News

„Jak ponowne połączenie z dzieciństwem”: Deweloper o grze „Star Wars Outlaw”

„Star Wars Outlaws” ukaże się 30 sierpnia

Malmö, Szwecja:

Od figurek Yody po hełmy szturmowców Lego, Gwiezdne Wojny są obecne w studiu gier wideo Massive Entertainment, które niebawem zaprezentuje długo oczekiwany tytuł oparty na kultowej serii gier George'a Lucasa.

Setki programistów spędziło lata na tworzeniu „Star Wars Outlaws”. Jak twierdzą dyrektorzy studia z siedzibą w Malmö w Szwecji, dzięki temu przeszli drogę od zwykłych fanów do rzemieślników zajmujących się tą ukochaną epicką grą.

„Musieliśmy się wycofać” — powiedział twórca gier Mathias Karlson i „przejść drogę od fandomu do bycia rzemieślnikiem razem z Lucasfilms, tworząc coś nowego, nową perspektywę”.

Coraz większe oczekiwania budzi premiera „Star Wars Outlaws” zaplanowana na 30 sierpnia – gry z otwartym światem, której akcja rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami z „Imperium kontratakuje” i „Powrotu Jedi”.

„Wielu z nas dorastało z Gwiezdnymi Wojnami” – powiedział dyrektor operacyjny studia Alf Condelius. „Miałem 11 lat, kiedy zobaczyłem pierwszy film, a kiedy wróciłem do domu, zadałem sobie pytanie, jak mogłem przeżyć 11 lat bez Gwiezdnych Wojen”.

„To była fantastyczna podróż, niemal jak ponowne nawiązanie kontaktu z dzieciństwem” – powiedział Karlson.

Szwedzkie studia, należące do francuskiego giganta Ubisoft, nawiązały współpracę z firmą LucasFilm, twórcą Gwiezdnych Wojen, i w 2020 roku rozpoczęły prace nad projektem.

„Chcieliśmy stworzyć grę wideo, w której gracz byłby reżyserem własnej rozgrywki, dając mu wszystkie możliwe opcje – jaki pojazd wybrać, dokąd się udać, której grupie przestępczej przysiąc wierność, wszystko, co sprawia, że ​​przygoda bandyty lub wyjętego spod prawa staje się naprawdę żywa” – powiedział agencji AFP dyrektor kreatywny studia Julian Gerighty.

Podczas gdy istnieje już mnóstwo gier opartych na serii Gwiezdne Wojny, a projektanci mogą pracować tylko w określonej fikcyjnej epoce, twórcy „Outlaw” obiecali graczom dodatkową moc i swobodę działania.

„Dano nam dużą swobodę tworzenia, aby wymyślać nowe rzeczy” – powiedział Gerighty.

Granie złodzieja

Gracze wcielą się w Kay Vess, która zamierza dokonać napadu stulecia.

Ubrana w skórzaną kurtkę, z licznymi tatuażami, pistoletem za paskiem i zawsze w towarzystwie swojego zaufanego galaktycznego towarzysza, Nixa, Kay Vess eksploruje planety i lawiruje między bossami przestępczymi, aby odzyskać wolność.

Młoda kobieta pochodzi z Cantoniki, fikcyjnej pustynnej planety znanej z miasta kasyn, które miłośnicy sagi odkryli w 2017 roku w ósmym filmie „Ostatni Jedi”.

„Łatwiej jest stworzyć coś nowego niż próbować odtworzyć (planetę) Tatooine tak dokładnie, jak to możliwe” – powiedział Gerighty.

Brzmienie i estetyka nawiązują do trylogii George'a Lucasa, którego własne źródła inspiracji stanowiły inspirację dla projektantów.

„Nawiązujemy do Dzikiego Zachodu i filmów o samurajach” – powiedziała Cloe Hammoud, która stworzyła światy gry, dodając, że twórcy z 57 krajów wykorzystali „filmowy realizm, aby zbliżyć się do atmosfery (filmów), używając na przykład tych samych celów, tego samego stylu”.

Gra, w którą można grać przez około 60 godzin, jest odpowiednia dla osób w każdym wieku i będzie dostępna na PC, PS5 i Xbox X/S.

(Poza nagłówkiem, artykuł ten nie był edytowany przez zespół NDTV i został opublikowany za pośrednictwem kanału syndykowanego.)Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button