News

Studenci domagają się przejrzystości, ponieważ Cornerstone University likwiduje programy nauk humanistycznych

(RNS) — Meredith Mead, konserwatywna chrześcijanka kochająca słowa, zapisała się trzy lata temu na Cornerstone University. Wybrała tę 83-letnią szkołę bezwyznaniową w Grand Rapids w stanie Michigan spośród innych czołowych szkół chrześcijańskich ze względu na jej kierunek studiów: twórcze pisanie.

Przyznaje, że gdy 13 czerwca otrzymała e-mail z uniwersytetu informujący o likwidacji jej kierunku studiów, poczuła się jak pięść w brzuch.

„Im więcej to czytałem, tym bardziej czułem się chory” – powiedział Mead serwisowi Religion News Service. „Patrzę na listę, na której napisano, że jesteś zapisany na kierunek, który już nie istnieje, i próbuję po prostu ogarnąć, jak to wygląda?”

Do zamieszania przyczynia się fakt, że raport zaczęła krążyć informacja, że ​​wszystkie programy humanistyczne i artystyczne zostały wycięte. Wtedy lokalny serwis informacyjny zgłoszono że chociaż niektóre programy humanistyczne zostały połączone, nie wszystkie zostały wyeliminowane. Studenci zwrócili się do mediów społecznościowych, aby dowiedzieć się, co mogli.

19 czerwca anonimowe konto na Instagramie o nazwie Voice of CU wyłonił sięoferując przekazanie obaw społeczności Cornerstone administracji. Jednak od czasu pierwszego ogłoszenia uniwersytet nadal nie potwierdził publicznie, którzy profesorowie zostali dotknięci.

Heidi Cece, wiceprezes ds. zarządzania rekrutacją i marketingu, utrzymywała, że ​​nie doszło do żadnych zwolnień, ale „niektóre stanowiska zostały zlikwidowane ze względu na bardzo niską liczbę studentów zapisanych na program lub jej brak”, a wszystkim osobom „zaoferowano wysokie odszkodowania”.

RNS potwierdziło, że co najmniej sześciu profesorów odeszło wbrew swojej woli: Cynthia Beach (język angielski i pisanie kreatywne), Michael Stevens (język angielski), Jason Stevens (język angielski), Martin Spence (historia), Desmond Ikegwuonu (muzyka) i Ken Reid (teolog seminaryjny). Pięciu z nich już odwiedziło swój wydział, humanistykaw zeszłym roku połączyła się z kilkoma innymi, tworząc Szkoła Ministerstwa, Mediów i Sztuki.

Kilku byłych pracowników Cornerstone poinformowało RNS, że wszyscy sześcioro, którzy odeszli, miało stałe zatrudnienie i podpisali już kontrakty na nadchodzący rok szkolny, gdy w czerwcu poinformowano ich, że ich stanowiska dobiegają końca — prawdopodobnie było już za późno, aby mogli uzyskać podobne stanowisko gdzie indziej.

Andrea Turpin, historyczka religii w amerykańskim szkolnictwie wyższym i profesor na Baylor University, powiedziała, że ​​cięcia Cornerstone są zgodne z cięciami w małych instytucjach w całym amerykańskim szkolnictwie wyższym. „Wiele instytucji w całym kraju, w tym głównie świeckie, ogranicza programy humanistyczne” – powiedziała.

Turpin dodała jednak, że termin podjęcia decyzji przez Cornerstone budzi wątpliwości etyczne. „Zwalnianie stałych pracowników naukowych, którzy podpisali już kontrakt zaproponowany im późną wiosną, biorąc pod uwagę wiedzę o cyklu rekrutacji na stanowiska akademickie, byłoby nieetyczne w przypadku braku absolutnie pilnej potrzeby finansowej” – powiedziała.

Cięcia w ostatniej chwili wynikają również z faktu, że Cornerstone straciło ponad 150 pracowników, w tym 38 wykładowców, od czasu przybycia prezesa Gersona Moreno-Riaño w 2021 r.

