Health

Samsung zapowiada nowe Galaxy Ring i Galaxy Watch Ultra

Na Samsunga Podczas dzisiejszego poranka w Paryżu, podczas wydarzenia Galaxy Unpacked, gigant technologiczny zapowiedział nowe produkty wykorzystujące sztuczną inteligencję, w tym nowy Galaxy Ring, który ma zbierać dane dotyczące stanu zdrowia użytkowników 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a także Galaxy Watch Ultra z nowymi czujnikami BioActive.

Firma ogłosiła również swój wynik energetyczny oparty na sztucznej inteligencji Galaxy za pośrednictwem Zdrowie Samsungaktóry zapewnia spersonalizowany wgląd w funkcjonowanie organizmu i na podstawie analizy parametrów snu i zmienności rytmu serca podejmuje decyzję, czy dana osoba powinna „oszczędzać się”, czy „zwiększać swoje możliwości”.

Aplikacja oferuje spersonalizowane porady dotyczące dobrego samopoczucia, które mają na celu poprawę Wskaźnika Energetycznego użytkownika, w tym wskazówki dotyczące zwiększenia aktywności fizycznej, lepszego snu i osiągnięcia zdrowej masy ciała.

Pierścień Galaktyki

Galaxy Ring, pierwszy pierścień monitorujący stan zdrowia giganta technologicznego, umożliwia całodobowe monitorowanie, śledzenie i spersonalizowane informacje, w tym analizę zdrowia serca, wzorców snu, śledzenie cyklu i wskaźnika energetycznego.

Pierścień z technologią AI zawiera trzy czujniki, które mierzą dane dotyczące snu, aktywności i tętna.

Ring zawiera algorytm AI snu, który śledzi wzorce snu, w tym analizę chrapania, ruch podczas snu i latencję snu. Śledzenie cyklu odbywa się poprzez analizę temperatury skóry w nocy.

Urządzenie synchronizuje się z aplikacją Samsung Health i powiadamia użytkownika, jeśli jego tętno jest nietypowo wysokie lub niskie.

Urządzenie dostarcza także innych spersonalizowanych informacji o stanie zdrowia, które użytkownicy mogą przeglądać za pośrednictwem aplikacji firmy, bez konieczności wykupienia subskrypcji.

Bateria Galaxy Ring wystarcza na siedem dni po jednym naładowaniu i jest wykonana z tytanu.

Firma twierdzi, że przeprowadziła szeroko zakrojone badania i eksperymenty, aby zaprojektować pierścień, który będzie sprzedawany w cenie detalicznej 399 dolarów, tak aby wytrzymał zmienne temperatury, poziomy wilgotności i setki cykli ładowania.

Smartwatche Galaxy

Gigant technologiczny zapowiedział również wprowadzenie na rynek nowego zegarka Galaxy Watch Ultra, który wyposażono w nowe czujniki BioActive do profilaktyki zdrowotnej, funkcje umożliwiające uzyskiwanie dokładniejszych pomiarów stanu zdrowia, zaawansowane funkcje śledzenia aktywności fizycznej oraz syrenę alarmową.

BioActive Sensors obejmują ulepszenia fotodiod odbierających światło zegarka, dodając kolory diod elektroluminescencyjnych (LED) i przestawiając je w urządzeniu. Oznacza to, że zegarek ma więcej miejsca i jest zoptymalizowany, aby zbierać i mierzyć dane dotyczące zdrowia dokładniej.

Czujniki umożliwiają dokładniejsze pomiary stanu zdrowia, takie jak poziom tlenu we krwi, jakość snu, poziom stresu i tętno.

„Aplikacja Samsung Health Monitor oferuje zaawansowane funkcje śledzenia, w tym monitorowanie ciśnienia krwi, które ma oznaczenie CE w UE, oraz EKG, które otrzymało zezwolenie amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA)” — powiedział podczas wydarzenia Tom Cullimore, dyrektor ds. kont w dziale smartfonów, tabletów, urządzeń ubieralnych, urządzeń audio i akcesoriów w firmie Samsung.

„A teraz jest to pierwszy tego typu przypadek [De Novo] zatwierdzony przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) do wykrywania objawów bezdechu sennego.

Nowy czujnik podaje również wskaźnik zaawansowanych produktów glikacji (AGEs) użytkownika, czyli zestaw biomarkerów określających stan zdrowia metabolicznego i wiek biologiczny, a także funkcję śledzenia lokalizacji GPS firmy Google.

Firma chwali się, że nowy czujnik BioActive Sensor zwiększa dokładność pomiaru tętna użytkownika o 30% w porównaniu z poprzednim modelem zegarka.

Zegarek Watch Ultra, oparty na systemie Wear OS by Google, będzie dostępny w cenie od 649 dolarów.

Samsung zapowiedział również Galaxy Watch 7, który ma podobne funkcje do modelu Ultra, ale nie posiada zaawansowanych funkcji śledzenia aktywności fizycznej ani syreny alarmowej.

Cena detaliczna zegarka Watch 7, który obejmuje produkty nastawione bardziej na zdrowie, wyniesie 299 dolarów.

Wszystkie urządzenia zapowiedziane przez Samsunga trafią do sprzedaży 24 lipca.

Konferencja HIMSS AI in Healthcare Forum odbędzie się w dniach 5-6 września w Bostonie. Dowiedz się więcej i zarejestruj się.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button