Entertainment

Criminal Minds Evolution Sezon 2 Odcinek 7 Recenzja: Piranha

Ocena krytyków: 4,25 / 5,0

4.25

Do tej pory, podczas Umysły kryminalistów W sezonie 17 skupiliśmy się głównie na Eliasie Voicie i tym, co może wnieść do zespołu BAU.

Był najbardziej szalonym ze wszystkich bohaterów, ponieważ musiał się tak wydawać, aby przebić jego komiczne nastawienie. Musimy pamiętać, że był kimś więcej niż tylko człowiekiem w klatce.

Podczas gdy Elias ujawnił, że wciąż jest w grze, „Piranha” sprzeciwiła się systemowi i pokazała UnSub tak szalonego, że aż mnie ciarki przeszły, gdy wszystko zostało powiedziane i zrobione. Ale przedtem wydawał się normalnym, troskliwym ojcem i mężem.

Przestraszony człowiek w szklanej klatce w umysłach przestępców
(Michael Yarish/Paramount+)

Zwrot akcji w Criminal Minds, którego się nie spodziewaliśmy.

Kiedy ostatni raz program przybrał tak szokujący obrót? Zazwyczaj, i to była moja skarga przez cały sezon, możemy przewidzieć, co nadchodzi, z odległości mili.

Powiązane: 27 najbardziej uwodzicielskich seryjnych morderców w telewizji

Roger, pozornie oddany mąż i ojciec, był inną historią. To było tak, jakbyśmy szli jedną ścieżką i zostali zepchnięci na inną, nie spodziewając się tego.

Niełatwo jest napisać coś tak sprytnie, ale to było genialne wyzwanie dla normy. Dopiero gdy Emma zaczęła krwawić, coś wydawało się nie tak.

Wystraszony mężczyzna w szklanej klatceWystraszony mężczyzna w szklanej klatce
(Michael Yarish/Paramount+)

Diaboliczne tortury

To był przypadek, który zostanie ze mną na dłużej. Im łatwiej będzie mi wyobrazić sobie mój strach w podobnej sytuacji, tym bardziej mój mózg będzie włączał go do moich koszmarów.

Ta sprawa była niczym innym, jak tylko wywołujący koszmary.

Trudno sobie wyobrazić, że znalazłeś się w sytuacji jednej z ofiar. Obudzenie się w szklanej gablocie bez możliwości ucieczki i szaleniec, który ma przeciwko tobie twoje prawdziwe słowa, nie jest sposobem na odejście. Ten rodzaj strachu jest niezrozumiały.

Te uczucia grozy osiągnęły apogeum, gdy pierwszy biedny drań zasmakował prysznica, który ostatecznie miał odebrać mu życie. Jak bardzo trzeba być upodlonym, żeby wymyślić coś takiego?

Prawdziwym hitem było to, że daliśmy się nabrać i uwierzyliśmy, że to Emma jest winna, podczas gdy w rzeczywistości winny był Roger, cierpiący na wszechobecną i głęboką psychozę.

Mężczyzna stoi obok szklanej klatki, w której znajduje się ranny mężczyznaMężczyzna stoi obok szklanej klatki, w której znajduje się ranny mężczyzna
(Michael Yarish/Paramount+)

Kto był tym złym?

Innym genialnym rozwiązaniem było kwestionowanie tego, kto stał za złymi uczynkami. Wszystkie znaki wskazywały na Emmę, ale gdy przełącznik się przełączył, wszystko stało się jasne jak kryształ.

Emma

Informacje, którymi dysponowaliśmy, doprowadziły nas do wniosku, że Emma została zgwałcona, nie była w stanie poradzić sobie z konsekwencjami tego zdarzenia oraz z dzieckiem, które było tego konsekwencją, i potrzebowała zemsty.

Powiązane: 19 przerażających seryjnych morderców w telewizji

Łatwo sobie wyobrazić, że matka nie jest w stanie nawiązać więzi z dzieckiem, które… urodziła po napaści seksualnej.