Gerson Moreno-Riaño jest nowym prezydentem Cornerstone University w Grand Rapids, Michigan. Zrzut ekranu wideo

Podczas gdy większość tych, którzy odeszli, zrezygnowała lub przeszła na emeryturę, co najmniej 15 pracowników zostało zwolnionych, według kilku źródeł. Niektórzy byli wykładowcy powiedzieli, że fala odejść jest związana z niezadowoleniem z Moreno-Riaño, który otrzymał głos wotum nieufności od wydziału stosunkiem głosów 42-6 wkrótce po rozpoczęciu roku szkolnego 2021.Oprócz wotum nieufności, 22 pełnoetatowych członków wydziału i 19 pracowników złożyło wówczas pisemne zeznania zarządowi Cornerstone, które zawierały doniesienia o zastraszaniu i nękaniu, groźbach zwolnienia, jednostronnych decyzjach o zatrudnieniu i sprzeciwie wobec wysiłków na rzecz różnorodności, równości i integracji. Zarząd odpowiedział, wyrażając poparcie dla prezydenta.

„Każdy, kto nie zgadzał się z prezydentem lub próbował po prostu zabrać głos w celu dialogu, każdy, kto miał jakiekolwiek nieporozumienia lub głębokie obawy, został albo wyrzucony, zwolniony, albo zmuszony do odejścia” — powiedziała Julia Petersen, była adiunktka ds. kreatywności i innowacji w Cornerstone. Chociaż przeprowadziła się do Michigan, aby objąć stanowisko w 2019 r. z planami pozostania na emeryturze, zrezygnowała w czerwcu 2022 r., powołując się na wzorce nadużyć.

Petersen powiedziała, że ​​nie była zaskoczona ostatnimi odejściami. „Lista osób, które zostały zwolnione, obejmowała osoby głęboko zaniepokojone tym, co robił prezydent”.

Jak doniesiono, w październiku 2023 r. senat wydziału został rozwiązany i zastąpiony „senatem akademickim” złożonym z zatwierdzonych wykładowców i administratorów, któremu przewodniczył wiceprezes ds. akademickich.

„Martwię się, że zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku lat straciliśmy przywództwo i zyskaliśmy zarządzanie” — powiedział były profesor chemii James Fryling. Powiedział RNS, że chociaż uwielbiał nauczać w Cornerstone, przeszedł na emeryturę tej wiosny po tym, jak rutynowo uczył 16–18 punktów w semestrze, zamiast typowych 12. Powiedział, że w ostatnich latach smucił się, ponieważ wykładowcy walczyli o to, by czuć się wysłuchanymi i zaopiekowanymi.

Niektórzy byli wykładowcy Cornerstone wyrazili swoje zdanie obawa o niedawnym traktowaniu ich rówieśników. Na spotkaniu 1 kwietnia z profesorami ze Szkoły Ministerstwa, Mediów i Sztuk, dwóch członków rady wykonawczej Cornerstone podobno powiedziało, że wszystkie umowy zostaną odnowione i każdy, kto będzie chciał pracować w przyszłym roku, dostanie pracę, według Camerona Lewisa, byłego adiunkta ds. produkcji filmowej i wideo, który zrezygnował w tym roku. Pięciu z sześciu obecnie zwolnionych profesorów, powiedział Lewis, było na tym spotkaniu.

W połowie maja Cornerstone wydało poprawiony podręcznik dla pracowników, który dodaje pracowników etatowych do listy pracowników, których zatrudnienie może zostać zakończone z przyczyn uzasadnionych lub bez nich. Usunięto również oświadczenie zapobieganie zwalnianiu pracowników naukowych ze stałym zatrudnieniem „jeśli pracownicy naukowi bez stałego zatrudnienia pozostają w tej samej dyscyplinie w celu prowadzenia zajęć, pracownik naukowy ze stałym zatrudnieniem jest wykwalifikowany i zdolny do nauczania”.

Nowy podręcznik został wysłany 14 maja, jak podało kilka źródeł RNS, a podpisane umowy o pracę miały zostać dostarczone przez pracowników do 7 czerwca. Do 13 czerwca, jak podają źródła, sześciu poszkodowanym pracownikom powiedziano, że nie wrócą.

