Entertainment

Recenzja odcinka 8 sezonu 4 serialu Evil: Jak uratować życie

Czekaliśmy na małą akcję na froncie Antychrysta i dotarliśmy do sedna sprawy Zło Sezon 4 Odcinek 8.

Czy też zaskakująco dobiegło końca, gdy Sheryl zwróciła się do Davida o pomoc? To było zaskoczenie, którego się nie spodziewaliśmy, a które ostatecznie spoczęło tam, gdzie leży serce Sheryl.

Rozkładamy to na czynniki pierwsze w naszej najnowszej recenzji Evil. Zaczynajmy!

Mężczyźni w garniturach stojący w pentagramie
(Alyssa Longchamp/Paramount+)

Sheryl w końcu prosi o pomoc — od Davida!

Sheryl polegała na swojej intuicji i kobietach ze swojego biura, a wszyscy inni byli spoza jej kręgu.

Ale kiedy próbujesz zamordować człowieka pokroju Lelanda Townsenda, zaczynasz się zastanawiać, czy działanie w pojedynkę to dobry pomysł.

Powiązane: Evil Cast opowiada o niemowlaku Antychryscie, zdalnym oglądaniu i nadziei na kolejny sezon

Jeśli zostanie zamordowana, Sheryl chce, aby Kristen i dziewczyny zrozumiały ją trochę lepiej. Można by pomyśleć, że byłoby to trudne w tych okolicznościach, ale im więcej szaleństwa doświadczają, tym bardziej są otwarte na przebaczenie.

Sheryl postanowiła odwiedzić Davida w jednym miejscu, do którego Leland nie odważyłby się pójść — w konfesjonale. Była szczera w swojej prośbie do Davida, aby nie tylko podzielił się jej przesłaniem w przypadku jej śmierci, ale także ochrzcił Timothy'ego.

Andrea, Ojciec Ignatius i SherylAndrea, Ojciec Ignatius i Sheryl
(Elizabeth Fisher/Paramount+)

Tymoteusz JEST (lub BYŁ) Antychrystem!

Nigdy nie wiadomo, w co wierzyć, jeśli chodzi o Zło, ale w książce „Jak ocalić życie” umiejętność Siostry Andrei, dzięki której potrafiła dostrzec w ludziach demony, które w nich drzemią, położyła kres prawdzie — Timothy nie był normalnym dzieckiem.

Nic dziwnego, że był taki nieszczęśliwy! Ta słodka buzia była cała zniekształcona przez demoniczną energię. Chyba że się mylę, to dziecko, które Kristen sobie wyobraziła (naprawdę?) Zło Sezon 3 Odcinek 8 był wierną kopią małego Tymoteusza.

Dramatycznie, całkiem zgrabnie było, jak szybko udało się zrealizować plan uwolnienia Timothy'ego od zła. Kiedy David był niedostępny, siostra Andrea i ojciec Ignatius przyszli na ratunek.

Dziecko jest dzieckiem - Zło Sezon 3 Odcinek 8Dziecko jest dzieckiem - Zło Sezon 3 Odcinek 8
(Elizabeth Fisher/Paramount+)

Przełęcz Hail Mary Lelanda

Leland nienawidził opiekowania się Timothym, ale nie docenił chrztu ani trochę. Jeśli wcześniej nie chciał zabić Sheryl, to teraz na pewno będzie chciał to zrobić.

Ale nic nie przygnębia Lelanda. Maszerował dalej, jakby nic się nie zmieniło. Czy ochrzczone dziecko może być Antychrystem?

Powiązane: 12 przerażających dzieciaków, które sprawiają, że nasze włosy stają dęba

Leland ubrał małego gnojka w jego diabelski strój, ale śmiech i gruchanie Timothy'ego były oczywiste. Był wolny.

Ale czy to naprawdę będzie takie proste? Czy to koniec Timothy'ego jako Antychrysta? Nie, jeśli Leland ma coś do powiedzenia na ten temat. Jego reputacja i życie są na szali.

Nigdy tak naprawdę nie zgłębiliśmy, co dla Timothy'ego znaczy bycie dzieckiem Kristen. Coś mi mówi, że to się zmieni.

Dawid modli się przy swoim łóżkuDawid modli się przy swoim łóżku
(Alyssa Longchamp/Paramount+)

Zdalne oglądanie Davida zmienia się w zdalną ingerencję

Jeśli więc mamy wierzyć ojcu Dominicowi, to gdy Kristen rozbiera się podczas wizji Davida, jest to po prostu irytująca przerwa, mająca na celu wyprowadzenie go z równowagi.

Nazwijcie mnie szaloną, ale się nie zgadzam. Myślę, że z Davidem dzieje się coś o wiele głębszego. Kristen mogła trafić w sedno, kiedy zbliżyła się za bardzo, żeby czuć się komfortowo, próbując analizować jego.

