Entertainment

Presumed Innocent Sezon 1 Odcinek 6 Podsumowanie: Elementy

Ocena krytyków: 3 / 5,0

3

Kiedy ostatnio zostawiliśmy Sabiche na Apple TV+ Domniemany niewinny, Proces Rusty'ego właśnie się rozpoczął. Tommy wygłosił wystarczająco mocne oświadczenie wstępne, że Rusty pominął przekleństwo skierowane do samego siebie.

Presumed Innocent Sezon 1 Odcinek 6 przedstawia Rusty'ego siedzącego przy stole obrony, wyraźnie wściekłego. Widać, że tęskni za byciem prawnikiem, jednocześnie wyobrażając sobie, że robi rzeczy, takie jak zaczepianie świadka, których nie mógłby robić w swojej roli zawodowej.

Gdy rozpoczyna się proceslekarz sądowy Herbert Kumagai (James Hiroyuki Liao) staje na mównicy, przesłuchiwany przez Tommy'ego i przedstawia fakty fizyczne dotyczące morderstwa Carolyn, w tym czas i sposób jej śmierci, a także fakt, że była w ciąży z Rustym.

OT Fagbenle i Peter Sarsgaard w
(Apple TV+)

Jednak podczas przesłuchania krzyżowego Raymond nakłonił go do stwierdzenia, że ​​dowody nie wskazują na żadnego konkretnego winnego ani na istnienie narzędzia zbrodni.

W przekierowaniu Tommy nakłania świadka do udowodnienia, że ​​Rusty zażądał pokazania ciała, co nie jest typowym zachowaniem prokuratora okręgowego. Raymond z kolei pyta Kumagai, czy jest stronniczy wobec prokuratorów, co powoduje, że świadek traci panowanie nad sobą i drwi z Raymonda z powodu jego przegranej w wyborach.

Jake Gyllenhaal w Jake Gyllenhaal w
(Dzięki uprzejmości Apple TV+)

Koniec sceny jest powrotem do kilka odcinków wcześniej kiedy Tommy przygotowywał się z Kumagai i wspomniał, że ma historię psucia zeznań na mównicy świadków. Warto zauważyć, że scena ta bardzo różni się od kluczowego momentu, w którym Kumagai zeznaje w filmie Presumed Innocent.

Domniemane, że się wywróciło

W samochodzie Nico i Tommy komentują te wydarzenia, a Nico kwestionuje występ Tommy'ego w sądzie. Później Nico wspomina, że ​​wstępny raport nie wspominał o kluczowym dowodzie fizycznym dotyczącym skóry Rusty'ego pod paznokciami Carolyn.

Następnie widzimy dyskusję obrony po rozprawie, gdy przygotowują się na kolejnego świadka. Raymond i Mya (Gabby Beans) rozmawiają z Rustym i Barbarą o jej mowie ciała na sali sądowej.

Elizabeth Marvel i Ruth Negga w Elizabeth Marvel i Ruth Negga w
(Apple TV+)

Barbara jasno daje do zrozumienia, że ​​wyglądanie na kogoś innego niż „zszokowanego” będzie łatwiejsze do powiedzenia niż zrobienia, ponieważ „to najciemniejsza godzina mojego życia”. [expletive] życie.”

Następnym świadkiem jest Buck (Christopher Thornton), patolog sądowy, który opisuje miejsce morderstwa jako niezwykle krwawe, ale i „sterylne” i że morderca musiał bardzo starać się oczyścić miejsce zbrodni.

Podczas przesłuchania Raymond przywołuje sprawę sprzed kilku lat, którą prowadzili Rusty i Carolyn, a w której ofiara była związana w podobny sposób, jak Carolyn.

Powiązane: 17 programów, które osiągnęły bezprecedensowy sukces

Następnie prawnicy spierają się, czy groźba skazanego zabójcy, Liama ​​Reynoldsa, skierowana przeciwko prokuratorom, może być dopuszczalna. Na razie odkłada się ją na później, zanim Raymond zmusi świadka, by powiedział, że dowody w postaci komórek skóry mogły pochodzić jedynie z pocałunek raczej nie akt przemocy.

Następnie akcja przenosi się z dworu do domu Sabichów, gdzie Barbara ponownie zajmuje się malarstwem.

Wracamy do sądu, by złożyć zeznania Eugenii (Virginia Kull). Prawnik, Rusty i współpracownik Carolyn, który miał już dwa epizody, wyrazili zdenerwowanie przed zeznaniami. Zapytano ją, kiedy dowiedziała się o romansie, a ona odpowiedziała, że ​​stało się to, gdy zobaczył ich całujących się w biurze; powiedziała też, że kiedyś widziała, jak kłócili się na parkingu.

Powiązane: Presumed Innocent: Odcinek 5 Recenzja: Przed grą

Przesłuchana przez Myę, Eugenia przyznaje, że nie lubiła Carolyn i nie pochwalała romansu. I chociaż twierdzi, że nigdy nie składała skargi do działu HR, Eugenia zrzuca bombę: Carolyn kiedyś złożyła taką skargę na Tommy'ego.

