Life Style

Co jest dobre na dysautonomię? Najlepsze produkty w moim zestawie narzędzi

Życie z dysautonomią — zaburzeniem autonomicznego układu nerwowego — często oznacza radzenie sobie ze złożonym wachlarzem objawów, które znacząco wpływają na codzienne życie. Od radzenia sobie z zawrotami głowy i zmęczeniem po radzenie sobie z problemami trawiennymi i regulacją temperatury — znalezienie odpowiednich narzędzi i produktów może zdziałać cuda. ​​Jeśli zadajesz sobie pytanie „co jest dobre na dysautonomię?”, zajrzyjmy do mojego osobistego zestawu narzędzi!

*Ten post może zawierać linki afiliacyjne lub polecające. Bez dodatkowych kosztów dla Ciebie (i ze specjalnym rabatem dla czytelników, w niektórych przypadkach!), otrzymam niewielką prowizję lub inne nagrody, aby wesprzeć An Ideal Life. Jako współpracownik Amazon zarabiam na kwalifikujących się zakupach*

Informacje zawarte w tym wpisie na blogu są udostępniane wyłącznie w celach edukacyjnych i informacyjnych i nie powinny być interpretowane jako porady medyczne. Treść nie ma na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia. Zawsze zasięgaj porady swojego lekarza lub innego wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących stanu zdrowia. Nigdy nie ignoruj ​​profesjonalnej porady medycznej ani nie opóźniaj jej z powodu czegoś, co przeczytałeś online. Autor tego wpisu nie jest licencjonowanym pracownikiem służby zdrowia i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek działania podjęte na podstawie informacji zawartych w tym wpisie.

Jakie formalne metody leczenia i leki są dobre w przypadku dysautonomii?

Podczas gdy posiadanie wszechstronnego zestawu narzędzi do samoopieki może być wielką pomocą w radzeniu sobie z dysautoomią, równie ważne jest priorytetowe traktowanie wszelkich formalnych metod leczenia lub leków. Zawsze konsultuj się z zespołem opieki zdrowotnej, aby ustalić najlepszy sposób postępowania w przypadku konkretnego schorzenia!

Lek na dysautonomię

  • Fludrokortyzon (Florinef):Ten lek pomaga zwiększyć objętość krwi, co może zmniejszyć zawroty głowy i poprawić ciśnienie krwi.
  • Midodryna (ProAmatien):Midodryna jest stosowana w leczeniu niskiego ciśnienia krwi (niedociśnienia) poprzez zwężanie naczyń krwionośnych.
  • Beta-blokery:Leki takie jak propranolol mogą pomóc w łagodzeniu objawów, takich jak szybkie bicie serca (tachykardia).
  • Iwabradyna (Corlanor):Iwabradyna może pomóc w łagodzeniu objawów zespołu posturalnej tachykardii ortostatycznej (POTS) lub niewłaściwej tachykardii zatokowej (IST) poprzez zmniejszenie częstości akcji serca.
  • Pirydostygmina (Mestinon):Ten lek może pomóc zwiększyć siłę mięśni i funkcje autonomiczne.
  • Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) i inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny (SNRI):Mogą one pomóc w radzeniu sobie z objawami lęku i depresji, które mogą towarzyszyć dysautonomii.
  • Sól fizjologiczna dożylna:W cięższych przypadkach dożylne wlewy soli fizjologicznej mogą pomóc zwiększyć objętość krwi i ustabilizować ciśnienie krwi.

Szukasz dostępnego lekarza pierwszego kontaktu? Wypróbuj PlushCare! Ta platforma telemedyczna pozwala Ci zobaczyć wykwalifikowanego lekarza rodzinnego z domu, zapewniając Ci opiekę, której potrzebujesz, kiedy jej potrzebujesz. Użyj nasz link polecający aby otrzymać pierwsze trzy miesiące członkostwa za darmo.

