News

„Szokujące”: 3 kobiety zabite w ataku z kuszą w Wielkiej Brytanii, rozpoczęto obławę

W Wielkiej Brytanii nie jest wymagane żadne zezwolenie na posiadanie kuszy. (Informacja przykładowa)

Londyn:

Brytyjska policja prowadziła w środę poszukiwania podejrzanego, który mógł posiadać kuszę, po tym jak żona i dwie córki komentatora wyścigów w radiu BBC zginęły w domniemanym „celowym” ataku.

Kyle Clifford, 26-latek z Enfield w północnym Londynie, jest poszukiwany w związku ze śmiercią trzech kobiet w miasteczku Bushey na północ od Londynu, we wtorek wieczorem.

Jak podają nadawcy, ofiarami były Carol Hunt, 61-letnia żona komentatora wyścigów samochodowych w radiu BBC i Sky Sports, Johna Hunta, oraz ich dwie córki, 25-letnia Louise i 28-letnia Hannah.

Lokalna policja poinformowała, że ​​funkcjonariusze zostali wezwani do domu w zielonej miejscowości, gdzie stwierdzono zgon trzech kobiet na miejscu.

Nadinspektor Jon Simpson poinformował, że w obławie brali udział uzbrojeni funkcjonariusze i specjalistyczne grupy poszukiwawcze. Podejrzany prawdopodobnie przebywa w północnym Londynie lub w okolicach Bushey.

Simpson namawiał Clifforda do skontaktowania się z policją i ostrzegł opinię publiczną, aby nie zbliżała się do podejrzanego.

Nazwał to „straszliwym incydentem z udziałem kuszy, choć prawdopodobnie użyto też innej broni”.

Szkoła podstawowa w pobliskim Enfield trzymała dzieci w domach podczas przeszukania.

W Wielkiej Brytanii nie jest wymagane żadne zezwolenie na posiadanie kuszy, ale noszenie jej w miejscach publicznych bez uzasadnionego powodu jest nielegalne.

Minister spraw wewnętrznych Yvette Cooper nazwała te zgony „naprawdę szokującymi” i dodała, że ​​jest informowana na bieżąco o postępach śledztwa.

Rzeczniczka jej departamentu powiedziała, że ​​przepisy są „poddawane ciągłemu przeglądowi, a na początku tego roku ogłoszono apel o przedstawienie dowodów w celu sprawdzenia, czy należy wprowadzić dalsze kontrole kusz”.

Dodała, że ​​minister „szybko rozważy ustalenia i oceni, czy konieczne jest dalsze zaostrzenie przepisów”.

'Wstrząsający'

BBC Radio Five Live wysłało do pracowników notatkę, w której nazwało incydent „absolutnie druzgocącym”.

Przedstawiciele Sky Sports Racing na antenie X poinformowali, że zespół jest „głęboko zasmucony tragiczną śmiercią” i „w tym strasznym czasie nasze myśli są z naszym kolegą Johnem Huntem, jego rodziną i przyjaciółmi”.

Jeden z sąsiadów opisał, że we wtorek słyszał „przeraźliwe” krzyki dochodzące z domu.

46-latek mieszkający w pobliżu miejsca zdarzenia powiedział, że gdy uzbrojeni policjanci zablokowali drogę, na drodze wybuchł „absolutny chaos”.

„Przybiegli do nas uzbrojeni policjanci krzycząc: »Zostań w domu«” – dodała.

Inny sąsiad powiedział reporterom, że ofiary były zaprzyjaźnioną rodziną.

„Widzieliśmy ich każdego dnia, jak przechodzili obok i mówili „dzień dobry” – powiedziała. „To naprawdę smutne, co się stało, bardzo szokujące”.

W marcu aresztowano 47-letniego mężczyznę po tym, jak dwie osoby zostały ranne w oddzielnych atakach z użyciem kuszy w londyńskiej dzielnicy Shoreditch.

W październiku ubiegłego roku 21-letni Jaswant Singh Chail trafił do więzienia po tym, jak znaleziono go na terenie zamku w Windsorze, na zachód od Londynu, z załadowaną kuszą.

Włamał się do rezydencji królewskiej 1 grudnia 2021 r. i powiedział policji, że próbował zabić królową Elżbietę II.

(Poza nagłówkiem, artykuł ten nie był edytowany przez zespół NDTV i został opublikowany za pośrednictwem kanału syndykowanego.)

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button