News

Petycje Imrana Khana o zwolnienie za kaucją przed aresztowaniem w sprawie przemocy z 9 maja zostały oddalone

71-letni krykiecista, który został politykiem, ma do czynienia z ponad 200 sprawami (plik)

Lahaur:

Pakistański sąd antyterrorystyczny oddalił wnioski o zwolnienie za kaucją przed aresztowaniem byłego premiera Imrana Khana, uwięzionego w związku z trzema zamieszkami, które miały miejsce 9 maja ubiegłego roku. Skłoniło to jego partię do odrzucenia orzeczenia, uznając je za próbę przedłużenia jego aresztu.

Założycielowi Pakistan Tehreek-e-Insaf postawiono zarzuty podżegania do ataków na dom dowódcy korpusu w Lahaurze znany jako Jinnah House, wieżę Askari i posterunek policji Shadman 9 maja 2023 r.

Zwolennicy pana Khana zaatakowali kilka ważnych budynków rządowych i instalacji wojskowych po jego aresztowaniu w maju ubiegłego roku w związku z podejrzeniem korupcji.

Sędzia Sądu Najwyższego w Lahore, Khalid Arshad, odmówił panu Khanowi zwolnienia go za kaucją przed aresztowaniem i oddalił jego wnioski w trzech sprawach, po tym jak prokuratura porównała przemoc z 9 maja do ataków na Kapitol Stanów Zjednoczonych dokonanych przez zwolenników byłego prezydenta USA Donalda Trumpa w 2021 r.

Prokuratura stwierdziła, że ​​policja potrzebowała aresztu byłego premiera, aby móc zakończyć śledztwo w tych trzech sprawach.

71-letni krykiecista, a obecnie polityk, ma na swoim koncie ponad 200 spraw i od sierpnia ubiegłego roku przebywa w więzieniu Adiala w Rawalpindi.

Sędzia Arshad ogłosił skróconą rozprawę o godzinie 19:00, którą zarezerwował na 6 lipca po wysłuchaniu końcowych argumentów oskarżenia i obrońcy wnioskodawcy, poinformował w środę dziennik Dawn.

Ze względu na nieobecność zespołu prawników pana Khana sędzia zdecydował, że sąd wyda skrócony nakaz i później wyda szczegółowy nakaz.

W ostrej reakcji na decyzję sądu partia pana Khana stwierdziła w środę, że jest to podstęp mający na celu utrzymanie byłego premiera w więzieniu.

„Odrzucenie wniosków o zwolnienie za kaucją przed aresztowaniem jest podstępem mającym na celu utrzymanie Imrana Khana w więzieniu przez dłuższy okres” – powiedział rzecznik PTI Raoof Hasan w oświadczeniu w środę.

Stwierdził, że poddanie się wymiaru sprawiedliwości pod naciskiem sił opresyjnych, antydemokratycznych i antykonstytucyjnych jest największym katalizatorem „bolesnej śmierci prawa i sprawiedliwości oraz poważną przeszkodą na drodze do sprawiedliwości w Pakistanie”.

„Państwo Pakistan znajduje się w uścisku najgorszej dyktatury osobistej i prawa dżungli, a jedynym celem oddalenia wniosków Imrana Khana o zwolnienie za kaucją było przedłużenie jego bezprawnego uwięzienia po uniewinnieniu go we wszystkich innych fałszywych, sfabrykowanych i motywowanych politycznie sprawach” – powiedział.

Stwierdził, że pomimo propagandy prowadzonej przez ostatni rok, w żadnym sądzie nie przedstawiono żadnych dowodów dotyczących zarzutów stawianych
Panie Khan.

(Poza nagłówkiem, artykuł ten nie był edytowany przez zespół NDTV i został opublikowany za pośrednictwem kanału syndykowanego.)

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button