Entertainment

Zapomniana epicka opowieść fantasy zajmuje wysokie miejsce na listach przebojów Netflixa

„Warcraft” pojawił się na Netfliksie 1 lipca 2024 r. i według FlixPatrolstrona agregująca liczbę widzów streamingu, do 3 lipca film osiągnął już drugie miejsce na liście najchętniej oglądanych filmów w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu zanotował niewielki spadek, spadając na trzecie miejsce 3 lipca i osiągając piąte miejsce 9 lipca. Ale to nadal całkiem dobry wynik jak na film akcji fantasy Duncana Jonesa jakieś osiem lat po jego debiucie.

W chwili pisania tego tekstu „Warcraft” konkuruje z pełna nostalgii kontynuacja “Gliniarz z Beverly Hills: Axel F,” który jest na pierwszym miejscu. Pomiędzy Eddiem Murphym a orkami z Warcrafta są tacy groźni przeciwnicy jak Nicole Kidman i Zac Efron z ich komedią romantyczną „A Family Affair” i Sandra Bullock z jej kontrowersyjny hit z 2009 r. „The Blind Side”, który rzekomo był historią prawdziwą, ale mogło lub nie mogło być oparte na kłamstwie. Co więcej, aby powrócić na szczyty list przebojów, „Warcraft” będzie musiał zmierzyć się z prawdopodobnie najpotężniejszymi przeciwnikami, jakich można sobie wyobrazić — Minionkami, które obecnie zajmują trzecie miejsce w rankingu po filmie „Minionki” z 2015 r.

Mając to na uwadze i fakt, że „Warcraft” powoli spada w rankingu od czasu debiutu, nie wydaje się prawdopodobne, aby film w najbliższym czasie powrócił na szczyt. Ale Jones z pewnością może się cieszyć, że jego zapomniany wysiłek z 2016 roku przeżył mini renesans dzięki Netflixowi.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button