News

Babcia z Florydy skazana za posiadanie amunicji na Turks i Caicos

Piąta Amerykanka, którą aresztowano na Turks i Caicos w ostatnich miesiącach za posiadanie amunicji w torbie, została ukarana grzywną w wysokości 1500 dolarów i wyrokiem w zawieszeniu na 23 tygodnie więzienia, co potwierdził rzecznik w rozmowie z CBS News. Szritta Grierbabcia z Florydy, wybrała się na terytorium brytyjskie, aby z okazji Dnia Matki spędzić niezapomniane wakacje, które zakończyły się dla niej aresztowaniem, gdy funkcjonariusze znaleźli w jej bagażu podręcznym dwie kule, gdy próbowała wrócić do domu.

Grier ma opuścić wyspy w czwartek po południu. Po aresztowaniu w połowie maja powiedziała CBS News, że musiała spędzić kilka nocy w więzieniu.

„Przykuli mnie łańcuchem do krzesła za nogę” – powiedziała starszej korespondentce ds. transportu CBS News, Kris Van Cleave. „Zimno, strach, było okropnie, było tak okropnie, że nie mogłam spać”.

Po wyjściu na wolność Grier musiała pozostać na wyspach, grożąc jej karą więzienia, ponieważ jej sprawa trafiała do sądu.

„Masz dobre dni, złe dni — wyczerpujące psychicznie, jak niewiedza, co się wydarzy lub kiedy się wydarzy, czy rozprawa sądowa zostanie przesunięta” — powiedziała Van Cleave w zeszłym miesiącu. „To dużo, to dużo psychicznie”.

Powiedziała, że ​​jest optymistycznie nastawiona do swojej sprawy, ponieważ inni Amerykanie, którzy również zostali aresztowani za amunicję znalezioną w ich torbach, uniknęli kary więzienia, ale musieli zapłacić grzywny, zanim mogli wrócić do USA

W maju, Bryan Hagerich z Pensylwanii skazano na karę w zawieszeniu i ukarany grzywną w wysokości 6700 dolarów ponad 20 naboi do karabinu, które miał w torbie pod koniec wakacji. Tyler Wenrich z Wirginii został skazany kilka dni później na odsiedzenie wyroku i 9000 dolarów grzywny za dwie kule kalibru 9 mm, które znaleziono w jego plecaku, gdy próbował wejść na pokład statku wycieczkowego.

Ryan Watson z Oklahomy otrzymał wyrok w zawieszeniu i 2000 dolarów grzywny w zeszłym miesiącu ponad cztery sztuki amunicji, które znaleziono w jego bagażu podręcznym, gdy on i jego żona odwiedzili terytorium brytyjskie na początku tego roku. Michael Lee Evans z Teksasu, któremu zezwolono na powrót do USA ze względów medycznych, podczas gdy jego sprawa była w toku, był również otrzymał wyrok w zawieszeniu.

Pięciu Amerykanów stanęło w obliczu potencjalnych obowiązkowych minimalnych wyroków 12 lat więzienia. W obliczu nacisków ze strony amerykańskich ustawodawców, aby okazali Amerykanom pobłażliwość, wybrani urzędnicy na wyspach zmienili prawo, aby dać sędziom większą swobodę w wydawaniu wyroków w sprawach dotyczących broni palnej.

Do przygotowania niniejszego raportu przyczyniły się Sarah Barth i Elizabeth Campbell.

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button