News

Aresztowano 2 francuskich graczy rugby pod zarzutem napaści seksualnej

Oskarżeni mężczyźni zostali aresztowani w poniedziałek w Buenos Aires.

Mendoza Argentyna:

Argentynka oskarżyła dwóch francuskich rugbystów o gwałt, została brutalnie pobita przez napastników w środę, podczas zbliżenia, które według mężczyzn odbyło się za obopólną zgodą.

Hugo Auradou, 20 lat, i Oscar Jegou, 21 lat, czekają na przewiezienie do miasta Mendoza, gdzie rzekomo doszło do napaści i gdzie zostaną przesłuchani przez prokuratorów. Nie zostali oskarżeni o popełnienie przestępstwa.

Mężczyzn aresztowano w Buenos Aires w poniedziałek, dwa dni po meczu testowym z Argentyną, gdy śledczy ustalili, że obrażenia domniemanej ofiary odpowiadały jej zeznaniom o gwałcie.

Adwokatka kobiety, Natacha Romano, powiedziała w środę agencji AFP, że jej klientka doznała „brutalnej” przemocy ze strony napastników, w wyniku której doznała obrażeń twarzy, pleców, piersi, nóg i żeber, a także licznych ugryzień i zadrapań.

Dodała, że ​​kobieta poszła z jednym z mężczyzn z klubu nocnego do pokoju hotelowego, gdzie, jak twierdzi, była przetrzymywana wbrew swojej woli i znęcana przez kilka godzin.

„Przemoc była zacięta” – powiedział Romano. „Jest więcej niż jedno przestępstwo do zbadania”.

Według prawnika kobieta twierdzi, że została zgwałcona „przynajmniej sześć razy” przez jednego z mężczyzn i raz przez drugiego.

Podobno kilkakrotnie próbowała uciec.

Adwokat Rafael Cuneo Libarona, który reprezentuje graczy, przybył do Mendozy w środę i powiedział, że „stosunki seksualne” były „dobrowolne”.

Do domniemanego ataku doszło w sobotni wieczór w hotelu Diplomatic w Mendozie, gdzie piłkarze i personel reprezentacji Francji zatrzymali się na mecz testowy w ramach tournée po Ameryce Południowej.

„Są świadkowie, którzy widzieli, jak wychodziła (z hotelu), są kamery, które widziały, jak wychodziła, najwyraźniej na nagraniu nie widać żadnych obrażeń” – powiedział dziennikarzom Libarona, brat ministra sprawiedliwości kraju Mariano Cuneo Libarony.

„Uderzenia w głowę”

Romano powiedział agencji AFP, że „przytłaczającym dowodem na to, że nie było zgody, jest ciało ofiary” i rany, jakie nosi.

Prawnik dodała, że ​​jeśli mężczyznom zostaną postawione zarzuty, zwróci się do sądu o ich tymczasowe aresztowanie.

Dodała, że ​​zarzut powinien obejmować „napaść seksualną z użyciem przemocy fizycznej”, co jest argentyńską definicją prawną gwałtu, oraz użycie przemocy.

Prokurator z Mendozy, Daniela Chaler, powiedziała we wtorek w radiu LV10, że w oświadczeniu złożonym przez kobietę znajdują się „przekonujące elementy” i że jej obrażenia są zgodne z jej wersją zdarzeń, chociaż „niekoniecznie ograniczają się” do napaści na tle seksualnym.

Francuska Federacja Rugby (FFR) poinformowała, że ​​gracze zaprzeczają jakimkolwiek przypadkom przymusu lub przemocy i podkreśliła, jak ważne jest umożliwienie im przedstawienia swoich racji.

„Jeśli fakty okażą się prawdziwe, to są one niezwykle poważne” – powiedział dziennikarzom w Argentynie prezes federacji Florian Grill.

Grill powiedział później agencji AFP, że gracze mają „zupełnie inną wersję” wydarzeń niż kobieta, zawierającą „wiele nieścisłości”.

„Nie jesteśmy sędziami, nie prowadzimy dochodzeń, ale uważamy, że argentyński wymiar sprawiedliwości powinien jak najszybciej zająć się tą sprawą” – powiedział.

'Uraz'

Po wstępnym przesłuchaniu w Mendozie, prawdopodobnie w tym tygodniu, prokurator Cecilia Bignert będzie miała 24 godziny na podjęcie decyzji, czy postawić zarzuty graczom. Termin może zostać przedłużony o kolejne 24 godziny.

Jeśli zostaną im postawione zarzuty, 10 dni później odbędzie się rozprawa, która rozstrzygnie, czy będą musieli oczekiwać na rozprawę w areszcie.

Selekcjoner reprezentacji Francji Fabien Galthie powiedział, że wiadomość o oskarżeniu była „traumą” dla drużyny, która w środę pokonała Urugwaj 43-28 w drugim z trzech meczów podczas tournée po Ameryce Południowej.

„To był trudny moment, z którym trudno było sobie poradzić emocjonalnie” – powiedział dziennikarzom kapitan Baptiste Couilloud po zwycięstwie.

„Myśleliśmy tylko o tym, co działo się dziś na boisku i to jest jedyna rzecz, która pozwala nam kontynuować tę trasę”.

Część delegacji FFR pozostała w Argentynie z dwoma oskarżonymi piłkarzami.

Wyrok za napaść seksualną w Argentynie waha się od sześciu do 15 lat, zgodnie z kodeksem karnym. Jednak w przypadku dwóch agresorów może on wynieść nawet 20 lat.

(Poza nagłówkiem, artykuł ten nie był edytowany przez zespół NDTV i został opublikowany za pośrednictwem kanału syndykowanego.)

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button