News

65 martwych kangurów znaleziono w Australii: "Najgorsza rzecz jaką widziałem"

Władze australijskie powiedział w czwartek prowadzą śledztwo w sprawie nielegalnego zabicia co najmniej 65 kangurów, które znaleziono zastrzelone lub najwyraźniej staranowane przez pojazd.

Lokalny ośrodek dla zwierząt powiadomił wiktoriańskich urzędników zajmujących się dziką przyrodą po znalezieniu wschodnich kangurów szarych na wiejskich pastwiskach 22 czerwca, około 75 mil na północ od Melbourne – poinformowali urzędnicy.

„Przynajmniej trzy kangury zostały znalezione żywe, ale zostały następnie uśpione z powodu poważnych obrażeń” – powiedział stanowy regulator ochrony przyrody. „Dwa kangury młode zostały odzyskane i są pod opieką w schronisku dla dzikich zwierząt”.

Torbacze miały doznał śmiertelnych ran postrzałowych oraz „obrażenia pourazowe odpowiadające uderzeniu przez pojazd” – stwierdził organ regulacyjny.

W okolicy znaleziono zużyte naboje do strzelby.

Lokalna ratowniczka dzikich zwierząt Tania Begg znalazła 22 czerwca kilka martwych kangurów, poinformowała Australian Broadcasting Corporation zgłoszono.

„To było naprawdę przerażające… mieli złamane nogi, rany postrzałowe, to było szokujące” – powiedziała stacji.

Powiedziała stacji, że w ciągu kilku dni po dokonaniu pierwszego odkrycia znalazła więcej martwych kangurów.

„To było na poboczach dróg, w pastwiskach, wszędzie. To była ogromna liczba kangurów” – powiedziała ABC. „To najgorsza rzecz, jaką widziałam”.

Mimo że kangury są w Australii chronione, najpowszechniejsze gatunki nie są zagrożone.

Oznacza to, że w większości jurysdykcji można je zastrzelić, ale do tego potrzebna jest zgoda rządu.

Liczba kangurów w skali kraju waha się od 30 do 60 milionów, dlatego często dokonuje się odstrzału w celu utrzymania populacji pod kontrolą.

Zwierzęta te podlegają cyklom wzrostu i spadku liczebności – gdy po obfitych opadach jest dużo paszy, ich populacja może wzrosnąć o dziesiątki milionów.

Każdego roku odstrzeliwuje się nawet pięć milionów kangurów w ramach rodzimego przemysłu polegającego na pozyskiwaniu z ich tusz mięsa, karmy dla zwierząt domowych i skór.

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button