Entertainment

Zapowiedziano film dokumentalny o Lilith Fair z udziałem Sarah McLachlan, Erykah Badu, Bonnie Raitt i innych

Zapowiedziano nowy dokument CBC o Lilith Fair, festiwalu muzycznym organizowanym przez Sarah McLachlan, w którym wystąpiły wyłącznie kobiety. Reżyserowany przez Ally Pankiw dokument będzie zawierał nowe wywiady z McLachlan, Erykah Badu, Bonnie Raitt, Sheryl Crow, Olivią Rodrigo, Indigo Girls, Emmylou Harris, Jewel, Natalie Merchant, Mýą i Brandi Carlile.

Film będzie głębokim zanurzeniem w Lilith Fair, który trwał od 1997 do 1999 roku i miał jednorazową kontynuację w 2010 roku, wykorzystując 600 godzin nigdy wcześniej niepublikowanych materiałów archiwalnych i wywiadów z artystami, organizatorami festiwalu i fanami. Jest częściowo inspirowany festiwalem z 2019 roku Targowisko próżności artykuł „Budowanie tajemnicy: ustna historia Lilith Fair” autorstwa Jessiki Hopper, Sashy Geffen i Jenn Pelly, współpracowniczek Pitchforka.

„Lilith Fair jest przykładem „fajnej starszej siostry” przemysłu muzycznego, która już zna radości i koszmary bycia kobietą i stara się ułatwić drogę przyszłym pokoleniom” – powiedziała Pankiw w oświadczeniu. „Chcę dać głębsze zrozumienie festiwalu młodym kobietom, osobom niebinarnym i queer muzykom i fanom muzyki, którzy po raz pierwszy wzięli do ręki gitarę lub bilety na koncert, ponieważ Lilith pokazała im, jak to zrobić”.

Targi Lilith ma mieć premierę na kanale CBC w sezonie 2025-2026, a White House Pictures obecnie poszukuje partnerów międzynarodowych. Dokument jest produkowany przez firmę Dan Levy's Not a Real Production Company, Elevation Pictures i Christinę Piovesan, podczas gdy Cassidy Hartmann, Nicholas Ferrall i Nigel Sinclair z White Horse Pictures, a także Jessica Hopper, Jeanne Elfant Festa, Noah Segal, Arthur Spector, Joshuah Bearman, Joshua Davis, Pankiw, Steve Cohen, Paula Froehle i Wayne Isaak dzielą się rolami producentów wykonawczych.

Jak muzycy naprawiają letnią scenę muzyczną za pomocą własnych festiwali

Fuente

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button