Sports

Hawks ponownie podpisują kontrakt z wolnym agentem

(Zdjęcie: Casey Sykes/Getty Images)

Po rozczarowującym sezonie 2023-24, drużyna Atlanta Hawks dokonała znaczącej zmiany w przerwie międzysezonowej, wymieniając byłego All-Stara Dejounte Murraya do New Orleans Pelicans w zamian za czterech graczy i dwa wybory w pierwszej rundzie draftu.

Krążą pogłoski, że Atlanta może wkrótce również wymienić Trae Younga, trzykrotnego uczestnika Meczu Gwiazd.

Kolejny zawodnik pozostanie w drużynie Hawks, gdyż informator ESPN Adrian Wojnarowski informuje, że Vit Krejci zgodził się na czteroletni kontrakt o wartości 10 milionów dolarów i powrót do drużyny.

Krejci, 24-latek o wzroście 6 stóp i 8 cali, ważący 195 funtów, zadebiutował w NBA w drużynie Oklahoma City Thunder w sezonie 2021-22. W tym sezonie notował średnio 6,2 punktów, 3,4 zbiórek i 1,9 asyst na mecz, grając średnio 23,0 minut na mecz.

Ostatnie dwa sezony spędził w drużynie Hawks, a także przez krótki czas występował w G League jako członek drużyny Iowa Wolves.

Atlanta niespodziewanie dotarła do finału Konferencji Wschodniej w 2021 r., a także w 2015 r., ale poza tym Hawks byli przeciętną lub mierną drużyną przez większość ostatnich 50 lat.

Chociaż Young jest gwiazdą, wielu nie uważa go za prawdziwego gracza franczyzowego ani kogoś, kto może poprowadzić drużynę do mistrzostwa. W pewnym momencie Atlanta będzie musiała zdecydować, czy chce go zatrzymać, czy wymienić, aby pozyskać aktywa i zacząć od nowa.

Skoro Wschód staje się coraz silniejszy, być może nadszedł najlepszy czas na odbudowę składu przez Hawks.

NASTĘPNY:
Insider ujawnia, dlaczego Hawks nie udało się pozyskać Brandona IngramaSource link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button