News

Ojciec z Australii oskarżony o potrójne morderstwo po pożarze domu, w którym zginęły trzy osoby

Ojciec rzekomo przeszkodził sąsiadowi w uratowaniu 11-letniego chłopca (Reprezentatywne).

Sydnej:

Australijskiemu ojcu postawiono w czwartek zarzut potrójnego morderstwa. Oskarżono go o podpalenie domu i zamknięcie drzwi, w których znajdowało się siedmioro dzieci i ich matka.

Policja poinformowała, że ​​troje dzieci – dwóch chłopców w wieku dwóch i sześciu lat oraz pięciomiesięczna dziewczynka – zginęło w pożarze, który miał miejsce w weekend w Lalor Park w zachodnim Sydney.

Policja poinformowała, że ​​czworo pozostałych małych dzieci znajduje się w szpitalu w stanie stabilnym, a ich 29-letnia matka została wypisana do domu po leczeniu.

Dokumenty sądowe ujawniły, że 28-letniemu ojcu, który przebywa w szpitalu pod nadzorem policji po tym, jak wybudził się ze śpiączki farmakologicznej, odmówiono zwolnienia za kaucją w sądzie w Sydney pod zarzutem trzech morderstw i pięciu usiłowań zabójstwa.

„Policja będzie twierdzić, że ten mężczyzna ponosi wyłączną odpowiedzialność za podpalenie posesji” – powiedział na konferencji prasowej po rozprawie sądowej Daniel Doherty, inspektor policji Nowej Południowej Walii.

Substancja przyspieszająca spalanie spowodowała powstanie „dużej ilości ognia i dymu” w domu, a drzwi „zostały zamknięte”, aby uniemożliwić rodzinie ucieczkę – powiedział.

Jak powiedział Doherty, sąsiad „bardzo odważnie” wdarł się do środka, ratując dwóch chłopców w wieku czterech i siedmiu lat oraz dziewięcioletnią dziewczynkę, a także matkę.

Jednak ojciec rzekomo przeszkodził sąsiadowi w uratowaniu 11-letniego chłopca.

Jednak wówczas przyjechała policja i „musiała szarpać się z tym mężczyzną i wyrwać chłopca z jego uścisku, ponieważ ten rzekomo go trzymał, a chłopca udało się uratować” – powiedział detektyw.

Doherty powiedział, że przyczyną „straszliwego morderstwa” mogła być kłótnia domowa.

Większość dzieci to biologiczne dzieci oskarżonego mężczyzny, ale w każdym razie „są jego rodziną, jego dziećmi” – stwierdził.

„To nie jest coś, o czym zapomnę bardzo szybko”.

(Poza nagłówkiem, artykuł ten nie był edytowany przez zespół NDTV i został opublikowany za pośrednictwem kanału syndykowanego.)

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button