Emma była również odpowiednio zdezorientowana, jak to przetworzyć. Wiedziała, że ​​nie kocha dziecka i potrzebowała czegoś, co ukoi jej ból. Z naszej perspektywy wyglądało na to, że potrzebowała, aby mężczyźni, którzy ją zbiorowo zgwałcili, zostali usunięci dla jej spokoju ducha.

Kiedy jednak w końcu wzięła sprawy w swoje ręce, nie złagodziło to w żaden sposób jej bólu.

Mężczyzna za kobietą trzymający pilota, umysły przestępcówMężczyzna za kobietą trzymający pilota, umysły przestępców
(Michael Yarish/Paramount+)

zrozumiałem

Roger został przedstawiony jako kochający mąż, który tak bardzo kochał swoją żonę, że zrobiłby wszystko, aby ukoić jej ból.

Wykonali tak świetną robotę, udowadniając rolę Emmy, że nigdy nie kwestionowałem, dlaczego metoda tortur użyta do zabicia domniemanych winowajców była tak przerażająca. Patrząc wstecz, widać, że była to bardzo osobista sprawa dla Rogera.

Miłość może to zrobić, ale to bardziej typowa reakcja Uwielbiam pracować gwałtownie przeciwko partnerowi, nie dokonując zemsty w jego imieniu.

Chciałbym obejrzeć ten odcinek „Criminal Minds” jeszcze raz, żeby sprawdzić, czy uda mi się dostrzec rysy na jego wizerunku, zanim dostanę w łeb prawdą.

Aaron Yoo jako Roger Song w serialu Criminal Minds: Evolution, odcinek 7, sezon 17 dostępny na platformie Paramount+, 2024.Aaron Yoo jako Roger Song w serialu Criminal Minds: Evolution, odcinek 7, sezon 17 dostępny na platformie Paramount+, 2024.
(Michael Yarish /Paramount+)

Prawdziwe motywy Rogera były szokujące, ale rozpoznawalne

Sytuacja stała się jasna dopiero, gdy Roger zwabił do swojej kryjówki zaufanego lekarza.

Roger, bezpłodny, chciał mieć dziecko i naciskał na nią, dopóki nie zgodziła się mieć dziecka za pośrednictwem dawcy spermy. To nie sprawiło, że magicznie zapragnęła dziecka, a Roger ostatecznie wykorzystał swoje niepewności, aby zrzucić winę na Emmę.

Powiązane: Harmonogram jesiennych programów CBS 2024-25:
Już są zwiastuny programów „Tracker on the Move”, „NCIS: Origins” i „Matlock”!

Lekarz zaliczył Rogera do grona innych mężów, którzy słowo „nie” odbierają jako atak, podniesiony głos jako krytykę i ignorują wszystko, co nie pasuje do ich osobistej wizji tego, jak powinno wyglądać dziecko (lub żona czy matka).

Nie wiem, czy zabił ich od razu, czy Emma rzeczywiście dostała krwotoku i umarła, ale nie uzyskał jej pomocy. Czy po prostu zrezygnował z dziecka? Co stało się z Emmą i dzieckiem, pozostaje dla mnie zagadką.

Prentiss dotyka umysłów przestępców JillPrentiss dotyka umysłów przestępców Jill
(Michael Yarish/Paramount+)

Felicity Huffman pojawia się jako Jill Gideon

Felicity Huffman to doskonały dodatek do Criminal Minds! Jest idealna jako Jill Gideon, Penelope Garcia przed Penelopą.

Nie miała umiejętności technicznych Penelope, ale było oczywiste, że była równie inteligentna i pomocna w tworzeniu profili, co jej następczyni.

Jill została wciągnięta w pętlę, aby pomóc w nawigacji Gold Star i North Star, ponieważ miała wgląd w pracę Gideona z Rossim. Działa również jako pomost między przeszłością a teraźniejszością, co było częste w tym sezonie.

