News

Trwają poszukiwania policji po zabiciu 3 kobiet w ataku z kuszą w Wielkiej Brytanii

Londyn — Policja w Anglii prowadziła w środę poszukiwania 26-letniego mężczyzny, który prawdopodobnie jest uzbrojony w kuszę w związku z potrójnym morderstwem.

Policja hrabstwa Hertfordshire poinformowała w komunikacie: oświadczenie że funkcjonariusze zostali wezwani do domu w Bushey, na północny zachód od Londynu, tuż przed godziną 19:00 (14:00 czasu wschodniego) we wtorek, gdzie znaleźli trzy kobiety z poważnymi obrażeniami.

Policja poinformowała, że ​​na miejsce zdarzenia wysłano trzy karetki pogotowia oraz inne pojazdy służb ratunkowych, w tym zespół reagowania na zagrożenia i dwa śmigłowce lotnicze, jednak wszystkie trzy kobiety, które prawdopodobnie były spokrewnione ze zdarzeniem, zginęły na miejscu.

W środę funkcjonariusze nadal poszukiwali mężczyzny o nazwisku Kyle Clifford i wydali publiczny apel do wszystkich, którzy wiedzą o jego miejscu pobytu, o kontakt ze służbami ratunkowymi. Policja radziła ludziom, aby nie zbliżali się do Clifforda, ponieważ „może on nadal posiadać broń”.

Potrójne morderstwo Busheya
Technik medycyny sądowej na miejscu zdarzenia w Ashlyn Close, Bushey, Hertfordshire, gdzie trzy kobiety, które policja uważa za spokrewnione, zostały znalezione z poważnymi obrażeniami i zmarły na miejscu wkrótce po wezwaniu policji i ratowników medycznych, tuż przed godziną 19:00 dnia 9 lipca 2024 r.

James Manning/PA Images/Getty


Jak później poinformował naczelnik policji Hertfordshire Jon Simpson, do ataku użyto kuszy, dodając, że mogły zostać użyte również inne rodzaje broni.

Policja nie ujawniła, czy kobiety w wieku 25, 28 i 61 lat znały Clifforda, ale podejrzewa się, że był to celowy atak.

W środę, występując na żywo w telewizji, Simpson zwrócił się bezpośrednio do Clifforda, mówiąc: „Kyle, jeśli to widzisz lub słyszysz, skontaktuj się z nim”, i nalegając, aby zadzwonił pod brytyjski numer alarmowy 999.

Minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Yvette Cooper, najwyższa urzędniczka rządowa odpowiedzialna za egzekwowanie prawa, powiedziała w oświadczeniu: post w mediach społecznościowych poinformowała, że ​​jest „na bieżąco informowana” o postępach w sprawie i zaapelowała do każdego, kto posiada jakiekolwiek informacje na jej temat, o kontakt z policją.

„Strata trzech kobiet w Bushey wczoraj wieczorem jest naprawdę szokująca. Moje myśli są z rodziną i przyjaciółmi tych, którzy zginęli, i ze społecznością” – powiedziała.

„Jesteśmy bardzo zszokowani” – powiedział lokalny radny Laurence Brass stacji BBC News, partnerowi CBS News. „Nie jesteśmy przyzwyczajeni do czegoś takiego w tej okolicy, to bardzo typowe, zielone przedmieście Bushey… i nagle dowiadujemy się, że doszło do trzech morderstw. Wczoraj wieczorem na końcu mojej drogi wylądował helikopter, wszędzie jest policja. Martwię się więc o mieszkańców, którzy, jak sądzę, są trochę zszokowani tym, co się tu dzieje”.

Kusze są legalne w Wielkiej Brytanii i nie wymaga się do ich posiadania żadnego zezwolenia ani rejestracji. Noszenie kuszy w miejscach publicznych bez uzasadnionego powodu jest jednak nielegalne.

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button