News

Więź zaufania rozpoczęła się w latach 50.: kanclerz Austrii o stosunkach z Indiami

Wizyta premiera Modiego w Austrii następuje po jego dwudniowej oficjalnej wizycie w Rosji

Wiedeń:

Chwaląc więzi łączące Austrię i Indie, kanclerz Austrii Karl Nehammer podkreślił w środę, że jest to relacja zaufania, która rozpoczęła się w latach 50. Stwierdził, że to „zaniepokojenie rozwojem sytuacji geopolitycznej” zjednoczyło oba narody.

Przemawiając na wspólnej konferencji prasowej z premierem Narendrą Modim w Wiedniu, kanclerz Austrii powiedział: „Między Indiami a Austrią panują bardzo dobre stosunki. To stosunki zaufania, które rozpoczęły się w latach 50. XX wieku… Indie pomogły Austrii, a w 1955 r. negocjacje zakończyły się pozytywnym zakończeniem w postaci Traktatu Państwowego Austrii”.

„Tym, co łączy Indie i Austrię, jest troska o rozwój sytuacji geopolitycznej” – podkreślił.

Kanclerz Austrii zwrócił również uwagę na swoje rozmowy z premierem Modim i stwierdził, że obaj „prowadzili bardzo intensywne rozmowy” na temat agresji Rosji na Ukrainę w trwającym konflikcie.

„Wczoraj wieczorem i dziś rano prowadziliśmy bardzo intensywne rozmowy na temat rosyjskiej wojny agresywnej przeciwko Ukrainie. Dla mnie, jako kanclerza federalnego Austrii, szczególnie ważne jest poznanie oceny Indii i zrozumienie jej oraz zapoznanie Indii z europejskimi obawami i zmartwieniami” – powiedział kanclerz Austrii Karl.

„Co więcej, konflikt na Bliskim Wschodzie był ważnym tematem i oprócz tej trudnej sytuacji geopolitycznej, odnieśliśmy się również do pozytywnych aspektów naszej współpracy…” dodał.

Warto zauważyć, że jest to pierwsza wizyta premiera Indii w Austrii od 41 lat. Indira Gandhi była ostatnią premier, która odwiedziła Austrię w 1983 r.

Wizyta premiera Modiego w Austrii następuje po jego dwudniowej oficjalnej wizycie w Rosji, gdzie spotkał się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Premier Modi przybył do Austrii w środę (czasu lokalnego).

Po przybyciu tutaj premier Indii został powitany przez austriackiego ministra spraw zagranicznych Alexandra Schallenberga. Ambasador Indii w Austrii, Shambhu Kumaran, również był obecny na lotnisku.

We wtorek premier Modi wziął udział w kolacji wydanej przez kanclerza Austrii Karla Nehammera.

W poście na X, Nehammar stwierdził: „Witamy w Wiedniu, PM @narendramodi! To przyjemność i zaszczyt powitać Cię w Austrii. Austria i Indie są przyjaciółmi i partnerami. Czekam na nasze dyskusje polityczne i ekonomiczne podczas Twojej wizyty!”

(Poza nagłówkiem, artykuł ten nie był edytowany przez zespół NDTV i został opublikowany za pośrednictwem kanału syndykowanego.)Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button