News

Implant Neuralink Brain Chip Elona Muska „mniej lub bardziej stabilny” u pierwszego pacjenta

Elon Musk powiedział podczas transmisji na żywo na kanale X, że urządzenie Neuralink nie uszkadza mózgu.

Jak powiedział w środę dyrektor firmy, maleńkie druciki wszczepionego do mózgu chipa firmy Neuralink, użyte u pierwszego uczestnika testu przeprowadzonego przez firmę Elona Muska, stały się „mniej lub bardziej stabilne”.

W maju firma poinformowała, że ​​w mózgu Nolanda Arbaugha, sparaliżowanego od ramion w dół na skutek wypadku podczas nurkowania w 2016 r., doszło do przemieszczenia się kilku maleńkich włókienek.

„Po przeprowadzeniu operacji mózgu potrzeba trochę czasu, aby tkanki się zadomowiły i zakotwiczyły nici na swoim miejscu. Gdy to nastąpi, wszystko będzie stabilne” – powiedział dyrektor wykonawczy Neuralink, Dongjin „DJ” Seo.

Jak dotąd Arbaugh, mieszkający w Arizonie, był jedynym pacjentem, który otrzymał implant, ale Musk powiedział, że ma nadzieję, że w tym roku liczba uczestników osiągnie jednocyfrową wartość.

Jak poinformowali dyrektorzy firmy w transmisji na żywo za pośrednictwem platformy społecznościowej X, firma podejmuje obecnie środki mające na celu ograniczenie ryzyka, takie jak modelowanie czaszki i obniżanie stężenia dwutlenku węgla we krwi do normalnego poziomu u pacjentów.

„W przypadku nadchodzących implantów planujemy bardzo celowo wyrzeźbić powierzchnię czaszki, aby zminimalizować szczelinę pod implantem… co przybliży go do mózgu i wyeliminuje część naprężeń na gwintach” — powiedział Matthew MacDougall, szef neurochirurgii Neuralink.

Neuralink testuje swój implant, aby dać sparaliżowanym pacjentom możliwość korzystania z urządzeń cyfrowych, myśląc samodzielnie. Urządzenie działa, wykorzystując maleńkie przewody, które są cieńsze od ludzkiego włosa, do przechwytywania sygnałów z mózgu i tłumaczenia ich na działania, takie jak przesuwanie kursora myszy na ekranie komputera.

Musk powiedział podczas transmisji na żywo, że urządzenie nie szkodzi mózgowi. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków, początkowo rozważając urządzenie lata temu, zgłosiła obawy dotyczące bezpieczeństwa, ale ostatecznie w zeszłym roku dała firmie zielone światło na rozpoczęcie badań na ludziach.

Jak wynika z wpisów na blogu i materiałów wideo firmy, jak dotąd urządzenie pozwala Arbaughowi grać w gry wideo, przeglądać internet i poruszać kursorem na laptopie, wykorzystując do tego wyłącznie myślenie.

Firma Neuralink pracuje również nad nowym urządzeniem, które — jak się uważa — będzie wymagało wszczepienia do mózgu połowy elektrod, co sprawi, że będzie wydajniejsze i skuteczniejsze.

(Poza nagłówkiem, artykuł ten nie był edytowany przez zespół NDTV i został opublikowany za pośrednictwem kanału syndykowanego.)

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button