News

Czwartek był historycznie dziwnym dniem na giełdzie. To może być dobra wiadomość

Maklerzy pracują na parkiecie Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 24 czerwca 2024 r.

Brendan McDermid | Reuters

Wall Street zobaczyło dramatyczną zmianę trendów rynkowych w czwartek, kiedy akcje zyskujące i tracące zamieniły się miejscami na jeden dzień. Może się okazać, że to właśnie to, czego rajd potrzebuje, aby się utrzymać.

Ten Russel 2000 indeks spółek o małej kapitalizacji, który przez cały rok walczył o znalezienie oparcia, w czwartek wzrósł o ponad 3%. W tym samym czasie wszystkie akcje w tzw. „Wspaniałej siódemce” spadły, w tym ponad 5% spadek Nvidia i spadek o 2,3% Jabłkoco pociągnęło w dół zarówno S&P 500 I Nasdaq Composite.

Bespoke Investment Group udostępniła dwie statystyki dotyczące serwis społecznościowy X aby pokazać, jak rzadko zdarza się taki podział.

  • Czwartek był zaledwie drugim dniem od 1979 r., kiedy indeks Russell 2000 wzrósł o ponad 3%, podczas gdy S&P 500 spadł.
  • Nasdaq Composite wypadł gorzej od Russell 2000 o ponad 5 punktów procentowych, co wydaje się być największą dzienną luką w historii. Jedynym innym razem, gdy luka przekroczyła 5 punktów procentowych, był listopad 2020 r., tuż po tym, jak Pfizer udostępnił pozytywne wyniki badania szczepionki na COVID-19.

A podczas gdy główne średnie rynkowe i wiele indywidualnych kont 401k mogą wykazywać spadek w ciągu dnia, ten dziwny zestaw wyników może być pozytywnym znakiem dla rynku. Większość ostatniego rajdu była napędzana przez duże firmy technologiczne, co sprawiło, że profesjonaliści inwestycyjni zaczęli się martwić o wąską grupę liderów rynku akcji.

„Dzisiaj jest ważny dzień” – powiedział Ed Yardeni z Yardeni Research w programie CNBC:Dzwonek zamykający„To dzień, w którym inwestorzy zaczynają rotację z Magnificent 7 do reszty rynku. Nie sądzę, że to będzie dalej ciągnąć w dół S&P 500 — myślę, że będzie wystarczająco dużo pieniędzy, aby utrzymać wiodące akcje, które radziły sobie tak dobrze, na dość wysokim poziomie, ale myślę, że zobaczymy więcej zysków w S&P 493, a także w akcjach małych i średnich spółek” — dodał.

Do podziału transakcji doszło po opublikowaniu w czwartek rano raportu dotyczącego wskaźnika cen konsumpcyjnych w czerwcu, który wykazał ogólną inflację odrzucono w zeszłym miesiącu i wzrosła o około 3% w ciągu ostatniego roku. To wzmocniło zaufanie, że Rezerwa Federalna zacznie obniżać stopy procentowe już we wrześniu. Przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell wskazał w zeznaniach przed Kongresem w tym tygodniu, że bank centralny był świadomy, że utrzymywanie wysokich stóp przez zbyt długi czas może zaszkodzić gospodarce.

„Inwestorzy się rotują: przeskakują z dużych technologicznych lily padów na średnie i małe pady, a także nieruchomości” — powiedział Sam Stovall, główny strateg inwestycyjny w CFRA Research, w wywiadzie dla CNBC. „Czekali może nie na gwarancję, ale na pewno na potwierdzenie, że Fed prawdopodobnie zacznie obniżać stopy procentowe i nie zrobi tego w reakcji na recesję”.

Aktywność na rynku obligacji wspiera tę ideę. Dochody z Obligacje skarbowe USA W czwartek ceny obligacji rządowych spadły na całej linii, co oznacza, że ​​wzrosły.

„Masz dodatni CPI na plecach lekko gołębiego Powella” – powiedział Ross Mayfield, analityk strategii inwestycyjnych w Baird, w wywiadzie dla CNBC. „Stawki mocno spadły i masz coś w rodzaju rotacyjnej transakcji. Ale problem z rynkiem tak skoncentrowanym na dużych technologiach polega na tym, że ta rotacyjna transakcja może wyglądać jak powierzchowna negatywna. I myślę, że widzimy to dzisiaj” – powiedział.

Oczywiście, w ostatnich miesiącach pojawiły się również oznaki osłabienia gospodarki USA. Powolny wzrost lub środowisko recesyjne byłoby trudne dla akcji małych spółek, które są zazwyczaj bardziej wrażliwe na sytuację ekonomiczną i zorientowane na rynek krajowy niż większe firmy.

— Sarah Min i Alex Harring z CNBC przyczynili się do powstania reportażu

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button