Elektrolity

Przede wszystkim, elektrolity są kluczowe! Utrzymanie nawodnienia jest priorytetem dla każdego z dysautonomią, a te suplementy mogą pomóc utrzymać równowagę płynów i zapobiegać odwodnieniu poprzez uzupełnianie utraconych soli i minerałów. Płyn dożylny tworzy mój ulubiony proszek elektrolitowy i używałem SaltStick's kapsułki elektrolitowe do mojej rutyny, aby zachować stabilność.

Butelka lub kubek na wodę

Skoro mowa o nawodnieniu… niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na ulubiony przez fanów kubek Stanley, Kolba wodnalub innej marki, posiadanie dedykowanej butelki lub kubka na wodę może stanowić różnicę między odpowiednim nawodnieniem a… niewystarczającym nawodnieniem.

Przeczytaj o kilku naszych ulubionych sposobach na picie większej ilości wody!

Odzież uciskowa

Odzież uciskowa, taka jak skarpetki i legginsy, jest absolutnie niezbędna w mojej codziennej rutynie. Te elementy są dobre na dysautonomię i inne schorzenia, ponieważ pomagają poprawić krążenie krwi, zmniejszają obrzęki i zapobiegają gromadzeniu się krwi w nogach. Uwielbiam skarpetki uciskowe Vim & Vigr i niedawno dodałam do mojej kolekcji kilka par od Wellow. Jeśli chodzi o legginsy uciskowe, które są zarówno modne, jak i funkcjonalne, przysięgam na moje znaleziska Fabletics!

Narzędzia chłodzące

Regulacja temperatury jest szczególnym wyzwaniem, zwłaszcza w upalne dni, dlatego narzędzia chłodzące, takie jak przenośne wentylatory, są szczególnie dobre dla dysautonomii! Kupiłem dwa różne miniwentylatory z możliwością ładowania Temua także miniaturowy wentylator, który podłącza się bezpośrednio do portu Lightning mojego telefonu komórkowego. Trzymając jeden lub więcej z nich w torbie, zawsze jestem przygotowany na odrobinę chłodnego powietrza, nawet gdy muszę opuścić bezpieczną klimatyzację!

Ja też kocham Miss A natychmiastowe plastry chłodzące i mam oko na bardziej zaawansowane technologicznie Fala Embr urządzenie!

Przeglądaj więcej produktów na przewlekłe choroby na mojej liście życzeń!

Zegarek Apple

Monitorowanie tętna jest kluczowe w leczeniu dysautonomii, zwłaszcza przy moim uporczywym tachykardii! Mój Apple Watch ułatwia śledzenie wszelkich nieprawidłowości i odpowiednie dostosowywanie moich działań. Ta informacja zwrotna w czasie rzeczywistym pozwala mi unikać nadmiernego wysiłku i utrzymywać się w bezpiecznych granicach.

Widziałem, że niektórzy ludzie wspominali, że urządzenia takie jak Apple Watch powodowały u nich nadmierne skupienie się na tętnie, co prowadziło do dodatkowego niepokoju, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​miało to odwrotny skutek. W połączeniu z przenośna ładowarka do zegarka aby mieć pewność, że jest zawsze gotowy do użycia, zawsze mam coś, co śledzi go w tle. Więc kiedy czuję, że coś może być trochę nie tak, nie muszę panikować i zatrzymywać się, aby śledzić swoje BPM — wiem, że mój zegarek jest już na kopercie!

Bransoletka medyczna

Mając długą historię omdleń, nieustannie boję się, że zemdleję w miejscu publicznym w tych rzadkich przypadkach, gdy nie jestem z przyjacielem lub członkiem rodziny… i że życzliwy świadek wezwie karetkę, zostawiając mnie z rachunkiem, którego zdecydowanie nie zmieszczę w swoim budżecie. Mój najwyższy priorytet przy zamawianiu moja bransoletka Road ID stale powtarzałam sobie, że moje omdlenia są normalne i karetka nie jest konieczna. Oczywiście nie zawsze to zostanie zauważone, ale daje mi to trochę więcej pewności, gdy żyję na co dzień z dysautonomią.

Ulga trawienna

Problemy trawienne są częstym objawem dysautonomii (i kilku innych moich przewlekłych schorzeń!), więc kilka kluczowych produktów jest szczególnie pomocnych. Mój zestaw do łagodzenia nudności jest tak dobry na dysautonomię! Nawet odkryłem, że waciki nasączone alkoholem pomóż nie tylko w walce z nudnościami, ale także z objawami przedomdleniowymi!

