Health

Sydney Neuroimaging Analysis Centre otrzymuje grant na analizę demencji i stwardnienia rozsianego AI

Sydney Neuroimaging Analysis Centre, ośrodek zintegrowanych badań neuroobrazowania i analizy komercyjnych obrazów medycznych, działający w ramach Centrum Mózgu i Umysłu Uniwersytetu w Sydney, pozyskał dotację rządową na wprowadzenie na rynek swojego oprogramowania opartego na sztucznej inteligencji, służącego do analizy i monitorowania chorób mózgu.

5 lipca firma ogłosiła również, że uzyskała zgodę Therapeutic Goods Administration na swój sztandarowy produkt, iQ-solutions.

DO CZEGO TO SŁUŻY

W ciągu najbliższych 16 miesięcy SNAC otrzyma 3,75 mln dolarów australijskich (2,5 mln dolarów) w formie dofinansowania bez udziału kapitału własnego od ANDHealth+, programu akceleratora opieki zdrowotnej cyfrowej, wspieranego przez federalny Fundusz Przyszłości Badań Medycznych.

Finansowanie pomoże skalować i przyspieszyć komercjalizację oprogramowania do obrazowania medycznego opartego na sztucznej inteligencji. iQ-solutions zapewnia ilościową analizę struktur mózgu na podstawie skanów MRI. Umożliwia precyzyjne i spersonalizowane monitorowanie i leczenie chorób mózgu, w tym stwardnienia rozsianego i demencji.

„Nasze sztandarowe narzędzie, iQ-Solutions, pomaga radiologom w lepszym wykrywaniu i ilościowym określaniu nowego stanu zapalnego mózgu u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, co może skłonić lekarzy do zalecenia zmiany terapii w celu zapobiegania przyszłej niepełnosprawności” — wyjaśnia Michael Barnett, profesor Uniwersytetu w Sydney i współzałożyciel SNAC.

SNAC opracowuje również platformę informatyki danych Torana, która służy do zarządzania, kierowania i tworzenia baz danych skanów medycznych, a także VeriScout, oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji, które automatycznie wykrywa i klasyfikuje krwotok mózgowy na podstawie tomografii komputerowej mózgu.

Obecnie rozwiązania VeriScout i iQ firmy SNAC są wdrażane w Szpital św. Wincentego w Sydney w ramach szeroko zakrojonego wdrażania w szpitalu klinicznych zastosowań sztucznej inteligencji.

WIĘKSZY TREND

Ostatnia zgoda TGA została wydana ponad pół roku po tym, jak SNAC otrzymało zezwolenie 510(k) od amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków na rozwiązania iQ.

Dzięki dwóm globalnym rynkowym autoryzacjom SNAC chce przejąć część 250-milionowego rynku analizy obrazów mózgu, którego wzrost wynika ze wzrastającej częstości występowania zaburzeń neurologicznych i rosnącego popytu na ilościowe obrazowanie mózgu. SNAC planuje sprzedawać swoje rozwiązanie AI jako SaaS na zasadzie subskrypcji.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button