News

„Połączeni wspólnymi wartościami, zaangażowaniem na rzecz lepszej planety”: premier w Austrii

„Ta moja podróż jest historyczna i wyjątkowa” – powiedział premier Modi w Austrii

Wiedeń:

Premier Narendra Modi, który przebywa z wizytą państwową w Austrii, nazwał swoją wizytę w kraju historyczną i wyjątkową oraz zapewnił, że jest szczęśliwy, że dostał szansę odwiedzenia Austrii na początku swojej trzeciej kadencji.

Zwracając się do mediów, premier Modi powiedział: „Jestem szczęśliwy, że na początku mojej trzeciej kadencji miałem okazję odwiedzić Austrię. Ta moja podróż jest historyczna i wyjątkowa. Po 41 latach premier Indii odwiedził Austrię”.

Warto zauważyć, że jest to pierwsza wizyta premiera Indii w Austrii od 41 lat. Indira Gandhi była ostatnią premier, która odwiedziła Austrię w 1983 r. Wizyta premiera Modiego w Austrii następuje po jego dwudniowej oficjalnej wizycie w Rosji, gdzie spotkał się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Premier wyraził ponadto radość z faktu, że oba narody zakończyły 75 lat swoich stosunków. „To również szczęśliwy zbieg okoliczności, że ta wizyta odbywa się w czasie, gdy 75 lat naszych wzajemnych stosunków zostało zakończone” – powiedział.

Rozwijając dalej relację między Indiami a Austrią, premier Modi dodał: „Demokracja i rządy prawa są podstawą naszych relacji. Nasze relacje są wzmacniane przez wzajemne zaufanie i wspólne interesy”.

Mówiąc o spotkaniu z kanclerzem Austrii, premier Modi powiedział, że rozmowy między nimi miały na celu wzmocnienie ich relacji. „Dziś między kanclerzem Austrii Karlem Nehammerem a mną odbyła się bardzo znacząca dyskusja. Omówiliśmy nowe możliwości dalszego wzmocnienia naszych więzi. Postanowiliśmy nadać tym więziom strategiczny kierunek”.

Dodał: „Na nadchodzącą dekadę przygotowano zarys współpracy, która nie ogranicza się tylko do wsparcia ekonomicznego i inwestycji, ale obejmie sektory takie jak rozwój infrastruktury, energia odnawialna, wodór, gospodarka wodna i odpadami, sztuczna inteligencja, kwant. Będziemy pracować nad łączeniem wzajemnych możliwości”.

Premier mówił także o łączeniu siły młodzieży i powiedział: „Aby połączyć siłę młodzieży i pomysły obu krajów, most startupowy otrzyma impuls. Osiągnięto już porozumienie w sprawie partnerstwa na rzecz mobilności i migracji, które wesprze legalną migrację i ruch wykwalifikowanej siły roboczej”.

Premier Modi odbył w środę rozmowy na szczeblu delegacji z Karlem Nehammerem w Urzędzie Kancelarii Federalnej w Wiedniu.

W spotkaniu uczestniczyli minister spraw zagranicznych S. Jaishankar, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego (NSA) Ajit Doval, minister spraw zagranicznych Vinay Mohan Kwatra i inni urzędnicy.

Wcześniej premier Modi podpisał Księgę Gości w Kancelarii Federalnej w Wiedniu w Austrii. Otrzymał również Uroczyste Przyjęcie w Kancelarii Federalnej w Wiedniu. Karl Nehammer towarzyszył premierowi Modiemu.

W poście na X rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych (MEA) Randhir Jaiswal stwierdził: „Pisanie nowego rozdziału w stosunkach dwustronnych. Premier @narendramodi został ciepło przyjęty przez kanclerza Austrii @karlnehammer w Kancelarii Federalnej i otrzymał uroczyste powitanie. Ta przełomowa wizyta premiera Indii w Austrii odbywa się po 4 dekadach”.

Po przybyciu do Wiednia premier Indii został powitany przez austriackiego ministra spraw zagranicznych Alexandra Schallenberga. Ambasador Indii w Austrii, Shambhu Kumaran, również był obecny na lotnisku.

Udając się do X, premier Modi stwierdził: „Wylądowałem w Wiedniu. Ta wizyta w Austrii jest wyjątkowa. Nasze narody są połączone wspólnymi wartościami i zaangażowaniem na rzecz lepszej planety. Czekam na różne programy w Austrii, w tym rozmowy z kanclerzem @karlnehammer, interakcje ze społecznością indyjską i nie tylko.

(Poza nagłówkiem, artykuł ten nie był edytowany przez zespół NDTV i został opublikowany za pośrednictwem kanału syndykowanego.)Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button