Pomoce w poruszaniu się

W przypadku wystąpienia takich objawów jak zawroty głowy i uczucie oszołomienia, laska lub inna pomoc w poruszaniu się jest niezbędna. Jednak w miarę jak mój przewlekły ból się pogarsza, odkrywam, że tradycyjna laska może prowadzić do pogorszenia innych objawów! Mając to na uwadze, mam kilka innych pomoce w poruszaniu się na mojej liście życzeń to też byłoby dobre na dysautonomię.

Olejki eteryczne

Aromaterapia ma mnóstwo zalet, więc dyfuzor olejków eterycznych może być dobry na dysautonomię (tylko pamiętaj, aby sprawdzić bezpieczeństwo olejków eterycznych, jeśli mieszkasz ze zwierzętami!). Uwielbiam też Wałek VertigoEase od Basic Vigor, firmy stojącej za wszystkimi moimi ulubionymi Produkty Migrastil. Zawroty głowy i omdlenia mogą nie być zamienne w sensie technicznym, ale uważam, że te zapachy są i tak pomocne!

Monitor ciśnienia krwi

Monitorowanie ciśnienia krwi jest również kluczowe, zwłaszcza jeśli, tak jak ja, zmagasz się z dodatkowymi problemami sercowo-naczyniowymi, takimi jak nadciśnienie. przenośny ciśnieniomierz pozwala na regularną kontrolę odczytów i dostosowanie aktywności lub metod leczenia w razie potrzeby!

Karta informacyjna na wypadek sytuacji awaryjnej

Noszenie kart z informacjami o nagłych wypadkach, zawierających szczegóły dotyczące Twojego stanu, przyjmowanych leków i danych kontaktowych w nagłych wypadkach, pomaga zapewnić, że ratownicy mają natychmiastowy dostęp do kluczowych informacji, jeśli nie możesz się komunikować. Prowadzę zestaw Karty CureUp na smyczy, zawierającej informacje o moich schorzeniach, alergiach i lekach, a także dane kontaktowe w nagłych wypadkach.

Etui na tabletki

Chociaż żadne z moich obecnych leków na receptę nie jest przeznaczone specjalnie na tę przypadłość, nie ma wątpliwości, że etui na tabletki do noszenia w podróży jest dobre na dysautonomię i inne przewlekłe schorzenia. Mam asortyment tych małych pudełka na tabletki trzykomorowe (jeśli dysponujesz większym budżetem, Temu ma też mnóstwo uroczych!).

Przekąski

Przekąski są absolutnie niezbędne dla spoonies wszelkiego rodzaju, a słone przekąski są szczególnie dobre dla spoonies! Staram się mieć pod ręką kilka paczek przekąsek na wynos, takich jak precle, chipsy ziemniaczane, krakersy i orzechy, na wypadek, gdyby zaszła taka potrzeba.

Noszenie świadomości

Chcesz propagować i szerzyć świadomość dysautonomii? Nie szukaj dalej niż odzież i akcesoria zwiększające świadomość od marek takich jak nasza Sklep w stylu Spoonie! Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na subtelny turkusowy wzór wstążki, czy coś bardziej szczegółowego, istnieje wiele wzorów, które są dobre dla pacjentów z dysautonomią.

Życie z dysautonomią może być trudne, ale posiadanie odpowiednich produktów w zestawie narzędzi może mieć duże znaczenie. Od odzieży uciskowej po suplementy elektrolitowe, każdy przedmiot odgrywa kluczową rolę w radzeniu sobie z objawami i poprawie jakości życia. Chociaż doświadczenia każdego są wyjątkowe, mam nadzieję, że te zalecenia zapewnią pewne wsparcie! Oczywiście pamiętaj, że zawsze należy skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia przed włączeniem nowych produktów do swojej rutyny. To, co działa u jednej osoby, może nie działać u innej, więc znalezienie odpowiedniej równowagi jest kluczowe!

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button