News

Premier Hiszpanii na szczycie NATO odrzuca „podwójne standardy” w sprawie Gazy

Sanchez powiedział, że popiera również „demokrację, wolność i prawo do istnienia kraju takiego jak Ukraina”.

Waszyngton:

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez w środę wezwał Zachód do odrzucenia „podwójnych standardów” dotyczących konfliktu w Strefie Gazy, przyłączając się do przywódców NATO w poparciu dla Ukrainy.

Hiszpania pod przywództwem Sancheza rozwścieczyła prawicowy rząd Izraela, uznając państwo palestyńskie i krytykując sposób prowadzenia przez Izrael wojny z Hamasem.

„Jeśli mówimy naszym ludziom, że wspieramy Ukrainę, ponieważ bronimy prawa międzynarodowego, to jest to to samo, co musimy zrobić wobec Gazy” – powiedział podczas szczytu NATO w Waszyngtonie z okazji 75. rocznicy powstania NATO.

Przywódca socjalistów powiedział, że powinno istnieć „spójne stanowisko polityczne”, w którym „nie będziemy stosować podwójnych standardów”.

Sanchez powiedział, że świat musi naciskać, aby „zatrzymać ten straszny kryzys humanitarny” dotykający Palestyńczyków i wezwał do zwołania międzynarodowej konferencji pokojowej, aby naciskać na utworzenie państwa palestyńskiego.

„Musimy stworzyć warunki do natychmiastowego i pilnego zawieszenia broni” – powiedział. „Istnieje realne ryzyko eskalacji w Libanie”.

Sanchez powiedział, że popiera również „demokrację, wolność i prawo do istnienia kraju takiego jak Ukraina”.

Przywódcy NATO na szczycie wydali oświadczenie, w którym stwierdzili, że Kijów znajduje się na „nieodwracalnej” drodze do przystąpienia do Sojuszu.

(Poza nagłówkiem, artykuł ten nie był edytowany przez zespół NDTV i został opublikowany za pośrednictwem kanału syndykowanego.)

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button