Entertainment

Olimpijka Suni Lee ogłasza partnerstwo z American Kidney Fund

Mistrz olimpijski w wieloboju w Tokio Słoneczny Lee niedawno ujawniła, że ​​zmagała się z nieokreśloną chorobą nerek.

Rok później 21-latka ogłosiła, że ​​nawiązuje współpracę z Amerykański Fundusz Nerkowy (AKF) za inicjatywę Poznaj swoje nerki.

W ramach swojej inicjatywy Suni Lee podzieli się swoją historią dotyczącą choroby nerek, rzucając światło na mniej znane przyczyny i oferując cenne zasoby dla osób, które zmagają się z podobnymi problemami zdrowotnymi.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

American Kidney Fund jest podekscytowany współpracą z mistrzem olimpijskim w wieloboju z Tokio

9 lipca American Kidney Fund ogłosiło nową współpracę z 21-latkiem.

„Jesteśmy podekscytowani współpracą z Suni, która jest inspiracją dla wielu, zwłaszcza młodych ludzi. Wykazała się wdziękiem i odpornością w obliczu zmieniającej życie diagnozy” — powiedziała w komunikacie prasowym prezes i dyrektor generalny AKF LaVarne A. Burton.

„Suni nie jest sama — 1 na 7 Amerykanów żyje z chorobą nerek, a ona jest również częścią mniejszej grupy osób żyjących z rzadkimi chorobami nerek” — dodał Burton.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Czas zwiększyć świadomość na temat choroby nerek

Instagram | Suni Lee

„Dzięki temu, że Suni wykorzystuje swoją platformę, aby zachęcać ludzi do poznania swoich nerek, poznania swojej przyczyny i poznania swojego planu, możemy mieć jeszcze większy wpływ” – kontynuował dyrektor generalny w swoim oświadczeniu.

Burton dodał: „Zwiększanie świadomości na temat wpływu choroby nerek na ludzi w każdym wieku — i zachęcanie osób z chorobą nerek do kontynuowania realizacji swoich marzeń — to cel, który Suni i American Kidney Fund mają wspólny”.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Suni Lee ogłasza nowe partnerstwo

Suni Lee siedzi na krześle, mając na sobie trykot
Instagram | Suni Lee

Dwa dni później olimpijka podzieliła się na Instagramie swoim podekscytowaniem współpracą z AKF.

„Bardzo się cieszę, że mogę powiedzieć, że będę współpracować z @AmericanKidneyFund w ramach ich nowej inicjatywy #KnowYourKidneys!” — powiedziała. „Moje doświadczenie z chorobą nerek było trudne — i tak ciężko pracowałam, aby wytrwać w obliczu zmieniającej życie diagnozy, aby móc reprezentować mój kraj w Paryżu w tym miesiącu”.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

„Wiem z pierwszej ręki, że choroba nerek może wystąpić w każdym wieku, a czasami przyczyna choroby nie jest jednoznaczna” – kontynuowała w swoim poście na Instagramie. „Ale chcę zachęcić innych do informowania się o zdrowiu nerek i samodzielnego orędowania za planem leczenia, który pozwoli im żyć jak najlepiej. Jestem zaszczycona, że ​​współpracuję z American Kidney Fund!!”

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Olimpijka wyznała, że ​​zmagała się z nieokreśloną chorobą nerek

Suni Lee trzyma medal siedząc na trybunach
Instagram | Suni Lee

Suni Lee wyraziła, że ​​„zdiagnozowanie choroby nerek wywróciło świat, który znałam do góry nogami”, a w chwili diagnozy miała 20 lat, „uprawiając sport, który tak bardzo kochałam”, powiedziała Lee w komunikacie prasowym ogłaszającym nowe partnerstwo. „Moja choroba nerek była trudna i wiem z pierwszej ręki, że czasami przyczyna choroby nie jest jednoznaczna”.

„Ale chcę zachęcić innych do informowania się o zdrowiu nerek i stania się samorzecznikiem planu leczenia, który pozwoli im żyć najlepszym życiem” – dodała olimpijka. „Jestem podekscytowana współpracą z American Kidney Fund i nie mogę się doczekać, aby zacząć”.

Suni Lee również zmaga się z egzemą

Suni Lee siedzi na łóżku w trykocie
Instagram | Suni Lee

Oprócz walki z chorobą nerek, Suni Lee opowiedziała również o swoich zmaganiach z egzemą, które mogą być „w pewnym sensie izolujące”.

„Moja skóra zawsze była bardzo sucha, bardzo łuszcząca się. To było naprawdę nieprzyjemne, ponieważ bardzo swędziała” – powiedziała, per CBSgdzie rozmawiała we współpracy z Eli Lilly and Company, firmą farmaceutyczną i sponsorem akcji zdrowotnych Team USA. „Ale moja mama ostatecznie zabrała mnie do lekarza, a mój lekarz skierował mnie do dermatologa, i wtedy otrzymaliśmy diagnozę i znaleźliśmy odpowiedni plan leczenia”.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

„Chcę, żeby ludzie wiedzieli, że nie jesteście sami i że to was nie definiuje” – kontynuowała. „Kiedy się z tym zmagacie i ciągle patrzycie na swoją skórę, prawdopodobnie myślicie: „Och, inni ludzie na nią patrzą i się na nią gapią”. Ale w rzeczywistości nie sądzę, żeby ktokolwiek tak bardzo się przyglądał”.

Obecnie Suni Lee przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r., gdzie będzie reprezentować drużynę USA.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button