oskarżeniami o zaniedbanie w planie „Rust”

MEGA

Podczas przemówienia otwierającego zdjęcia prokurator Erlinda Johnson zarzuciła Alecowi Baldwinowi, że używał broni palnej, aby celować w ludzi na planie i nie przeprowadzał odpowiednich kontroli bezpieczeństwa broni na planie.

„Kiedy ktoś bawi się w udawanie z prawdziwą bronią w prawdziwym miejscu pracy i podczas udawania z tą bronią łamie podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące broni palnej, życie ludzi jest zagrożone, a ktoś może zostać zabity” – powiedziała w swoim oświadczeniu otwierającym. „Panie i panowie, o to właśnie chodzi w tej sprawie. To proste. To nieskomplikowane”.

Prokuratorzy opisali, co wydarzyło się na planie westernu 21 października 2021 r., zauważając, że zarówno Hannah Gutierrez-Reed, jak i pierwszy asystent reżysera Dave Halls szybko sprawdzili broń przed przekazaniem jej Baldwinowi.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Prokuratura stwierdza, że ​​Baldwin działał z „lekceważącym lekceważeniem” bezpieczeństwa załogi

Alec Baldwin spotyka się z policją w celu przesłuchania po strzelaninie w Rust
MEGA

Chociaż tylko „blokowali” scenę, oskarżenie stwierdziło, że Baldwin „robił swoje” i nie przestrzegał ustalonych zasad bezpieczeństwa na planie. Oskarżyciele wyjaśnili, jak kula przeszła przez ramię Halyny Hutchins i trafiła reżysera Joela Souzę, gdzie została wyjęta z jego ciała w szpitalu w Santa Fe. Podczas gdy oskarżenie przemawiało, Baldwin patrzył w dół, często pisząc notatki na notesie przed sobą.

Oskarżenie argumentowało, że wbrew twierdzeniom Baldwina, musiał on nacisnąć spust, aby broń wystrzeliła, powołując się na wyniki ekspertyzy przeprowadzonej przez FBI, która zostanie przedstawiona jako dowód w dalszej części procesu.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

„Wycelował bronią w inną osobę, naciągnął kurek i nacisnął spust, lekceważąc bezpieczeństwo pani Hutchins” – powiedział Johnson. „Jedynym prawdziwym i sprawiedliwym werdyktem w tej sprawie, dzięki któremu można wymierzyć prawdziwą sprawiedliwość, jest werdykt o winie za nieumyślne spowodowanie śmierci”.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Adwokat Aleca Baldwina zrzuca winę na rusznikarza Hannah Gutierrez-Reed

Hannah Gutierrez-Reed pozuje do zdjęcia policyjnego po skazaniu za nieumyślne spowodowanie śmierci w procesie dotyczącym strzelaniny w „Rust”
MEGA

Adwokat Baldwina, Alex Spiro, rozpoczął proces, obarczając winą załogę „Rust” i rusznikarza Hannah Gutierrez-Reed, która obecnie odsiaduje 18 miesięcy po tym, jak ława przysięgłych poświęciła mniej niż trzy godziny na uznanie jej winną nieumyślnego spowodowania śmierci. Obrona zauważyła, że ​​Baldwin był aktorem na planie filmowym odgrywającym niebezpieczną rolę i zauważyła, że ​​prawdziwy pocisk „nie ma nic wspólnego z kręceniem filmu” i nie powinien znajdować się na planie filmowym.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Poprosił ławę przysięgłych, aby wyobraziła sobie Hannah Gutierrez-Reed wkładającą kulę do broni i zauważył, że nie usłyszą „żadnych dowodów” na to, że Baldwin miał cokolwiek wspólnego z wkładaniem ostrej amunicji do broni. Obwinił również pierwszego asystenta reżysera Dave'a Hallsa, który zezna później w trakcie procesu, ponieważ rolą pierwszego asystenta reżysera było sprawdzenie broni przed wręczeniem jej Baldwinowi.