Zdalne oglądanie może być pomocne w normalnym życiu Davida

David natknął się na wizję mężczyzny w rozterce. Tyler stracił dziecko i był pozbawiony, nie mogąc odnaleźć się w życiu. Ojciec Dominic próbował sprowadzić Davida z właściwej drogi, ale David upierał się i w cudowny sposób zdołał wpłynąć na Tylera, aby nie zabił siebie ani swoich dzieci.

Gdyby tylko Dawid się nami opiekował, świat byłby lepszym miejscem.

Chociaż nie mieliśmy oceny w „Jak uratować życie”, ta refleksja na temat Davida była warta zachodu.

Ben, David i KristenBen, David i Kristen
(Elizabeth Fisher/Paramount+)

Droga nie wybrana

Początkowa ocena Kristen była taka, że ​​David stworzył scenariusz Tylera, aby rozważyć ścieżki, których nie wybrał. Czy David chciał mieć żonę i rodzinę? Czy nie był pewien swojej decyzji o wstąpieniu do kapłaństwa?

Nadejście 40. urodzin Davida również miało na to wpływ. Im jesteś starszy, tym bardziej kwestionujesz swoje wybory w życiu. Widzisz, jak drzwi powoli zamykają się przed twoją przyszłością i to jest przerażające.

Powiązane: 19 razy, kiedy wróg był bliżej, niż myśleliśmy

Ale nawet w świetle jego urodzin i prawdziwego Tylera, Kristen ma coś wspólnego z Davidem. Księża przecież nie cierpią z powodu wizji kobiet, które dręczą ich przez całe życie. Czy nie znajdują pocieszenia w swoim wyborze, który uspokaja ich aktywne umysły?

Być może wybrał niewłaściwą drogę.

Ben i KristenBen i Kristen
(Alyssa Longchamp/Paramount+)

Różne przemyślenia na temat zdalnego widzenia zła

Na marginesie, kilka rzeczy dotyczących oglądania Davida z dala od ekranu uderzyło mnie w tym odcinku. Po pierwsze, musieli włożyć mnóstwo pracy w zmianę pokoju Davida na potrzeby tych scen. Po drugie, chciałbym użyć niebiańskiego sznura, aby pomóc mi znaleźć zgubione przedmioty. To wydaje się bardzo przydatne!

Dlaczego ojciec Dominic jest tak nieufny? I dlaczego nikt nie chce powiedzieć Davidowi?

Siostra Andrea i Ojciec Ignacy nie ufaj Ojciec Dominic. Nie mają problemu z powiedzeniem Davidowi, ale bez dowodów na to, dlaczego tak myślą, dlaczego David miałby trzymać się z daleka?

Tak, ufa im bardziej niż ojcu Dominicowi, ale David wkroczył w zupełnie inny świat dzięki swojemu zdalnemu widzeniu. Teraz, gdy pomógł Tylerowi, jestem pewien, że ma pomysły, jak jeszcze może go użyć, aby pomóc zwykłym ludziom uwolnić się od ich osobistych demonów.

Drażniło mnie, że ojciec Dominic bez cienia wątpliwości zakładał, że wizje Davida nie były powiązane z misją. Nadal nie wiemy dokładnie, co ta misja obejmuje, ale czy w obliczu dramatycznego cliffhangera, w którym Manager ujawnia niewidziane dzieło sztuki, możemy założyć, że to czerwony obraz, który ojciec Dominic chce pokazać Davidowi?

Ojciec Ignacy podczas chrztuOjciec Ignacy podczas chrztu
(Elizabeth Fisher/Paramount+)

Lexis jest Janem Chrzcicielem Antychrysta

Był to zaledwie drobny szczegół odcinka, ale powiązanie Lexis z Antychrystem jest ważnym punktem fabuły z innych powodów niż tylko fakt, że czerwony jest jej ulubionym kolorem w ostatnich czasach.

Czerwony wiąże się z misją Davida z ojcem Dominicem, a gdy początkowo próbował znaleźć czerwony obraz, zobaczył Kristen zdejmującą ubranie. Czy to było częścią jego łączenia zadania i Lexis przez Kristen (i z seksownym akcentem)?

Powiązane: 73 pary, które chętnie pójdziemy do piekła „Shipping!”

Jeśli rolą Jana Chrzciciela było bycie świadkiem przyjścia Jezusa, to rolą Lexis jest bycie świadkiem przyjścia Antychrysta. Gdyby tylko użyła aplikacji z Zło Sezon 4 Odcinek 7 kiedy Timothy był w odwiedzinach. Mogła go zobaczyć w jego demonicznej formie!

„How to Save a Life” ominęło ocenę, by głębiej zanurzyć się w mitologię Zła. Czy reszta sezonu zrobi to samo? Choć lubię różne historie w tym względzie, mamy mnóstwo rzeczy, które nas zajmują, bez konieczności wyjeżdżania na wycieczki.

Co myślisz? Czy sezon pięknie się układa? A co z Timothym? Jaką różnicę robi szczęśliwe dziecko!

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button