Entertainment

Proces Aleca Baldwina „Rust” – dzień pierwszy: nagrania z policyjnej kamery pokazują ostatnie chwile Halyny Hutchins

66-letniemu aktorowi postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci w związku ze śmiercią operatora filmu „Rust” Halina Hutchins. Hutchins zginął 21 października 2021 r., gdy na planie wystrzelił pistolet, który trzymał Baldwin. Twierdzi, że nie nacisnął spustu.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Stan wzywa policjanta jako pierwszego świadka w procesie Aleca Baldwina „Rust”

MEGA

Pierwszym świadkiem wezwanym na mównicę był oficer Nicholas LaFleur, który wcześniej pracował w departamencie szeryfa hrabstwa Santa Fe. Był na służbie 21 października 2021 r., w dniu, w którym postrzelono Halynę Hutchins. LaFleur był pierwszą osobą, która przybyła na miejsce zdarzenia. Zauważył, że byli tam strażacy i medyk na miejscu zdarzenia, ale był pierwszym policjantem, który przybył na miejsce.

Nagranie z kamery na ciele LaFleura po strzelaninie zostało przedstawione ławie przysięgłych. Baldwin oglądał nagranie przez okulary ze skrzyżowanymi ramionami. W pewnym momencie odwrócił wzrok od ekranu i szepnął coś do swojego prawnika, Alexa Spiro, podczas gdy ratownicy medyczni próbowali ustabilizować Halynę Hutchins, co zostało pokazane na ekranie przed nim.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Członek ekipy „Rust” miał powiedzieć policji, że Baldwin pociągnął za spust

Alec Baldwin pozuje z bronią i amunicją w nowym filmie z prób do Rust
MEGA

Podczas zeznań LaFleur powiedział prokuratorowi prowadzącemu Kari Morrissey, że Baldwin powiedział mu, że „trzymał” broń, gdy wystrzeliła. „Jeden z facetów powiedział mi, że Baldwin nacisnął spust” – kontynuował LaFleur, opisując dzień strzelaniny, korzystając z nagrań z kamery na ciele.

Nagrania z kamery umieszczonej na ciele LaFleura pokazują, jak Baldwin mówi: „Tak, trzymałem broń”, gdy podchodzi do niego policjant.

Po kilku sprzeciwach sąd przerwał rozprawę na lunch i wznowił ją o 15:00 czasu wschodniego. LaFleur został zwolniony z mównicy krótko po przerwie obiadowej, pozostawiając porucznika Timoteo Benavideza, który przeszedł już na emeryturę, aby mógł zająć mównicę.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Porucznik Santa Fe jest drugim świadkiem w procesie Aleca Baldwina „Rust”

Policja publikuje zdjęcia z planu Rust po śmiertelnej strzelaninie
MEGA

Porucznik Timoteo Benavidez zeznał, że przybył do Bonzana Creek Ranch krótko po 14:20 i nie opuścił miejsca zdarzenia aż do około 20:30 tej nocy. Nagrania z jego kamery na ciele były również pokazywane podczas rozprawy, chociaż prokurator specjalny Erlinda O. Johnson pominęła dwadzieścia minut, które zajęło mu dojechanie z bramy na miejsce zdarzenia.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Gdy przybył na plan, natychmiast oświadczył, że plan jest miejscem zbrodni i zaczął podejmować działania w celu zabezpieczenia planu. Po poproszeniu o zrobienie zdjęć miejsca zdarzenia Benavidez zwrócił uwagę na rekwizytora i zaczął szukać broni. Powiedziano mu, że rusznikarz Hannah Gutierrez-Reed miała broń, ale nie mogła znaleźć .45 Colt, z którego Baldwin wystrzelił w zamieszaniu. Zauważył jednak, ile broni palnej leżało bez nadzoru na wózku z rekwizytami.

Później zauważył, że Hannah Gutierrez-Reed rzeczywiście podała mu broń, ale nie był pewien, czy inni ludzie dotykali broni, zanim ona ją wzięła. Benavidez był również grillowany za swoją decyzję, aby pozwolić Alecowi Baldwinowi pozostać na planie bez umieszczania go na tylnym siedzeniu radiowozu.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Więcej świadków zeznaje w procesie „Rust” Aleca Baldwina

Policja publikuje zdjęcia z planu Rust po śmiertelnej strzelaninie
MEGA

Trzecim świadkiem, który zeznawał, był Joseph Lujan, detektyw z Santa Fe Sheriff's Department. Spotkał się z dyrektorem Joelem Souzą w szpitalu, gdzie lekarze usunęli „pocisk” z jego ramienia.

Czwartym świadkiem oskarżenia była Marissa Poppell, technik kryminalistyki w Santa Fe Sheriff's Department. Poppell otrzymała broń palną i zauważyła „trzy małe plastikowe kawałki”, które najwyraźniej oderwały się od broni podczas badania kryminalistycznego przeprowadzonego przez FBI.

Marissa Poppell powiedziała, że ​​znalazła na planie atrapy naboi i ślepą amunicję i wyjaśniła ławie przysięgłych, jak je zidentyfikować. Poppell powiedziała, że ​​wysłała kilka naboi do FBI w celu przeprowadzenia testów, ale doszła do wniosku, że znaleźli łącznie sześć ostrych naboi, w tym łuskę.

Wysłała również „pocisk”, który znaleziono w ramieniu reżysera Joela Souzy, do FBI wraz z bronią użytą w strzelaninie. Chciała konkretnie, aby FBI przeprowadziło „test upadku” rewolweru, aby sprawdzić, czy może wystrzelić bez naciśnięcia spustu, jak początkowo twierdził Baldwin.

Sędzia Mary Marlowe Sommer zakończyła sesję dzienną. Sąd wznowi obrady w czwartek o 10:30 AM ET.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button