News

Turysta zabity przez słonie po tym, jak zostawił narzeczoną w samochodzie, żeby zrobić zdjęcia

Turysta z Minnesoty zginął na afrykańskim safari po śmiertelnym ataku słonia


Turysta z Minnesoty zginął na afrykańskim safari po śmiertelnym ataku słonia

01:56

Słonie stratowały na śmierć hiszpańskiego turystę w południowoafrykańskim rezerwacie przyrody, gdy ten porzucił swój pojazd i podszedł do stada, aby zrobić zdjęcia – poinformowały we wtorek policja i lokalne władze. To co najmniej trzeci tego typu śmiertelny przypadek na kontynencie w ciągu niecałych czterech miesięcy.

Policja poinformowała, że ​​43-letni mężczyzna zginął w niedzielę w Parku Narodowym Pilanesberg w prowincji Północno-Zachodniej, około 110 mil od Johannesburga.

Zarząd Parków i Turystyki Prowincji Północno-Zachodniej, który zarządza Pilanesberg, poinformował, że dorosła słonica rzuciła się na mężczyznę.

„Niestety nie udało mu się uciec ani uniknąć słonia, do którego dołączyło całe stado. Został więc złapany i stratowany na śmierć” – czytamy w komunikacie.

„Słonie natychmiast odeszły z miejsca zdarzenia, nie wykazując żadnej agresji wobec pobliskich pojazdów, a ostatecznie zniknęły w krzakach”.

Stado słoni obejmowało młode cielęta. Eksperci ds. dzikiej przyrody często ostrzegają, że słonie są szczególnie opiekuńcze wobec swoich młodych i mogą reagować agresywnie na postrzegane zagrożenie.

Policja poinformowała, że ​​w pojeździe znajdowały się również narzeczona mężczyzny oraz dwie inne kobiety, wszystkie z Johannesburga, i nie odniosły żadnych obrażeń.

Piet Nel, pełniący obowiązki głównego inspektora ochrony środowiska w North West Parks and Tourism Board, powiedział, że gościom parku Pilanesberg powiedziano, że nie wolno im zostawiać pojazdów podczas jazdy przez park i że muszą podpisać formularze potwierdzające, że rozumieją zasady.

„W niektórych przypadkach ludzie nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństw w parkach” – powiedziała Nel. „Musimy pamiętać, że wchodzisz na teren dziki”.

Afrykański słoń buszowy (Loxodonta africana) spacerujący po czerwonej drodze gruntowej w Parku Narodowym Pilanesberg, Prowincja Północno-Zachodnia, Afryka Południowa
Słoń afrykański (Loxodonta africana) spacerujący po czerwonej, gruntowej drodze w Parku Narodowym Pilanesberg, w Prowincji Północno-Zachodniej, w Republice Południowej Afryki, w styczniu 2022 r.

Arterra/Marica van der Meer/Universal Images Group za pośrednictwem Getty Images


Ataki słoni nie są rzadkością w tym regionie. W 2021 r. podejrzany o kłusownictwo został zabity przez słonie w słynnym na cały świat Parku Narodowym Krugera w Południowej Afryce.

W tym roku słonie zabiły dwóch amerykańskich turystów w oddzielnych atakach w południowoafrykańskim kraju Zambii. W czerwcu Juliana Gle Tourneau64, z Nowego Meksyku, zginął, gdy słoń, który był częścią stada, które obserwowali turyści, zaatakował ich pojazd. W kwietniu Gail Mattson, 79-letnia mieszkanka Minnesoty, zginęła w ataku słonia w incydencie, który został uchwycony w wstrząsające wideo z telefonu komórkowego.

W przygotowaniu niniejszego raportu pomagała agencja AFP.

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button