Jill odwiedza BAUJill odwiedza BAU
(Michael Yarish/Paramount+)

Przypominając długą historię kryminalnych umysłów

Podczas Ewolucja umysłów kryminalnych W sezonie 1 skupiono się na odrodzeniu BAU i polowaniu na Eliasa Voita. Ale w sezonie 17 Criminal Minds bardziej łaskawie uznano znakomitą przeszłość serialu.

Każdy agent ma historie sięgające lat wstecz, które nie tylko kształtują to, kim są dzisiaj, ale także dają nam szansę dowiedzieć się o nich więcej, niż dotąd wiedzieliśmy.

Powiązane: Nasze 10 ulubionych dramatów CBS z XXI wieku

Czasem trudno uwierzyć, że nie zobaczyliśmy wszystkich przypadków i rozwoju osobistego postaci, które są z nami od tak dawna, ale jest jeszcze wiele do odkrycia, co w inny sposób nigdy nie ujrzało światła dziennego.

Jill ma zabawną dynamikę, którą chcę zgłębić w trakcie trwania sezonu. Pojawi się w co najmniej kilku kolejnych odcinkach, więc będziemy mieli czas, aby zdecydować, czy ją zatrzymać.

Agenci BAU stają na nogiAgenci BAU stają na nogi
(Michael Yarish/Paramount+)

Tyler chce się zmienić

Nietrudno sobie wyobrazić, że Jill mogłaby zostać na dłużej. Zespół jest stosunkowo mały pod względem ilości pracy, którą wykonuje, i wagi rozwiązywanych przez niego spraw, i przydałaby im się pomocna dłoń.

W „Piranha” Prentiss przedstawił Tylera jako przyszłość BAU. Jako konsultant nigdy nie przyszło mi do głowy, że można go nazwać przyszłością BAU. Ma tyle do zaoferowania, że ​​to ma sens.

Poczułam się z tym facetem, kiedy powiedział Prentiss, że chce się zmienić. Wierzył, że zapraszają go tylko ze względu na sztuczki, które miał w rękawie. Ona go zszokowała, mówiąc, że potrzebuje jego uprzejma i nieskłonna do przemocy natura.

Kto nie lubi dobrego wątku charakteru? Tyler już wykazuje oznaki rozwoju w swoim krótkim czasie w BAU. Podoba mi się, że rozważają kolejne etapy wydziału i umieszczają go na krótkiej liście kandydatów do ich realizacji.

Mężczyzna ucieka z domuMężczyzna ucieka z domu
(Michael Yarish/Paramount+)

Voit wraca do starych sztuczek

Niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą tajemnica adwokacka w przypadku tak nikczemnego złoczyńcy jak Elias Voit, są aż nadto realne.

W siódmym odcinku drugiego sezonu serialu Criminal Minds Evolution Voit rozmawiał przez telefon ze swoim prawnikiem, a potem manipulował nim osobiście, żeby wykonać swoją brudną robotę.

Dlaczego kryminalny umysł pokroju Voita ma taki przywilej? On jest mistrz manipulacjia ktoś powinien był pomyśleć, że prędzej czy później zwabi kogoś, by wykonał jego rozkazy. Ten czas nadszedł.

Powiązane: Dziewięć zagadek, które powinniśmy byli rozwiązać

Voit współdziałał z BAU w poszukiwaniach Damiena (tym razem wcale nie przegapiłem zboczenia z drogi, by uniknąć tego zboczenia), ale wygląda na to, że nigdy nie był w pełni przekonany do realiów sprawy.

Voit wysłał swojego prawnika, aby zdobył jeden ze swoich niesławnych go-packów, bardzo specjalny, jedyny w swoim rodzaju numer tylko dla Damiena. Czy zaskoczeniem będzie to, że Voit chce, aby Damien został wyrzucony, aby mógł wznowić swoją ugodę, czy też jest to kolejny przystanek w jego trasie manipulacyjnej przemocy?

Myślę, że wkrótce się dowiemy!

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button