Entertainment

Czwarty sezon serialu „The Boys” przedstawia nowego złoczyńcę o znanej mocy

Jedną z najsłynniejszych superzłoczyńców zmieniających kształt jest Mystique/Raven Darkholme z „X-Men”. Mystique, mutantka, może zmieniać swój wygląd według własnej woli; proces ten nie jest całkowicie natychmiastowy, ale jej nowa skóra tworzy się na starej, bez potrzeby jej zrzucania. To szczęśliwa moc, ponieważ w swoim naturalnym stanie Mystique jest prawdziwą niebieską złośnicą (jej syn Nightcrawler odziedziczył po niej kolor skóry).

Kontrola Mystique nad komórkami jej ciała oznacza, że ​​podobnie jak w przypadku Wolverine’a, jej proces starzenia się jest spowolniony, a ona sama dużo starsza niż wygląda. Ostatnie komiksy nawet przeklasyfikowały jej moc jako gen-zmieniając się ze względu na to, jak dokładnie potrafi naśladować cechy innych. Mystique jest również znaną femme fatale (jej imię nawiązuje do tekstu drugiej fali feministek „The Feminine Mystique” autorstwa Betty Friedan); uosabia dwa archetypy postaci znane z oszustwa.

Pierwszy superzłoczyńca, z którym walczył Spider-Man, był również mistrzem kamuflażu: Chameleon (nawiązanie do tego, jak kameleony potrafią zmieniać kolor skóry). W przeciwieństwie do Mystique nie jest on zmiennokształtny, po prostu nosi maski (zwykle przedstawiane jako maski lateksowe w stylu „Mission: Impossible”) na pozbawionym wyrazu białym hełmie.

W DC Comics jednym z głównych wrogów Batmana jest Clayface. Człowiek przemieniony w kupę żywego błota, może naśladować wygląd innych i zestalać swoje ciało w dowolną broń, jaką wybierze.

Cechą wyróżniającą Clayface'a jest jego estetyka, która ma swoje korzenie w podatności gliny na kształtowanie. Większość innych zmieniających kształt postaci ma jednak motywy gadów. Faux-Annie w „The Boys” jest takim wężem, że nawet zrzuca skórę jak wąż.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button