Cornerstone poinformował RNS, że poprawiony podręcznik powstał przy wsparciu senatu akademickiego, dziekanów wydziałów i członków wydziału oraz został zatwierdzony przez radę.John Fea, wybitny profesor historii amerykańskiej na Uniwersytecie Messiah w Mechanicsburg w Pensylwanii, który ma napisano o Cornerstone powiedział RNS: „Podejrzewam, że w Cornerstone liczba osób studiujących te kierunki była bardzo, bardzo mała. Więc wiesz, jeśli uczelnia kieruje się jakimś rodzajem zysku, musimy utrzymać drzwi otwarte i musimy wymyślić kierunki, których ludzie chcą, to decyzja biznesowa, którą podejmują ci prezydenci”.

Ale Fea dodała, że ​​podczas gdy programy pielęgniarskie i biznesowe są bardziej dochodowe, „to nauki humanistyczne, a w szczególności sztuki wyzwolone… filozofia, język angielski, historia, teologia – to te dyscypliny, które dźwigają ciężar wypełniania chrześcijańskiej misji uniwersytetu”.

Według spisu kadry uczelni, w wyniku odejść Cornerstone nie będzie już pełnoetatowych profesorów historii, zostanie tylko jeden pełnoetatowy profesor muzyki i jeden pełnoetatowy profesor języka angielskiego — profesor lingwistyki, który został zdegradowany ze stanowiska dziekana Wydziału Ministerstwa, Mediów i Sztuk.

Po odejściu Matthew Bonzo, który wykładał filozofię w Cornerstone przez 26 lat i w maju poinformował RNS, że został wyrzucony z uczelni, ponieważ odmówił podpisania przysięgi lojalności wobec prezydenta, w spisie kadry naukowej brakuje również pełnoetatowego profesora filozofii.

Tymczasem kilka kierunków humanistycznych, w tym pisanie twórcze, literatura, publikacje, językoznawstwo, filozofia, muzyka oraz historia i studia obywatelskie, nie jest już wymieniony na stronie internetowej Cornerstone.

Cece powiedziała RNS, że kierunki kreatywnego pisania, literatury, publikacji i lingwistyki są łączone z kierunkiem angielskim, a studenci nadal będą mieli możliwość koncentrowania się na tych obszarach. Kursy historii i wiedzy o społeczeństwie są integrowane z programem nauczania w zakresie nauk społecznych w szkole średniej, według Cece, a kierunek ogólny muzyki został wycofany, chociaż Cornerstone będzie oferować kierunki produkcji muzycznej i posługi uwielbieniowej, a także kierunek dodatkowy muzyki.

Jednak studenci kierunków, których to dotyczy, nadal martwią się, kto będzie uczył reszty ich wymagań. Kilku studentów powiedziało RNS, że byli rozczarowani szybkością zmian, które uniemożliwiły społeczności świętowanie odejścia profesorów, którzy uczyli na uniwersytecie przez siedem do 30 lat.

„Rozumiem, że Cornerstone musi podejmować decyzje na podstawie tego, co może pomieścić i co może zrobić, ale po prostu czuję się bardzo smutny, że musieli to zrobić tak szybko. Mieli cały następny semestr w kolejce”, powiedział RNS jeden ze studentów nauk ścisłych i nowy senior. „Wszystkie te specjalistyczne zajęcia, które ci profesorowie mają ręcznie robione od podstaw, czy po prostu przekażą je adiunktowi i powiedzą: naucz tego?”

Jak powiedziała Cece, wszyscy studenci kierunków, których to dotyczy, będą mogli ukończyć studia, na które się zapisali. Dodała ona, że ​​liczba studentów Cornerstone rośnie i wynosi obecnie 1800 osób.

Tymczasem Moreno-Riaño, powiedział WoodTV w czerwcu„Nauki humanistyczne są nadal bardzo istotne dla naszej tożsamości i są głęboko zintegrowane z naszym programem nauczania ogólnego”.Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button