News

Pasażerka Cathay Pacific hospitalizowana po tym, jak bagaż podręczny spadł jej na głowę

Z powodu wypadku lot został opóźniony o prawie godzinę.

Starsza kobieta na pokładzie samolotu Cathay Pacific lecącego do Londynu została ranna, gdy bagaż wypadł z półki nad siedzeniem i uderzył ją w głowę. Według South China Morning PostDo zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem, gdy samolot startował z międzynarodowego lotniska w Hongkongu i leciał na lotnisko Heathrow w Londynie.

Policja została powiadomiona o 23:22 w poniedziałek, że 76-letnia pasażerka doznała urazu głowy w samolocie. Otrzymała pomoc medyczną na lotnisku, zanim została przewieziona do North Lantau Hospital w celu dalszego leczenia.

Z powodu wypadku lot został opóźniony o prawie godzinę. Pierwotnie zaplanowany na 23:15 w poniedziałek, lot ostatecznie wystartował o 12:06 we wtorek.

Według rzecznika Cathay Pacific obrażenia kobiety mogły być spowodowane nieprawidłowo przechowywanymi przedmiotami w schowku bagażowym. Linie lotnicze zapewniły pasażerce i jej rodzinie zakwaterowanie w hotelu i zmianę rezerwacji lotów na Heathrow, Niezależny zgłoszono.

Rzecznik Cathay Pacific powiedział: „Przyczyną obrażeń może być zagubiony bagaż w schowku bagażowym nad siedzeniem. Nasza załoga pokładowa i personel naziemny natychmiast wezwali pomoc, wysłali pasażerkę do pobliskiego szpitala w celu dalszej opieki medycznej, odwołali lot dla pasażerki i członków jej rodziny oraz zorganizowali pobyt dla członków rodziny w hotelu na lotnisku”.

''Bardzo poważnie traktujemy kwestię bezpieczeństwa pasażerów. Przepraszamy za incydent i szczerze życzymy pasażerowi szybkiego powrotu do zdrowia. Nasz zespół zajmie się sprawą i udzieli pomocy rodzinie pasażera'', dodał rzecznik.

Warto zauważyć, że linie lotnicze zazwyczaj ponoszą odpowiedzialność za obrażenia poniesione przez pasażerów, chyba że mogą wykazać, że obrażenia te wynikały z zaniedbania samego pasażera. W takim przypadku kobieta może być uprawniona do ubiegania się o odszkodowanie od Cathay Pacific na mocy artykułu 17 Konwencji montrealskiej, która nakłada na linie lotnicze odpowiedzialność za obrażenia i zgony pasażerów poniesione podczas lotów, wchodzenia na pokład i wychodzenia z samolotu.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button