Entertainment

Denis Villeneuve sprowadził swoją wizję filmu „Diuna” do jednego słowa

Według „The Art and Soul of Dune” Denis odpowiedział po prostu: „kobiety”. Miał wiele do powiedzenia na temat mistycznego siostrzeństwa znanego jako Bene Gesserit. „Większość ruchów politycznych w książce jest napędzana przez mężczyzn, którzy często reagują w danej chwili” – wyjaśnił Denis. „Bene Gesserit postrzegają czas inaczej. Opracowują strategie długoterminowe, myśląc w perspektywie stuleci, a nawet tysiącleci. W ten sposób manipulują biegiem ludzkości”. Reżyser zauważył, że kobiety w świecie „Diuny” mają „moc prokreacji, a także mądrość, która pozwala im prowadzić ludzkość ku oświeceniu”.

Reżyser zestawia również Bene Gesserit ze stylem męskiego przywództwa widocznym w serii „Diuna”, który fani już poznali u tak groźnych postaci, jak Baron Harkonnen grany przez Stellana Skarsgårda, a także u samego Paula Atrydy granego przez Timothee Chalameta w „Diunie: Część 2”.[Women in ‘Dune’] myśl o przyszłych wynikach, a nie o natychmiastowych rezultatach”, cytuje się Denisa. „Oni kierują się wpływem, a nie dominacją”. Reżyser podtrzymuje to do dziś: w wywiad z Den of Geek w lutym potwierdził, że „kobiety” były jego kluczowym słowem dla adaptacji podczas planowania z Roth i powiedział, że interesują go kobiece sposoby sprawowania władzy, częściowo dzięki wychowaniu „w latach 60. i 70. w środowisku feministycznym, co jest czymś, co uwielbiam”.

„Chcę, aby Bene Gesserit była w centrum epicentrum tej adaptacji” – powiedział Villeneuve portalowi. „To jedna z rzeczy, które moim zdaniem są najbardziej trafne w naszych czasach”. Czy Villeneuve zrealizował wyobrażoną sobie historię skoncentrowaną na kobietach? Sami oceńcie: „Diuna: Część 2” to dostępne już do wynajęcia i zakupu.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button