News

Policja brytyjska aresztowała podejrzanego o atak z kuszy po zabiciu 3 kobiet

Policja stwierdziła, że ​​podejrzewa się „celowy” atak. (Reprezentatywne)

Brytyjska policja poinformowała w środę, że 26-letni mężczyzna został aresztowany po tym, jak żona i dwie córki komentatora wyścigów radiowych zginęły od strzału z kuszy w podejrzewanym „celowym” ataku.

Kyle Clifford, 26-latek z Enfield w północnym Londynie, był poszukiwany w związku ze śmiercią trzech kobiet w miasteczku Bushey na północ od Londynu we wtorek wieczorem.

Jak podają nadawcy, ofiarami były Carol Hunt, 61-letnia żona komentatora wyścigów samochodowych w radiu BBC i Sky Sports, Johna Hunta, oraz ich dwie córki, 25-letnia Louise i 28-letnia Hannah.

W oświadczeniu wydanym w środę policja poinformowała, że ​​Clifford, którego funkcjonariusze znaleźli w Enfield, „był znany ofiarom” i nie poszukuje się żadnych dodatkowych podejrzanych.

Policja poinformowała, że ​​Clifford „otrzymywał pomoc medyczną, ponieważ znaleziono u niego obrażenia”.

Lokalna policja poinformowała wcześniej, że funkcjonariusze zostali wezwani do domu w zielonej miejscowości, gdzie stwierdzono zgon trzech kobiet na miejscu.

Nadinspektor Jon Simpson nazwał to „strasznym incydentem z udziałem kuszy, choć prawdopodobnie użyto też innej broni”.

Szkoła podstawowa w pobliskim Enfield trzymała dzieci w domach podczas przeszukania.

W Wielkiej Brytanii nie jest wymagane żadne zezwolenie na posiadanie kuszy, ale noszenie jej w miejscach publicznych bez uzasadnionego powodu jest nielegalne.

Minister spraw wewnętrznych Yvette Cooper nazwała te zgony „naprawdę szokującymi” i dodała, że ​​jest informowana na bieżąco o postępach śledztwa.

Rzeczniczka jej departamentu powiedziała, że ​​przepisy są „poddawane ciągłemu przeglądowi, a na początku tego roku ogłoszono apel o przedstawienie dowodów w celu sprawdzenia, czy należy wprowadzić dalsze kontrole kusz”.

Dodała, że ​​minister „szybko rozważy ustalenia i oceni, czy konieczne jest dalsze zaostrzenie przepisów”.

– 'Szokujące' –

BBC Radio Five Live wysłało do pracowników notatkę, w której nazwało incydent „absolutnie druzgocącym”.

Przedstawiciele Sky Sports Racing na antenie X poinformowali, że zespół jest „głęboko zasmucony tragiczną śmiercią” i „w tym strasznym czasie nasze myśli są z naszym kolegą Johnem Huntem, jego rodziną i przyjaciółmi”.

Jeden z sąsiadów opisał, że we wtorek słyszał „przeraźliwe” krzyki dochodzące z domu.

46-latek mieszkający w pobliżu miejsca zdarzenia powiedział, że gdy uzbrojeni policjanci zablokowali drogę, na drodze wybuchł „absolutny chaos”.

„Przybiegli do nas uzbrojeni policjanci krzyczący: »Zostań w domu«” – dodała.

Inny sąsiad powiedział reporterom, że ofiary były zaprzyjaźnioną rodziną.

„Widzieliśmy ich każdego dnia, jak przechodzili obok i mówili „dzień dobry” – powiedziała. „To naprawdę smutne, co się stało, bardzo szokujące”.

W marcu aresztowano 47-letniego mężczyznę po tym, jak dwie osoby zostały ranne w oddzielnych atakach z użyciem kuszy w londyńskiej dzielnicy Shoreditch.

W październiku ubiegłego roku 21-letni Jaswant Singh Chail trafił do więzienia po tym, jak znaleziono go na terenie zamku w Windsorze, na zachód od Londynu, z załadowaną kuszą.

Włamał się do rezydencji królewskiej 1 grudnia 2021 r. i powiedział policji, że próbował zabić królową Elżbietę II.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button