News

Zwolennik Bidena George Clooney prosi go o opuszczenie wyścigu prezydenckiego

„Uwielbiam Joe Bidena” – napisał George Clooney w New York Times. (Plik)

Nowy Jork:

Aktor George Clooney, jeden z czołowych zbieraczy funduszy Partii Demokratycznej, w środę wygłosił pełen emocji i szczery apel do prezydenta Joe Bidena, aby zakończył swoją kulejącą kampanię reelekcyjną.

Clooney, członek hollywoodzkiej elity zapewniającej kluczowe wsparcie Demokratom, dołączył do rosnącej listy osobistości publicznych wzywających 81-letniego Bidena do ustąpienia po jego fatalnym występie w debacie z Donaldem Trumpem w zeszłym miesiącu.

„Uwielbiam Joe Bidena” – napisał Clooney w New York Times. „Uważam go za przyjaciela i wierzę w niego… Ale jedyną bitwą, której nie może wygrać, jest walka z czasem”.

Clooney, który sam o sobie mówi, że jest „demokratą z krwi i kości”, zaledwie miesiąc temu wspólnie z Bidenem współprowadził w Los Angeles pełną gwiazd imprezę zbierającą fundusze, w której wziął udział były prezydent Barack Obama.

Przedstawiciele kampanii Bidena poinformowali, że wydarzenie przyniosło rekordowe 28 milionów dolarów.

„To druzgocące, ale Joe Biden, z którym spotkałem się trzy tygodnie temu na zbiórce funduszy, nie był tym samym «wielkim skurwielem» Bidenem z 2010 roku” – napisał Clooney, nawiązując do słynnego klipu z mikrofonem z czasów, gdy Biden był wiceprezydentem.

„Nie był nawet Joe Bidenem 2020 roku. Był tym samym człowiekiem, którego wszyscy widzieliśmy na debacie” – powiedział Clooney – co stanowiło bezpośrednie wyzwanie dla twierdzenia Bidena, że ​​jego słaby występ w debacie był jednorazowy.

Clooney powiedział, że „tama pękła” i że demokraci publicznie wzywają Bidena do wycofania się, prosząc o wystąpienie więcej osób.

„Najlepsi Demokraci – Chuck Schumer, Hakeem Jeffries, Nancy Pelosi – oraz senatorowie, przedstawiciele i inni kandydaci, którym grozi przegrana w listopadzie, muszą poprosić tego prezydenta o dobrowolne ustąpienie”.

Zdobywca Oscara zbagatelizował obawy, że odejście Bidena wywoła chaos na cztery miesiące przed wyborami, w których Demokraci mają nadzieję odsunąć Trumpa od władzy, i nie poparł żadnego nowego kandydata.

Partia powinna wysłuchać kandydatów, takich jak wiceprezydent Kamala Harris, gubernator Maryland Wes Moore i inni, „wtedy moglibyśmy udać się na konwencję Demokratów w przyszłym miesiącu i wspólnie podjąć decyzję” – napisał.

(Poza nagłówkiem, artykuł ten nie był edytowany przez zespół NDTV i został opublikowany za pośrednictwem kanału syndykowanego.)

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button