News

Obejrzyj: Pochodząca z Indii parlamentarzystka z Wielkiej Brytanii Shivani Raja składa przysięgę na Bhagavad Gitę

Uroczystość złożenia przysięgi przez Shivani Raja spotkała się z uznaniem internautów.

Pochodząca z Indii Shivani Raja została pierwszą konserwatywną posłanką, która wygrała wybory w okręgu Leicester East od 37 lat. Zwycięstwo to zostało upamiętnione symboliczną ceremonią przysięgi 10 lipca, podczas której złożyła przysięgę wierności brytyjskiemu parlamentowi na świętą Bhagavad Gitę.

„To był zaszczyt zostać dziś zaprzysiężonym w Parlamencie, aby reprezentować Leicester East” – napisała gudżaratijska bizneswoman w poście na X. „Byłam naprawdę dumna, że ​​mogłam złożyć przysięgę wierności Jego Wysokości Królowi Karolowi na Gicie”.

Uroczystość złożenia przysięgi przez panią Radżę spotkała się z uznaniem internautów.

„Oby Bhagavad Gita oświeciła cię, abyś mogła rządzić w najlepszy możliwy sposób” – skomentowała użytkowniczka pod jej postem.

Inny powiedział: „Shivani, dobra robota. Dobrze też widzieć, że okazałeś należyty szacunek naszym świętym pismom”.

Ktoś powiedział, że miło jest widzieć ją „dumną ze swojej religii i kultury”.

Znaczące zwycięstwo Shivani Raja przerwało 37-letni dominację Partii Pracy w okręgu wyborczym. 29-latek zdobył 14 526 głosów, pokonując Rajesha Agrawala z Partii Pracy, który otrzymał zaledwie 10 100 głosów. Okręg wyborczy był świadkiem bardzo zaciętych wyborów z kilkoma znanymi kandydatami, w tym byłymi parlamentarzystami Claude Webbe i Keithem Vazem, którzy startowali jako niezależni.

W swoim oświadczeniu po wyborach pani Raja potwierdziła skalę czekającego ją zadania, stwierdzając: „Naprawdę nadszedł czas na zmianę, a tą zmianą jest to, że Leicester stanie się niebieskie”.

W ostatnich wyborach w Wielkiej Brytanii Partia Pracy zdobyła 411 miejsc, podczas gdy Partia Konserwatywna została zredukowana do zaledwie 121 miejsc. Liberalni Demokraci zdobyli 72 miejsca, a Szkocka Partia Narodowa zdobyła dziewięć miejsc.

Sinn Féin zdobyła siedem miejsc w Irlandii Północnej, a Demokratyczna Partia Unionistyczna pięć.Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button