News

Piłkarze Urugwaju starli się z kibicami Kolumbii po meczu Copa America

Kapitan Urugwaju Jose Maria Gimenez powiedział, że jego zawodnicy próbowali bronić swoich rodzin przed agresywnymi kibicami.

Piłkarze Urugwaju starli się z kibicami Kolumbii po przegranej w półfinale Copa America. Aby przywrócić porządek, konieczna była interwencja sił bezpieczeństwa.

Po tym, jak Kolumbia odniosła zwycięstwo 1:0 w Charlotte w Karolinie Północnej w USA w środę, w mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, na których widać, jak piłkarze Urugwaju wbiegają na trybuny i wymieniają ciosy z kibicami drużyny przeciwnej.

Południowoamerykańska Konfederacja Piłkarska (CONMEBO) poinformowała, że ​​prowadzi dochodzenie w sprawie tego incydentu i stanowczo potępia wszelkie akty przemocy mające wpływ na piłkę nożną.

„Nasza praca opiera się na przekonaniu, że piłka nożna łączy i jednoczy nas dzięki swoim pozytywnym wartościom” – stwierdziła CONMEBOL, organizacja zarządzająca regionalną piłką nożną.

„Nie ma miejsca na nietolerancję i przemoc na boisku i poza nim”.

Darwin Nunez i Ronald Araujo z Urugwaju byli wśród graczy na czele zamieszania. Kapitan Jose Maria Gimenez powiedział, że gracze próbowali bronić swoich rodzin.

„Pozwól mi coś powiedzieć, zanim ci przerwaną, bo nie pozwolą nam mówić do mikrofonu, nie chcą, żebym cokolwiek mówił o tym, co się dzieje, ale to jest katastrofa” – powiedział Gimenez w oficjalnej transmisji.

„Proszę uważać, nasze rodziny są na trybunach, są małe noworodki. To była katastrofa; nie było policji i musieliśmy bronić naszych rodzin.

„To wina dwóch lub trzech osób, które wypiły o kilka drinków za dużo i nie wiedzą, jak pić”.

Po ostatnim gwizdku doszło także do konfrontacji na boisku pomiędzy zawodnikami i pracownikami obu reprezentacji.

„Myślałem, że incydent zakończył się jakąś kłótnią na środku boiska i kiedy to zobaczyłem, poszedłem do szatni” – powiedział trener Urugwaju Marcelo Bielsa na konferencji prasowej.

„Myślałem, że dziękują fanom za wsparcie. Ale potem dowiedziałem się, że niestety są tam pewne problemy”.

Bramka zdobyta głową w pierwszej połowie meczu przez Jeffersona Lermę zapewniła Kolumbii awans do niedzielnego finału, natomiast Urugwaj zagra z Kanadą w meczu o trzecie miejsce.

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button