„Zadaniem aktora jest granie. Jest Harlandem Rustem. Jest przestępcą uciekającym o życie” – powiedział Spiro o roli, zanim pokazał klip, na którym Baldwin wchodzi do kościoła z młodszym aktorem. Aktor biegnie po pomoc, mówiąc, że postać Baldwina „umrze”, jeśli jej nie otrzyma. Później do pokoju wchodzi dwóch przestępców z bronią wycelowaną w niego.

Klipy Aleca Baldwina „wyciągającego” swój pistolet „Rust” pokazane podczas przemówień otwierających

Policja w USA opublikowała materiał wideo z planu filmu Rust, w tym skutki śmiertelnego postrzelenia operatora przez aktora Aleca Baldwina. Halyna Hutchins, 42 lata, została postrzelona przez pana Baldwina podczas próby z bronią, którą uważał za bezpieczną. Materiał filmowy, który nie zawiera dźwięku, pokazuje Baldwina przebranego za kowboja, ćwiczącego z bronią przed śmiertelną strzelaniną. Można go zobaczyć na zdjęciach z tego filmu, jak pozuje z bronią i z amunicją na kostiumie w scenie rozgrywającej się w kościele. Można również zobaczyć klaps z nazwiskiem pani Hutchins. Nie wiadomo, czy trzymana przez niego broń to ta, z której wystrzelono śmiercionośne kule. Aktor, który był również producentem filmu, powiedział wcześniej, że nie nacisnął spustu i nie miał pojęcia, w jaki sposób ostra kula znalazła się na planie w pobliżu Santa Fe w amerykańskim stanie Nowy Meksyk.  Biuro szeryfa hrabstwa Santa Fe opublikowało w tym tygodniu zbiór dokumentów udostępnionych do śledztwa. 26 kwietnia 2022 r. Na zdjęciu: Alec Baldwin widziany na zdjęciach z nagrań wideo z prób Rust udostępnionych przez śledczych w USA. Źródło zdjęcia: Santa Fe County Sheriff/MEGA TheMegaAgency.com +1 888 505 6342 (Mega Agency TagID: MEGA851467_005.jpg) [Photo via Mega Agency]
MEGA

Na nagraniu widać, jak Baldwin pyta operatora kamery, czy są „gotowi”, zanim scena zostaje wznowiona, a Baldwinowi kazano „wyciągnąć broń i spojrzeć w górę”. Baldwin potwierdza, że ​​chcą, aby „ją wyciągnął”, a następnie szybko wyciąga broń. Proszą go, aby ponownie wyciągnął broń, a prawnik Baldwina zauważa, że ​​nie ma żadnego zagrożenia dla nikogo na planie, ponieważ broń nie powinna być załadowana ostrą amunicją.

Ława przysięgłych usłyszała połączenie z numerem alarmowym 911 z dnia strzelaniny. Kierownik scenariusza „Rust” Mamie Mitchell była tą, która zadzwoniła na policję i opisała to jako „przypadkową strzelaninę” i zrzuciła winę na pierwszego asystenta reżysera Dave’a Hallsa podczas rozmowy. Nazwisko Aleca Baldwina nie zostało wymienione.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

„Nie nacisnął spustu celowo. Pistolet po prostu wystrzelił” – kontynuował Spiro, zauważając, że aktor pracuje w branży rozrywkowej od ponad czterdziestu lat bez żadnych incydentów. Opisując naciśnięcie spustu jako „złe pytanie”, powiedział, że oskarżenie jest „zaślepione” próbą obalenia oświadczenia Baldwina, zamiast skupić się na próbie dowiedzenia się, w jaki sposób ostra amunicja znalazła się na planie filmowym.

Alex Spiro zakończył swoje oświadczenie wstępne słowami: „To była niewypowiedziana tragedia. Alec Baldwin nie popełnił żadnego przestępstwa”. Następnie sędzia rozwiązał ławę przysięgłych na poranną przerwę i przypomniał ławie przysięgłych, aby nie omawiała dotychczas przedstawionych dowodów.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button