Entertainment

AC/DC osiąga swój pierwszy diamentowy status w USA dzięki piosence „Thunderstruck”

Legendarny zespół rockowy AC/DC osiągnął kolejny kamień milowy, notując swój pierwszy singiel, który uzyskał status Diamond w Stanach Zjednoczonych, „Thunderstruck”.

Piosenka uzyskała status diamentowej RIAA po przesunięciu 10 milionów równoważnych jednostek, co teraz obejmuje zarówno czystą sprzedaż, jak i aktywność streamingową. Co ciekawe, piosenka nie uzyskała do tej pory żadnej certyfikacji, a RIAA przyznała jej jednocześnie Złoto (za pół miliona jednostek), Platynę (milion) i Diament.

Wydany w 1990 roku jako główny singiel i otwierający płytę utwór Krawędź brzytwy„Thunderstruck” stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych piosenek AC/DC dzięki szalonemu, pulsującemu w progach wstępowi gitarzysty Angusa Younga i hymnowym, krzykliwym wokalom.

„Thunderstruck” nie tylko pozostał podstawą klasycznego rocka w radiu i barach z jukeboxami, ale stał się również stałym elementem wydarzeń sportowych na całym świecie. Intro do „Thunderstruck” często można usłyszeć z nagłośnienia, gdy drużyna futbolu domowego potrzebuje ważnego trzeciego podania lub przed rozpoczęciem meczu koszykówki, aby podkręcić atmosferę wśród tłumu.

„Thunderstruck” wyróżnia się licznymi nowymi certyfikatami AC/DC przyznanymi przez RIAA. Osiem innych piosenek uzyskało certyfikat platynowej płyty, w tym „TNT”, „Hell's Bells” i „You Shook Me All Night Long” i inne. Tymczasem album zespołu, który sprzedaje się znakomicie Powrót w czerni uzyskała 26-krotny status Platinum w najnowszej partii certyfikatów.

Wiadomość ta pojawia się w trakcie trwającej trasy koncertowej AC/DC po Wielkiej Brytanii i Europie, która jest pierwszym występem zespołu od ośmiu lat (kup bilety Tutaj).

Obejrzyj poniżej teledysk do utworu „Thunderstruck”.Fuente

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button