News

Obejrzyj: Piloci zsuwają się z samolotu po tym, jak jego podwozie zapaliło się w Pakistanie

Samochody strażackie CAA ugasiły płomienie obejmujące podwozie.

Peszawar:

Samolot linii Saudi Airlines lecący z Rijadu zapalił się w czwartek podczas lądowania na pakistańskim lotnisku w Peszawarze, co spowodowało szybką ewakuację wszystkich 276 pasażerów i 21 członków załogi w bezpieczne miejsce.

Samolot zapalił się po lądowaniu na międzynarodowym lotnisku Bacha Khan w Peszawarze, podał Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAA) gazeta Dawn.

Według rzecznika CAA, Saifullaha, kontrolerzy ruchu lotniczego zauważyli dym i iskry wydobywające się z lewego podwozia samolotu podczas lądowania, co zaalarmowało pilotów.

Jednocześnie powiadomili lotniskową straż pożarną i ratownictwa.

Jak czytamy w oświadczeniu, po dotarciu na miejsce zdarzenia wozy strażackie CAA ugasiły płomienie, które objęły podwozie.

„Strażacy zareagowali na czas i natychmiast opanowali pożar podwozia, ratując samolot przed poważnym wypadkiem” – powiedział Saifullah.

„Wszystkich 276 pasażerów i 21 członków załogi bezpiecznie ewakuowano nadmuchiwaną zjeżdżalnią”. Według urzędników lotniska w Peszawarze lotnisko jest czynne, a wszystkie loty będą odbywać się zgodnie z rozkładem.

(Poza nagłówkiem, artykuł ten nie był edytowany przez zespół NDTV i został opublikowany za pośrednictwem kanału syndykowanego.)Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button