News

Publiczność po raz pierwszy będzie mogła zobaczyć rzadki widok na balkon w Pałacu Buckingham

Zwiedzanie skrzydła wschodniego obejmuje również reprezentacyjne komnaty pałacu (plik)

Londyn:

Pomieszczenie za słynnym balkonem Pałacu Buckingham zostanie po raz pierwszy otwarte dla zwiedzających w przyszłym tygodniu. Będzie to okazja, by zajrzeć do jednego z wewnętrznych sanktuariów królewskiej rezydencji.

Od dziesięcioleci członkowie rodziny królewskiej wychodzą z komnaty po koronacjach, ślubach i innych ważnych wydarzeniach.

Począwszy od pojawienia się przywódcy II wojny światowej, Winstona Churchilla, u boku rodziny królewskiej w 1945 r., aż po ślub króla Karola III z księżną Dianą w 1981 r., balkon i pomieszczenie za nim wielokrotnie były świadkami historii.

Jednak pomimo niezliczonej ilości zdjęć balkonu, sam pokój zawsze był trzymany w tajemnicy.

Ostatnio Karol pojawił się na nim po swojej paradzie urodzinowej w zeszłym miesiącu, wraz ze swoją synową, Katarzyną, księżną Walii.

Obecność 42-letniej księżniczki wzbudziła ogromne zainteresowanie, gdyż było to jej pierwsze pojawienie się na oficjalnym wydarzeniu królewskim od czasu, gdy na początku tego roku ogłosiła, że ​​poddaje się leczeniu raka.

„Połącz się” z ludźmi

Zwiedzający będą mogli zobaczyć to pomieszczenie w ramach wycieczki po wschodnim skrzydle pałacu. Jest to pierwsze otwarcie tego pomieszczenia dla publiczności od czasu jego otwarcia około 175 lat temu.

Prawie 6000 biletów na nową trasę koncertową zostało wykupionych w ciągu kilku godzin od rozpoczęcia sprzedaży w kwietniu.

Skrzydło dobudowano w latach 1847–1849, aby pomieścić powiększającą się rodzinę królowej Wiktorii i jej męża, księcia Alberta.

„To książę Albert wpadł na pomysł, żeby mieć balkon w Pałacu Buckingham, ponieważ uważał, że dzięki niemu rodzina królewska może nawiązać kontakt z ludźmi. I właśnie w ten sposób, w pewnym sensie, balkon nadal jest wykorzystywany przy ważnych okazjach” – powiedziała Caroline de Guitaut, inspektorka dzieł sztuki królewskiej.

Guitaut, który odpowiada za 700 000 dzieł sztuki w 13 rezydencjach królewskich, w tym w Pałacu Buckingham, powiedział, że do pierwszych okazji, gdy rodzina królewska korzystała z balkonu, należało pożegnanie żołnierzy zmierzających na wojnę krymską w latach 1853–1856 – a także powitanie ich po powrocie.

Duża część skrzydła odzwierciedla zamiłowanie króla Jerzego IV do sztuki o tematyce chińskiej, panujące na początku XIX wieku.

Pagody i porcelana

Zwiedzanie skrzydła wschodniego obejmuje również reprezentacyjne sale pałacowe, które są otwarte dla zwiedzających latem od 1993 roku.

Część wycieczki obejmująca skrzydło wschodnie prowadzi zwiedzających wzdłuż głównego korytarza o długości 73 metrów (240 stóp), obejmując żółty salon i centralny pokój za balkonem.

W żółtym salonie znajduje się kominek w stylu chińskim, pochodzący z nadmorskiego pałacu Jerzego IV w Brighton na południowym wybrzeżu Anglii, a nawet część tapety pawilonu, którą odkryła w magazynie babcia królowej Elżbiety II i powiesiła na jej prośbę.

Pawilon królewski w Brighton sprzedano, aby sfinansować rozbudowę Pałacu Buckingham, a jego zawartość przeniesiono do głównych pomieszczeń skrzydła wschodniego.

Wiktoria i Albert urządzili korytarz krzesłami, stolikami nocnymi, dużymi pagodami i chińską porcelaną, w tym kadzielnicą w kształcie Buddy.

W pomieszczeniu za balkonem znajduje się niedawno odrestaurowany szklany żyrandol w kształcie kwiatu lotosu oraz dwie chińskie jedwabne ozdoby ścienne z XVIII w., podarowane Wiktorii przez chińskiego cesarza Guangxu z okazji Diamentowego Jubileuszu w 1897 r.

Chociaż zwiedzający będą mieli widok na aleję Mall prowadzącą do pałacu, nie będą mogli wyjść na balkon.

Będą jednak mogli zobaczyć nowy portret króla pędzla Jonathana Yeo, na którym jest on pomalowany niemal w całości na czerwono.

(Poza nagłówkiem, artykuł ten nie był edytowany przez zespół NDTV i został opublikowany za pośrednictwem kanału syndykowanego.)

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button