News

Pływaczka uratowana przez tankowiec 36 godzin po tym, jak została porwana przez morze

Porady olimpijczyka Cullena Jonesa dotyczące bezpieczeństwa nad wodą


Olimpijczyk Cullen Jones dzieli się wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa podczas pływania

04:53

Tokio — Chinka, którą porwała fala podczas pływania na japońskiej plaży, została uratowana 37 godzin później po dryfowaniu na kole do pływania ponad 50 mil po Oceanie Spokojnym, poinformowali w czwartek urzędnicy.

Japońska straż przybrzeżna rozpoczęła poszukiwania kobiety, którą zidentyfikowano jako obywatelkę Chin w wieku około 20 lat, po tym jak w poniedziałek wieczorem otrzymała telefon od jej przyjaciela, który poinformował ją, że zaginęła podczas pływania w Shimoda, około 200 kilometrów na południowy zachód od Tokio.

Straż przybrzeżna poinformowała, że ​​kobietę zauważono w środę wczesnym rankiem, około 36 godzin po jej zaginięciu, przypływając z portu w pobliżu południowego krańca Półwyspu Boso.

Statek towarowy poprosił o pomoc przepływający tankowiec LPG, Kakuwa Maru No. 8. Dwóch członków załogi wskoczyło do morza i uratowało kobietę, powiedzieli urzędnicy. Została przetransportowana drogą lotniczą przez helikopter straży przybrzeżnej, aby wylądować, powiedzieli.

Widok na półwysep Boso z samolotu na wysokości 40000 stóp
Półwysep Boso w Japonii widoczny na zdjęciu lotniczym.

TARO HAMA/Getty


Jak poinformowali urzędnicy, kobieta była lekko odwodniona, ale cieszyła się dobrym zdrowiem i opuściła szpital po zbadaniu.

Straż przybrzeżna poinformowała, że ​​statek dryfował ponad 50 mil i że miał szczęście, iż przeżył, mimo niebezpieczeństwa udaru cieplnego na słońcu, hipotermii w nocy czy zderzenia ze statkiem w ciemnościach.

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button