Entertainment

Recenzja premiery Sunny Season: Rashida Jones to siła wśród botów, krwi i złego alkoholu

Ocena krytyków: 4,5 / 5,0

4.5

Można śmiało powiedzieć, że Rashida Jones nie jest obca branży rozrywkowej, ani muzycznej, ani filmowej, ani telewizyjnej.

Jednakże ta nowa seria od A24 i Apple TV+ wynosi aktorkę na nowe wyżyny dzięki prostemu, ale potężnemu przesłaniu.

Futurystyczne otoczenie ze świadomymi robotami trudno uznać za przełomowe w historii, ale serialowi pod wieloma względami udaje się skupić na najbardziej ludzkich aspektach widowiska.

Rashida Jones w
(Apple TV+)

Choć projekt ten jest jednym z mroczniejszych dokonań Rashidy w jej filmografii, aktorka wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie komediowe w intensywnym i niezwykle rozrywkowym nowym serialu Sunny.

Suzie nie ma słonecznej pogody

Jeśli chodzi o początek, twórcy serialu nie tracą czasu na dotarcie do krwawego centrum, które prawdopodobnie będzie stanowić brutalne serce tej serii.

Powiązane: Znamy datę premiery i zwiastun 2. sezonu serialu Severance!

Choć od czasów Frankensteina powtarza się schematyczne podejście polegające na tym, że sztuczna inteligencja góruje nad swoimi twórcami, to nadal z ukosa przyglądamy się naszym Alexom i Roombom.

Warto zauważyć, że pomimo ogromnych wstrząsów i traumy, przez które przechodzi postać Rashidy, aktorka nadal wygląda niesamowicie, pomimo swoich wątpliwych wyborów.

Rashida Jones w Rashida Jones w
(Apple TV+)

Przez wątpliwe wybory mam oczywiście na myśli picie wina prosto z butelki podczas siedzenia na toalecie.

To jest obraz, którego widzowie szybko nie zapomną.

Najciekawsze w nowszych produkcjach science fiction jest to, że reakcje większości widzów nie skupiają się na cudach technologii, a bardziej na prawdopodobieństwie, że te gadżety są prawdziwe.

Podobnie jak ta słuchawka, która na bieżąco tłumaczy języki obce.

Czy Apple w ten sposób próbowało wcisnąć kolejny postęp technologiczny do swojej najnowszej serii?

Widzowie po raz kolejny są świadkami dziwnego trendu science fiction dotyczącego wypadków samochodowych z udziałem autonomicznych samochodów, pomimo nielogicznej natury futurystycznego społeczeństwa, które wciąż próbuje rozwikłać zagadki związane z autonomicznymi samochodami.

Rashida Jones w Rashida Jones w
(Apple TV+)

To już naprawdę banał, bo jak niedawno wspomniałem w mojej recenzji Orphan Black: Echoes Sezon 1 Odcinek 4, to już było zrobione w obu Wgrywać I Orphan Black: Echa.

To makabryczny chaos w najlepszym wydaniu, z dużą dawką żalu i wątpliwego szoku kulturowego

Powiązane: Recenzja premiery serialu „Kraina kobiet”: Stylizacja na szpilkach na stromych ulicach Hiszpanii

Ponieważ serial jest reklamowany jako czarna komedia, spodziewano się, że będzie to komedia w dowolnej formie, i choć subtelne żarty są obecne, śmiech nadal wydaje się nie na miejscu.

Suzie grana przez Rashidę wyraźnie przeżywa głęboką, mroczną pustkę żalu, a jej teściowa wcale nie jest pomocna, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że starsza kobieta właśnie straciła syna i wnuka.

Judy Ongg w Judy Ongg w
(Apple TV+)

Ale trudno mi było pojąć tę wzruszającą ceremonię, dopóki nie zobaczyłam jej na własne oczy.

Mimo wszystko stwierdzenie „przystojny mężczyzna doprowadza nas do łez, a potem je ociera” będzie trudne do sprzedania komukolwiek.

I „doprowadził ich do płaczu”, bo kazał im dzwonić do telefonów swoich zmarłych bliskich.

Jednakże będziesz wiedział, że oglądasz doskonały, mroczny komediodramat, jeśli nie będziesz wiedział, czy śmiać się, płakać, czy chwycić za kij baseballowy dla ochrony.

Roboty też mają uczucia

Następnie mamy tytułową postać całego serialu, małego, ale dość ciężkiego „Home Bota”, Sunny, który wyszedł na scenę, chcąc przytulić Suzie.

