Science

Badania wykazały, że paleoarabskie inskrypcje na skale zostały wykonane przez nienawróconego towarzysza proroka Mahometa

Nowe badania wykazały, że inskrypcja w języku paleoarabskim na głazie w pobliżu opuszczonego meczetu w Arabii Saudyjskiej mogła zostać wyryta przez Ḥanẓalah bin Abī ʿĀmir, towarzysza islamskiego proroka Mahometa.

Chociaż znanych jest wiele inskrypcji z początków islamu, ich autorstwo pozostaje niepotwierdzone, z wyjątkiem jednej w regionie Al-Bahah w Arabii Saudyjskiej, którą można z całą pewnością przypisać towarzyszowi Mahometa, który później został gubernatorem Mekki. Inskrypcja, którą badacze przeanalizowali w nowym badaniu opublikowanym w kwietniowym wydaniu Czasopismo Studiów Bliskowschodnichjest zaledwie drugim potwierdzonym napisem, którego autorstwo wiąże się z Mahometem. W przeciwieństwie do poprzedniego tekstu, ten został wyrzeźbiony na początku VII wieku, zanim islam zaczął dominować w Arabii, co czyni go ważnym świadkiem przedislamskiego Hidżazu (regionu, w którym znajduje się Mekka) i religijnego tła odbiorców Koranu.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button