Entertainment

Prawda o seryjnym dawcy nasienia Netflixa w filmie „Mężczyzna z tysiącem dzieci”

W razie gdybyś zapomniał podstaw biologii z gimnazjum, te, którym przypisano płeć męską przy urodzeniu (i bez komplikacji) nieustannie produkują nowe plemniki — miliony małych pływaków każdego dnia. Do zapłodnienia komórki jajowej wystarczy tylko jeden plemnik, których jest znacznie mniej, ponieważ te, którym przypisano płeć żeńską przy urodzeniu, produkują skończoną ilość i zazwyczaj uwalniają jedno jajeczko w każdym cyklu menstruacyjnym. Biorąc pod uwagę, że sprowadzenie dziecka do narodzin zajmuje dziewięć miesięcy, oznacza to, że na każde jedno zapłodnione jajeczko w macicy plemniki mają potencjał, aby dać życie setkom nowych istnień bez jakiegokolwiek wpływu na życie dawcy. Holenderskie Towarzystwo Położnictwa i Ginekologii zakazało Meijerowi oddawania nasienia w Holandii w 2017 r. po tym, jak dowiedział się o jego zachowaniu, ale znalazł obejście problemu dzięki Cryos i oddał nasienie na arenie międzynarodowej. Mężczyzna był zafascynowany rozprzestrzenianiem swojego nasienia, a jego decyzje wpłynęły na tysiące ludzi.

Komiczka i aktywistka Laura High, znana jako „Twoja osoba poczęta przez dawcę TikToka,„ pochwaliła serial dokumentalny za to, że uwypukla, jak bardzo nieetyczny jest przemysł poczęć z nasienia dawcy — coś, na co ona i jej koledzy ze społeczności poczętych z nasienia dawcy desperacko próbowali zwrócić uwagę przez lata. Meijer zabrała się na YouTube, aby wypowiedzieć się przeciwko dokumentowi, twierdząc, że tak naprawdę spłodził tylko 550 dziecii chce pozwać. Biorąc pod uwagę fakt, że Netflix używa słów takich jak „być może” i „potencjalnie”, nie wydaje się, aby miał on wiele argumentów, a Netflix może dodać ten pozew do stosu na górze obecna batalia prawna „Baby Reindeer”.

Działania Meijera są, delikatnie mówiąc, godne pożałowania. Niestety, jest on wynikiem zepsutego systemu, który zawodzi dzieci poczęte dzięki dawcom (i dorosłych, którzy dowiadują się, że zostali poczęci dzięki dawcom później w życiu). Obecnie mieszka w Zanzibarze w Tanzanii i odmówił udziału w serialu dokumentalnym Netflixa.Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button