Rashida Jones w Rashida Jones w
(Apple TV+)

Można by pomyśleć, że sztuczna inteligencja przyszłości będzie potrafiła odczytywać przestrzeń tak dobrze, jak potrafi czytać kod.

A jakby nadgorliwy i nieproszony robot nie wystarczył, to dodatkowa korzyść polegała na tym, że jej mąż przez całe ich małżeństwo kłamał jej na temat swojej pracy.

Apple TV+ jest na fali, jeśli chodzi o podejrzanych mężów ukrywających przed swoimi żonami swoją pracę i sekretne życie, podobnie jak w przypadku Gali, postaci granej przez Evę Longorię, w innym oryginalnym programie Apple TV+, Kraj Kobiet.

Powiązane: Slow Horses Sezon 4 Zdobył Jesienną Premierę, Pierwsze Zdjęcia

Jedną rzeczą, która szczególnie utkwiła w pamięci, było to, jak mężczyzna, który dostarczył Sunny do Suzie, ciągle mówił o Masie, prawdopodobnie zmarłym mężu Suzie, w czasie teraźniejszym.

Wydaje się, że był to celowy wybór, ponieważ postać ta miała doskonałą znajomość języka angielskiego.

Jun Kunimura w Jun Kunimura w
(Apple TV+)

Biedny mały robot nie ma pojęcia, że ​​wplątał się w toksyczny związek, ale przynajmniej Suzie ma partnera do picia, bo podobno ciągłe wpatrywanie się w ekrany może szybko doprowadzić Sunny do upojenia alkoholowego.

To zdecydowanie nie jest coś, co można zobaczyć zbyt często, chociaż Janet z Dobre miejsce potrafiła się upić, jeśli znajdowała się w pobliżu naprawdę silnych magnesów.

Proszę nie uprawiać seksu z robotami

Chociaż Sunny był dziwnym wyborem na prezent dla pogrążonej w żałobie żony zmarłego pracownika, robot ma kilka ciekawych zalet i funkcji, pomimo że jest urządzeniem wielkości dużego dziecka.

Robot, który wie, kiedy jest godzina martini? Weź moje pieniądze i zapisz mnie!

To lepsze niż upijanie się czerwonym winem aż do upadku twarzą na podłogę.

Rashida Jones w Rashida Jones w
(Apple TV+)

Choć mogłoby się wydawać, że pijanej Suzie łatwiej jest mówić zupełnie obcym ludziom najbardziej absurdalne rzeczy, zaczynając od pracownika, który wyrzucił z siebie swoje uczucia wobec Masy prosto w twarz Suzie.

Potem był Mixxy, barman, który wprost powiedział Suzie, że zaprogramowała swojego „Home Bota” tak, aby służył jej maksymalną przyjemnością.

Niepokojące jest to, że bez względu na to, jakie innowacje technologiczne i naukowe się pojawią, ludzie nadal będą próbowali znaleźć sposób na wykorzystanie ich w celach seksualnych.

Powiązane: Recenzja odcinka 3 sezonu 1 serialu Kraina Kobiet: Rozdział 3

Premiera serialu Sunny pozostawiła widzów z większą liczbą pytań niż odpowiedzi, ale przynajmniej wiemy, że ktoś obserwuje Suzie, ktoś, kto prawdopodobnie ma powiązania z Dywizją 5, gdzie pracował zmarły mąż Suzie.

I choć Sunny wydaje się być słodka i pomocna, nie da się uniknąć wątku fabularnego, w którym pojawia się motyw „konia trojańskiego”, na który najwyraźniej natyka się serial.

Ogólnie rzecz biorąc, serial sprawia wrażenie odcinka Czarne lustrowykazując duże podobieństwo do odcinka „Rachel, Jack i Ashley Too”.

(Apple TV+)

Mając na uwadze tak wiele możliwych inspiracji i podobieństw do niesamowitych projektów, mamy nadzieję, że Rashida Jones zabierze widzów w epicki serial z większą ilością intensywnych i niezręcznie śmiesznych momentów.

Co myślisz o premierze serialu Sunny?

Czy uważasz, że wszystko, co dzieje się z Suzie, może być częścią bardziej skomplikowanego eksperymentu przeprowadzonego przez Dywizję 5?

Zostaw komentarz poniżej, aby dać nam znać i dołącz do nas ponownie, gdy będziemy recenzować kolejny odcinek Sunny!

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button