News

Samsung wprowadza na rynek Galaxy Ring — pierwszy w swoim rodzaju produkt giganta technologicznego

Samsung Galaxy Ring ma możliwość śledzenia różnych wskaźników zdrowia, takich jak tętno. To pierwsze podejście Samsunga do kategorii produktów smart ring, ponieważ firma ma nadzieję utrzymać użytkowników zamkniętych w ekosystemie urządzeń od smartwatchów po smartfony.

Arjun Charpal CNBC

PARYŻ — Samsung wprowadził w środę Galaxy Ring, swój pierwszy krok w kierunku „inteligentnych pierścieni”. Południowokoreański gigant technologiczny chce zintegrować swoje produkty — takie jak smartfony i urządzenia do noszenia — i zaoferować funkcje śledzenia zdrowia, które będą rywalizować Jabłkowpycha się w przestrzeń.

Galaxy Ring, o którym Samsung wspominał przez ostatnie kilka miesięcyto lekki pierścień wyposażony w czujniki przeznaczone do monitorowania stanu zdrowia 24 godziny na dobę, poinformowała firma na swoim wydarzeniu Galaxy Unpacked w środę w Paryżu we Francji.

Wejście Samsunga na nową kategorię produktów następuje w momencie, sprzedaż smartfonów odnotowuje niewielki wzrost ale użytkownicy trzymają swoje telefony dłużej. Producenci urządzeń szukają dodatkowych produktów elektronicznych do sprzedaży.

W przypadku Samsunga Galaxy Ring dodaje do swojego portfolio nowe urządzenie, które może śledzić funkcje zdrowotne obok smartfonów i smartwatchów. Przez ostatnie kilka lat Samsung próbował promować swoje aplikacje zdrowotne — które są coraz bardziej popularne wśród konsumentów — jako ważny powód do kupowania takich produktów.

Samsung pozycjonuje Ring jako urządzenie, które można nosić razem ze smartwatchami i smartfonami. Urządzenie to, oparte na sztucznej inteligencji, ma oferować kompleksowy obraz stanu zdrowia danej osoby. Może to przełożyć się na wzrost sprzedaży innych produktów firmy.

„To będzie gwiazda pokazu, ponieważ wszystkie oczy będą zwrócone na to nowe urządzenie i kategorię Samsunga” – powiedział Paolo Pescatore, założyciel PP Foresight, w wywiadzie dla CNBC.

Pescatore powiedział, że Ring to „produkt, który może pomóc zwiększyć sprzedaż smartfonów i przenieść użytkowników na jego platformę”.

Główne cechy i cena Galaxy Ring

Samsung twierdzi, że Galaxy Ring może monitorować następujące rzeczy:

  • SpaćUrządzenie może monitorować ruchy osoby śpiącej, czas trwania snu, tętno i częstość oddechów oraz analizować jakość snu.
  • Cykl miesiączkowySamsung twierdzi, że wykorzystuje temperaturę skóry, aby pomóc w śledzeniu cyklu menstruacyjnego.
  • Tętno:Galaxy Ring może informować użytkowników, gdy ich tętno jest niezwykle wysokie lub niskie. Użytkownicy mogą również sprawdzać swoje tętno w czasie rzeczywistym.
  • Ćwiczenia:Galaxy Ring potrafi wykryć rodzaj treningu lub aktywności wykonywanej przez daną osobę.

Galaxy Ring waży od 2,3 grama do 3 gramów, w zależności od rozmiaru, jaki kupisz. Urządzenie jest dostępne w trzech kolorach.

Samsung twierdzi, że bateria Galaxy Ring może wytrzymać do siedmiu dni. Jest przenośne etui ładujące, jak w bezprzewodowych słuchawkach Air Buds.

Samsung Galaxy Ring będzie dostępny w sprzedaży od 24 lipca, a jego cena zaczyna się od 399,99 USD.

Ekosystem Samsunga

W środę Samsung odsłonił również swoje najnowsze smartwatche — Galaxy Watch7 i Galaxy Watch Ultra. To pierwszy raz, kiedy Samsung wypuścił model „Ultra” swojego smartwatcha, urządzenia przeznaczonego dla sportowców i osób uprawiających takie sporty jak piesze wędrówki i wspinaczka górska.

Samsung Galaxy Watch Ultra (po lewej) i Galaxy Watch7 (po prawej) to najnowsze smartwatche południowokoreańskiego giganta. To pierwszy raz, kiedy Samsung wypuścił wersję „Ultra” swojego urządzenia do noszenia.

Arjun Charpal CNBC

Zegarki posiadają nowe czujniki i funkcje śledzenia aktywności sportowej.