Jake Gyllenhaal i Bill Camp w Jake Gyllenhaal i Bill Camp w
(Dzięki uprzejmości Apple TV+)

Sytuacja się odwróciła

Zamiast zapytać świadka, co zarzucano w skardze, Mya przekazała przesłuchanie samemu Tommy'emu. Eugenia zeznała, że ​​Carolyn nie chciała pracować nad sprawami z Tommym, ponieważ „dałeś jej wstręt”.

To współczesne sformułowanie, które z pewnością nie pojawiło się w książce Scotta Turowa powieść lub film.

Powiązane: Presumed Innocent Odcinek 3 Recenzja: Discovery

Jednak Tommy wraca do zdrowia, gdy Eugenia mówi, że Rusty zachowywał się obsesyjnie wobec Carolyn.

Tej nocy Raymond jest w domu ze swoją żoną. Choć zgadzają się, że Tommy jest „wężem”, obawia się, że ława przysięgłych przypisze morderstwo Rusty’emu.

OT Fagbenle i Peter Sarsgaard w OT Fagbenle i Peter Sarsgaard w
(Dzięki uprzejmości Apple TV+)

W domu Sabichów Rusty rozmawia ze swoją córką Jaden (Chase Infiniti). Jaden opowiada o niedawnym planie lekcji szkolnych na temat traumy i dysocjacji. Oznacza to, że jej ojciec popełnił morderstwo, ale po tym się od niego odłączył.

„Moja pamięć jest w porządku” – mówi jej Rusty. Następnie wycofuje się na bieżnię i biegnie ostro. Następnie idzie do sypialni, gdzie jest krótka, rzadka dla Apple TV+ scena nagości Jake’a Gyllenhaala.

Barbara mówi mu, że muszą porozmawiać. Przyznaje, że zaczęła chodzić do baru każdego dnia, że ​​poznała Cliftona, a potem się pocałowali.

Sabich w. Sabicha

Rusty wydaje się być na początku bardziej zdenerwowany tendencją Barbary do „znęcania się nad mną w kółko” niż pocałunkiem. Następnie wydaje się, że ją chwyta, co sprawia, że ​​Barbara powoli wychodzi z pokoju. Być może myśli też, że jej mąż mógł jednak popełnić morderstwo.

Następnego ranka staje się jasne, że Barbara nie będzie towarzyszyć mężowi w sądzie tego dnia. Jaden przeprasza za dyskusję z poprzedniej nocy i proponuje, że pójdzie do sądu w miejsce matki.

Albo Dumezweni Albo Dumezweni
(Dzięki uprzejmości Apple TV+)

Następnie Barbara pojawia się w scenie z Lorraine (Elizabeth Marvel), gdzie przyznaje, że powiedziała Rusty'emu o Cliftonie. Następnie mówi, że tego dnia opuści sąd, szczególnie dlatego, że tego dnia listy i SMS-y zostaną wprowadzone do materiału dowodowego.

Na konferencji w izbie sędzia proponuje apelację od zabójstwa, którą obie strony odrzucają. Pozostały dwa odcinki, więc natychmiastowe zakończenie procesu wydaje się mało prawdopodobne.

Tej nocy, gdy program ominął dzień rozprawy, Rusty widzi swoją córkę śpiącą na kanapie i próbuje ją położyć do łóżka. Następnie widzi Barbarę wchodzącą do pokoju. Następnie wspominają czasy, gdy ich dzieci były małe i patrzyli, jak śpią.

Pokój w domu

„Dlaczego zostałaś?” – pyta ją.

„Z tego samego powodu co ty” – mówi.

Wracając do sądu, ostatnim świadkiem odcinka jest Michael (Tate Birchmore), syn Carolyn. Zeznaje, że nie sądził, że Carolyn chciałaby, aby był częścią jej życia. Dlatego czasami przychodził do jej domu i szpiegował ją, czasami kręcił filmy.

James Hiroyuki Liao w James Hiroyuki Liao w
(Dzięki uprzejmości Apple TV+)

Michael przyznaje również, że skontaktował się z Rustym po morderstwie i spotkali się. Michael mówi na mównicy, więcej niż raz, że Rusty jest „mężczyzną, który zamordował moją matkę”. Dodał, że Carolyn powiedziała mu, że „ma problemy z mężczyzną w pracy” i boi się tego mężczyzny.

Spełnione marzenia

Raymond rozpoczyna przesłuchanie krzyżowe, ale nagle zamiera, zanim upada na ziemię. Jest to podobne do snów, które miał w poprzednim odcinku — z tą różnicą, że tym razem to prawda — a jego głowa nie eksploduje.

Tutaj kończy się odcinek Presumed Innocent. Zostały dwa odcinki, więc nie wiadomo, jak będzie przebiegał proces.

Ponownie, jak w większości odcinków serialu do tej pory, Rusty wydaje się winny w niektórych momentach, a mniej winny w innych. W przeciwieństwie do tego, alternatywni podejrzani i inne mylące tropy są przedstawiane i odrzucane. Ponadto są sceny, w których Rusty i Barbara dogadują się, a inne, w których zdecydowanie nie.

Jednak w tym odcinku „Presumed Innocent” bardziej przypomina dramat sądowy, jakim był film, nawet jeśli znacznie odbiega od fabuły.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button