News

Przyłapano mężczyznę przemycającego 100 żywych węży w spodniach

Tysiące sztuk przemycanych dzikich zwierząt skonfiskowanych na lotnisku LAX od października


Tysiące sztuk przemycanych dzikich zwierząt skonfiskowanych na lotnisku LAX od października

00:45

Pekin — Mężczyzna został złapany na próbie przemycenia ponad 100 żywych węży do Chin kontynentalnych, wpychając je sobie do spodni, według władz celnych kraju. Nienazwany podróżny został zatrzymany przez funkcjonariuszy celnych, gdy próbował wydostać się z półautonomicznego Hongkongu i dostać się do przygranicznego miasta Shenzhen, poinformowała chińska służba celna w oświadczeniu we wtorek.

„Podczas kontroli funkcjonariusze celni odkryli, że kieszenie spodni, które miał na sobie pasażer, były wypełnione sześcioma płóciennymi woreczkami ze ściągaczem, zaklejonymi taśmą” – czytamy w oświadczeniu.

„Po otwarciu każdej torby okazało się, że znajdują się w niej żywe węże o najróżniejszych kształtach, rozmiarach i kolorach” – dodano.

W oświadczeniu napisano, że funkcjonariusze skonfiskowali 104 łuskowate gady, w tym węże mleczne i zbożowe, z których wiele nie było rodzimymi gatunkami. Towarzyszący film pokazał dwóch agentów granicznych zaglądających do przezroczystych plastikowych toreb wypełnionych wijącymi się czerwonymi, różowymi i białymi wężami.

celne-chiny-węże.jpg
Zrzut ekranu z filmu udostępnionego przez chińską służbę celną pokazuje agentów trzymających torbę pełną żywych węży, które według agencji były wśród 104 znalezionych w spodniach mężczyzny próbującego przedostać się do Chin kontynentalnych z Hongkongu.

Cło Chiny


Chiny są jednym z największych państw na świecie handel zwierzętami piasty, ale władze mają zaostrzono przepisy dotyczące nielegalnego handlu w ostatnich latach.

Obowiązujące w kraju przepisy dotyczące bezpieczeństwa biologicznego i kontroli chorób zabraniają sprowadzania gatunków obcych bez zezwolenia.

„Ci, którzy łamią zasady, będą… pociągnięci do odpowiedzialności zgodnie z prawem” – poinformował urząd celny, nie podając jednak bliżej kary, jaka grozi mężczyźnie.

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button