Samsung w środę wprowadził na rynek również swoje najnowsze składane urządzenia: Galaxy Z Fold 6 i Z Flip 6.

Za pomocą Ringu Samsung próbuje mocniej przywiązać użytkowników do ekosystemu swoich produktów.

Przykładowo, gdy smartwatch jest połączony z telefonem, użytkownicy mogą wykonywać czynności polegające na „podwójnym uszczypnięciu” palcami, aby odbierać połączenia lub robić zdjęcia.

Gdy Galaxy Ring, smartwatch i telefon są sparowane, Samsung powiedział, że użytkownicy otrzymują bardziej szczegółowy obraz swojego zdrowia, zwłaszcza podczas snu, ponieważ urządzenia pobierają dane z większej liczby źródeł. Samsung powiedział, że żywotność baterii Ring jest wydłużona, gdy jest noszony razem ze smartwatchem.

„Zegarek i pierścień są częścią rozszerzania ekosystemu, który stanie się coraz ważniejszy, ponieważ technologia AI zostanie umieszczona na danych zebranych z różnych urządzeń. Im więcej urządzeń tej samej marki ma użytkownik, tym bardziej kompleksowe dane zostaną zebrane, zwiększając skuteczność cyfrowych asystentów AI” – powiedział Francisco Jeronimo, wiceprezes ds. badań urządzeń w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce w IDC, w wiadomości e-mail dla CNBC.

„To prawdziwie spersonalizowane doświadczenie sprawi, że użytkownicy będą wybierać urządzenia jednej marki zamiast innej”.

Podobnie jak Apple, Samsung od kilku lat kładzie nacisk na łączenie swoich urządzeń, aby utrzymać zainteresowanie użytkowników.

„Nic dziwnego, że Samsung podwaja wysiłki na rzecz łączenia swoich produktów z 'historią ekosystemu'. Apple pokazało, że napędzanie współzależności między produktami jest niezwykle skutecznym sposobem na przywiązanie konsumentów do konkretnej marki” — powiedział CNBC Ben Wood, szef badań w CCS Insight.

Pierścionek jest produktem niszowym

Chociaż Galaxy Ring raczej nie okaże się dla Samsunga hitem sprzedażowym, to pokazuje, że firma technologiczna chce poszerzyć grono swoich odbiorców.

„Galaxy Ring to interesujący zakład Samsunga” – powiedział Wood, dodając, że kategoria produktów to „niszowy segment” i że około 4 miliony pierścieni ma zostać sprzedanych w 2025 roku. Jest to „błąd zaokrąglenia” w porównaniu z 250 milionami smartfonów, których sprzedaż spodziewana jest w przyszłym roku.

„Jednak jest to kategoria urządzeń, która dobrze wpisuje się w rosnące zainteresowanie konsumentów śledzeniem wskaźników zdrowia i jest uzupełnieniem obecnej sprzedaży smartwatchów Samsunga, szczególnie w przypadku monitorowania snu”.

Chociaż smartwatche to duże urządzenia, inteligentny pierścień jest mniej inwazyjny i można go nosić w nocy znacznie wygodniej.

Samsung nie jest jedyną firmą sprzedającą takie urządzenia. Oura, jeden z pionierów rynku, sprzedał 2,5 miliona sztuk swoich produktów w ciągu ostatnich dziewięciu lat, według CCS Insight. Po ogłoszeniu przez Samsunga Ring na początku tego roku, inni gracze zainteresowali się rynkiem. CNBC poinformowała w lutym, że chiński producent elektroniki Honor opracowuje własny inteligentny pierścień.

Wood powiedział, że Samsungowi uda się rozwinąć rynek inteligentnych pierścieni na większą skalę niż innym konkurentom.

„Samsung prawdopodobnie będzie animatorem rynku, biorąc pod uwagę jego globalny zasięg i znaczny budżet marketingowy, który zwiększy świadomość nowej kategorii produktów, o której większość konsumentów nawet nie słyszała” – powiedział Wood.

Galaxy Ring może otworzyć nowe strumienie przychodów w oprogramowaniu dla Samsunga. Użytkownicy mogą pobierać swoje dane z urządzeń noszonych za pośrednictwem aplikacji Samsung Health. Hon Pak, szef zespołu ds. zdrowia cyfrowego w Samsungu, powiedział CNBC w lutym, że firma „rozważa” usługę subskrypcji aplikacji.

„Dla Samsunga ta kategoria może nie stać się głównym źródłem dochodu, ale pomaga rozszerzyć portfolio urządzeń ubieralnych i otwiera drzwi do nowych usług w przyszłości, jeśli zdecydują się na to” — powiedział Jeronimo z IDC.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button