News

Lotnisko na Hawajach ewakuowane po odkryciu granatów w bagażu mężczyzny

Samolot, na który próbował wsiąść, leciał poza granice Stanów Zjednoczonych.

W szokującym incydencie lotnisko Hawaii Airport w Stanach Zjednoczonych zostało ewakuowane po znalezieniu granatów w bagażu podręcznym mężczyzny, zgodnie z doniesieniami CBS News. Transportation Security Administration poinformowało, że podczas prześwietlenia rentgenowskiego w torbie należącej do japońskiego obywatela opuszczającego kraj znaleziono dwa przedmioty przypominające granaty.

We wtorek funkcjonariusze opróżnili terminal, podczas gdy oddział saperski badał podejrzane przedmioty odkryte podczas skanowania rentgenowskiego. Policja powiedziała, że ​​„Hilo International Airport doświadczyło krótkiego zatrzymania operacji” na nieco ponad godzinę.

Według policji, oddział saperski „określił, że przedmioty były obojętnymi granatami”, co oznacza, że ​​nie stanowiły zagrożenia. Według władz, Akito Fukushima z Kanazawy w Japonii został aresztowany pod zarzutem gróźb terrorystycznych pierwszego stopnia.

„Odpowiadając na wezwanie o 5:44 rano, funkcjonariusze zabezpieczyli i ewakuowali obszar terminala jako środek ostrożności, podczas gdy oddział saperski departamentu przybył na miejsce zdarzenia i ustalił, że przedmioty były obojętnymi granatami. O 6:45 rano policja aresztowała 41-letniego Akito Fukushimę z Kanazawy w Japonii za groźby terrorystyczne pierwszego stopnia. Fukushimę przewieziono do ośrodka HPD East Hawaii Detention Facility i pozostaje on w areszcie, podczas gdy detektywi z Area I Criminal Investigation Section kontynuują dochodzenie. Lotnisko wznowiło działalność o 6:50 rano”, poinformował Departament Policji Hawajów w komunikacie prasowym.

Samolot, do którego próbował wsiąść, leciał poza USA, zauważyła policja, jednak nie podała, do którego kraju leciał ani jaki był jego ostateczny cel. „Policja przypomina opinii publicznej, że repliki materiałów wybuchowych, takich jak granaty ręczne, są zabronione w bagażu rejestrowanym i podręcznym” – powiedzieli.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button