Sports

Kibice wspominają dziś kultową decyzję LeBrona Jamesa

(Zdjęcie: Andy Lyons/Getty Images)

To szaleństwo myśleć, że minęło już 21 lat, odkąd LeBron James trafił do NBA.

Jeszcze większym szaleństwem jest uświadomienie sobie, że słynna katastrofa „Decyzji” miała miejsce 14 lat temu.

Jak zauważył portal Yahoo Sports na Twitterze, dziś mija dziesiąta rocznica powrotu Jamesa do domu po czterech latach spędzonych w Miami Heat.

Nie trzeba dodawać, że nie minęło dużo czasu, zanim fani zalali media społecznościowe, aby podzielić się swoimi przemyśleniami i wspomnieniami na temat tego wyjątkowego momentu.

James udał się do South Beach, aby połączyć siły z Dwyane'em Wade'em i Chrisem Boshem i zdobyć swoje pierwsze mistrzostwo. Ta decyzja do dziś spotyka się z krytyką.

Dotarł do czterech kolejnych finałów NBA, wygrywając kilka z nich, więc była to niewątpliwie najlepsza decyzja dla niego i jego kariery.

Następnie, wiedząc już, co to znaczy być mistrzem i co trzeba zrobić, żeby dokończyć dzieło, postanowił wrócić do domu i spełnić obietnicę zdobycia tytułu dla drużyny z rodzinnego miasta.

Nie zawsze było kolorowo i rzeczywiście częściej przegrywał niż wygrywał, ale mimo to dotrzymał słowa.

James poprowadził drużynę Cleveland Cavaliers do jednego z najbardziej pamiętnych mistrzostw w historii sportu, stając się pierwszą drużyną, która odrobiła stratę 3-1 w finałach NBA, jednocześnie psując rekordowy sezon Golden State Warriors z bilansem 73-9.

James spotkał się wówczas z dużą krytyką, ale naprawił swój błąd i zrehabilitował się, wracając do domu i prowadząc rodzinę na szczyt.

NASTĘPNY:
Raport: Cavs spodziewają się osiągnięcia maksymalnego porozumienia o przedłużeniu kontraktu z weteranemSource link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button