News

JPMorgan jest optymistycznie nastawiony do tego kraju Azji Południowo-Wschodniej, wskazuje na możliwości w centrach danych

NOWY JORK, NOWY JORK – 26 MAJA: Logo JPMorgan Chase widoczne na budynku siedziby firmy w Nowym Jorku, 26 maja 2023 r.

Michael M. Santiago | Getty Images

Zdaniem JPMorgan, o centrach danych mówi się szeroko, a Malezja jawi się jako atrakcyjna okazja inwestycyjna, oferująca różne sektory i pomysły do ​​wykorzystania.

„To wielowątkowa historia” – powiedział Rajiv Batra, szef strategii kapitałowej Azji i Pacyfiku (bez Japonii i Chin) w JPMorgan w wywiadzie dla CNBC:Squawk Box Azja” Środa.

Centrum danych to ten, o którym wszyscy mówią. Penang udowodnił, że jest ogólnie centrum technologicznym”, powiedział Batra, dodając, że Malezja oferuje „wiele sektorów i pomysłów do wykorzystania”.

„Poza tym widzimy, że przechodzą na pojazdy elektryczne, przechodzą na zieloną energię w ogóle. A teraz mówią nawet o energii słonecznej” – dodał.

Bank inwestycyjny stwierdził, że Malezja rozwija się w znacznie szybszym tempie, niż oczekiwano, i w zeszłym tygodniu podniósł rating kraju z „niedoważony” do „neutralny”, podwyższając jednocześnie cel dla indeksu Kuala Lumpur Composite Index.

„Reformy polityki, inwestycje w centra danych i rozbudowa infrastruktury stały się kluczowymi czynnikami napędowymi dla Malezji, zgodnie z naszą prognozą na rok 2024, ale postępują w znacznie szybszym tempie niż oczekiwano” – napisali analitycy JPMorgan w notatce z 1 lipca.

Analitycy określili rynek akcji w Malezji mianem „jasnego punktu” w Azji Południowo-Wschodniej, ze stopą zwrotu na poziomie ok. 9% od początku roku — najwyższą wśród krajów regionu.

Podkreślili jednak, że mogą pojawić się wyzwania takie jak „racjonalizacja subsydiów, zmienność zewnętrzna i potencjalny wpływ nadchodzących wyborów w USA”, które mogą negatywnie wpłynąć na wydatki konsumentów.

Malezja stała się potęgą w dziedzinie centrów danych, a Johor Bahru zostało uznane za najszybciej rozwijający się rynek centrów danych w Azji Południowo-Wschodniej. Indeks globalnych centrów danych DC Byte na rok 2024.

To jest również punkt zapalny dla firm produkujących układy scalone półprzewodnikowe chcąc zdywersyfikować działalność w obliczu napięć między USA a Chinami. Ekspertyza Malezji w zakresie montażu, testowania i pakowania chipów uczyniła ją atrakcyjnym miejscem dla firm takich jak Intel I GlobalFoundries.

Zafrul Aziz, minister handlu międzynarodowego i przemysłu kraju, powiedział w styczniu, że rząd zapraszając wielu producentów pojazdów elektrycznych do Malezji, ponieważ chce „wykorzystać swoją pozycję w łańcuchu dostaw półprzewodników”.

Giganci technologiczni, tacy jak Google I Microsoft zobowiązały się zainwestować miliardy dolarów w Malezji w celu rozwoju infrastruktury chmury obliczeniowej i sztucznej inteligencji w tym kraju.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button