Sports

Podobno drużyna West prowadzi rozmowy z Kyle’em Lowrym

(Zdjęcie: Sarah Stier/Getty Images)

Kyle Lowry jest jednym z niewielu wolnych agentów w NBA, który może mieć realny wpływ na swój następny zespół.

Drugą połowę poprzedniego sezonu spędził w drużynie Philadelphia 76ers po tym, jak Miami Heat wymieniło go do Charlotte Hornets, a ci z niego zrezygnowali. W całej kampanii notował średnio 8,1 punktu i 4,2 asysty w 28,2 minuty na mecz.

Według doniesień Evana Sidery'ego, drużyna Phoenix Suns rozmawia z Lowrym na temat ewentualnego zakontraktowania go.

Suns stworzyli drużynę naszpikowaną gwiazdami: Devinem Bookerem, Kevinem Durantem i Bradleyem Bealem, a przed ubiegłym sezonem wielu obstawiało, że dotrą oni do finałów NBA w 2024 roku.

Jednak już w pierwszej rundzie play-offów przegrali z Minnesota Timberwolves i nagle stało się jasne, że mają poważne braki w składzie.

Ich największym problemem jest brak prawdziwego rozgrywającego. Mimo że Lowry nie jest już taki jak kiedyś, 38-latek mógłby pomóc wypełnić tę lukę.

W 2019 r. zdobył mistrzostwo NBA z drużyną Toronto Raptors, a w 2023 r., grając w barwach Heat, zaliczył dodatkowy wyjazd do finałów NBA, dzięki czemu mógłby wnieść cenne doświadczenie w rozgrywkach posezonowych do drużyny Suns, która jeszcze nigdy nie wygrała wszystkiego.

Nawet na tym etapie kariery Lowry wciąż potrafi rozłożyć parkiet. W zeszłym sezonie trafił 39,2 procent rzutów za 3 punkty, zdobywając średnio 4,2 na mecz.

Po znaczących wzmocnieniach składu drużyn Oklahoma City Thunder, Dallas Mavericks, Sacramento Kings i New Orleans Pelicans, Phoenix najwyraźniej potrzebuje wzmocnień, aby zajść daleko w play-offach w 2025 roku.

NASTĘPNY:
Kevin Durant ujawnia swoje przemyślenia na temat Coopera FlaggaSource link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button