News

Konserwatywny poseł brytyjskiej Partii Bob Blackman składa przysięgę na Biblię i Bhagawadgitę

Bob Blackman reprezentuje okręg wyborczy Harrow East.

Konserwatywny poseł Bob Blackman złożył przysięgę urzędową, przysięgając wierność królowi Karolowi zarówno na Biblię, jak i Bhagawadgitę. Pan Blackman złożył przysięgę na Gitę również w 2019 r.

68-latek opublikował na X wideo, w którym mówi, że jest „dumny” ze złożenia przysięgi wierności królowi Karolowi „na Biblię Króla Jakuba i Gitę”. Podczas wydarzenia widziano go trzymającego w rękach zarówno Bhagawadgitę, jak i Biblię.

Pan Blackman reprezentuje okręg wyborczy Harrow East, w którym mieszka znaczna populacja hinduska. Jego decyzję o złożeniu przysięgi na Gitę można postrzegać jako gest nawiązania kontaktu z wyborcami hinduskimi.

Wcześniej pan Blackman, zagorzały zwolennik praw hinduistów, wypowiedział się na temat stronniczych relacji brytyjskich mediów na temat poświęcenia świątyni Ram Mandir w Ajodhji. Twierdził, że relacja BBC była niedokładna, ponieważ nie uwzględniono 2000-letniej historii tego miejsca jako świątyni, zanim „muzułmanom przydzielono pięcioakrowy teren, na którym mieli zbudować meczet obok miasta”. Zamiast tego, powiedział, BBC skupiło się wyłącznie na zniszczeniu meczetu, przedstawiając narrację, która spowodowała „wielką niezgodę” wśród hinduistów na całym świecie.

Bob Blackman został niedawno wybrany na przewodniczącego Komitetu 1922 – potężnej grupy, która odegra kluczową rolę w wyborze następnego lidera Partii Konserwatywnej.

Tymczasem pochodząca z Indii Shivani Raja, nowa konserwatywna posłanka z Leicester East, również złożyła przysięgę na świętą Bhagavad Gitę. To pierwszy raz od 37 lat, kiedy konserwatysta wygrał wybory w Leicester East.

W ostatnich wyborach w Wielkiej Brytanii Partia Konserwatywna poniosła poważną porażkę, zdobywając tylko 121 miejsc. Tymczasem Partia Pracy, kierowana przez Keira Starmera, zdobyła oszałamiające 411 miejsc w 650-osobowej izbie.Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button