Entertainment

Piosenkarz country Joe Bonsall zmarł w wieku 76 lat z powodu powikłań ALS

Joe Bonsall, tłumaczenie: Jason Kempin/Getty Images

Joe Bonsallktóry był wieloletnim członkiem zespołu country i gospel The Oak Ridge Boys, zmarł we wtorek 9 lipca. Miał 76 lat.

Jak wynika z oświadczenia przedstawicieli rodziny, zdobywca nagrody Grammy zmarł na skutek powikłań związanych ze stwardnieniem zanikowym bocznym, chorobą nerwowo-mięśniową.

„Joe uwielbiał śpiewać. Uwielbiał czytać. Uwielbiał pisać. Uwielbiał grać na banjo. Uwielbiał pracować na farmie i uwielbiał drużynę Philadelphia Phillies” – czytamy w oświadczenie na oficjalnej stronie Bonsalla ogłaszającej jego śmierć. „Ale Jezus i jego rodzina zawsze byli na pierwszym miejscu — i zobaczymy go ponownie w Obiecanym Dniu”.

Bonsall był członkiem The Oak Ridge Boys przez prawie 50 lat i został wprowadzony do Gospel Music Hall of Fame i Country Music Hall of Fame.

Śmierć celebrytów w 2024 r.: Gwiazdy, które straciliśmy w tym roku

Powiązany: Śmierć celebrytów w 2024 r.: Gwiazdy, które straciliśmy w tym roku

W 2024 roku Hollywood opłakiwało wiele gwiazd. Gwiazda Speed ​​Racer, Christian Oliver (urodzony jako Christian Klepser), zginął w wieku 51 lat w katastrofie lotniczej 5 stycznia. Oliver wracał do domu z wakacji na Karaibach ze swoimi dwiema córkami — Maditą i Annik, które dzielił z żoną Jessicą Klepser — 4 stycznia. […]

Na kilka miesięcy przed śmiercią Bonsall ogłosił zakończenie trasy pożegnalnej zespołu The Oak Ridge Boys z powodu pogarszającego się stanu zdrowia i unieruchomienia.

„Wielu z was wie, że zmagam się z powoli rozwijającą się (od ponad 4 lat) chorobą nerwowo-mięśniową” – powiedział. napisane przez X w styczniu. „Jestem teraz w takim punkcie, że chodzenie jest niemożliwe, więc praktycznie wycofałem się z drogi. Stało się to po prostu zbyt trudne. … @oakridgeboys dokończą Farewell Tour beze mnie, ale bądźcie pewni, że dam sobie radę ze wszystkim! Bóg ma to!!!”

Joe Bonsall Członek Oak Ridge Boys Zmarł w wieku 76 lat Z Powikłań SLA 434
Jason Kempin/Getty Images

Oprócz udanej kariery muzycznej Bonsall był autorem 11 książek, w tym nadchodzących wspomnień zatytułowanych Widzę siebiektóry ukaże się w listopadzie.

Na prośbę Bonsalla nie odbędzie się ceremonia pogrzebowa. Zamiast kwiatów rodzina poprosiła również o wpłaty na rzecz The ALS Association lub Vanderbilt Medical Center ALS and Neuroscience Research Center.

Największe pary muzyki country Faith Hill Tim McGraw

Powiązany: Największe pary muzyki country

Niezależnie od tego, czy są to licealni kochankowie, czy druga szansa na miłość, te wiejskie pary są w tym na dłuższą metę. Faith Hill i Tim McGraw mają historię miłosną na wieki. Para zawarła związek małżeński w 1996 roku i powitała na świecie córki Gracie, Maggie i Audrey odpowiednio w 1997, 1998 i 2001 roku. Pomimo […]

Niedługo po potwierdzeniu śmierci Bonsalla wiele osób ze świata muzyki zaczęło składać kondolencje i wspominać piosenkarza.

„Straciliśmy wspaniałego Joe Bonsalla z @oakridgeboys i muzyka country dziś płacze” Jon Rich sławy Big and Rich napisał poprzez X„Joe był prawdziwym przyjacielem i kimś, kogo podziwiałem nie tylko jako artystę, ale i jako mężczyznę. Pozostawił po sobie spuściznę w postaci niesamowitej muzyki i niekończących się opowieści o jego dobroci serca. #RIPJoeBonsall.”

Lee Greenwood dodany„Joe i ja rozmawialiśmy w trasie czasem przed koncertem, a czasem po nim o tłumie, muzyce i o tym, kim jesteśmy jako Amerykanie. Moja rodzina przesyła modlitwy Bonsall Family i The Oak Ridge Boys. Będzie nam cię brakowało, Joe!”

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button