Health

Regard zabezpiecza 61 mln USD na badania LLM i rozbudowę platformy spostrzeżeń klinicznych

Firma z siedzibą w Los Angeles zajmująca się oprogramowaniem do podejmowania decyzji klinicznych Szacunek ogłosiła zamknięcie rundy finansowania serii B o wartości 61 milionów dolarów, której przewodził Oak HC/FT.

W rundzie wzięli udział Cedars-Sinai Health Ventures oraz dotychczasowi inwestorzy Calibrate Ventures, Techstars i TenOneTen Ventures.

CO TO ROBI

Regard oferuje narzędzie wsparcia klinicznego, które wykorzystuje AI do oceny historii pacjenta, generowania decyzji klinicznych i dokumentacji oraz ułatwiania komunikacji między lekarzami. Jego narzędzie można zintegrować z EHR dostawcy i współpracuje z firmami takimi jak Epicki I Cerner.

Środki te zostaną wykorzystane do rozwoju platformy firmy opartej na sztucznej inteligencji, zwiększenia jej zasięgu w opiece zdrowotnej i zainwestowania w badania nad LLM.

„Regard rozszerza opiekę nad pacjentem, analizując przytłaczające góry danych klinicznych i dostarczając lekarzom potencjalne diagnozy i zalecenia dotyczące leczenia, co wpływa na jakość i bezpieczeństwo opieki w czasie rzeczywistym” – powiedział w oświadczeniu Eli Ben-Joseph, CEO Regard. „To zmienia zasady gry – nie tylko dla lekarzy, ale dla ludzi, których życie jest w ich rękach”.

PRZEGLĄD RYNKU

Szanuj, dawniej znany jako HealthTensoruniesiony 5 milionów dolarów w ramach finansowania zalążkowego kiedy został uruchomiony w 2021 r. i zabezpieczony 15,3 mln dolarów w rundzie finansowania serii A rok później.

W zeszłym roku firma ogłoszony to by działało z OpenAI aby udostępnić nowe funkcjonalności produktu i chatbota o nazwie Max, zbudowanego na GPT-4.

Firma poinformowała, że ​​produkt będzie mógł przeszukiwać dane pacjentów, co pozwoli lekarzom zaoszczędzić czas, będzie mógł naśladować rolę lekarza rezydenta poprzez automatyczne tworzenie części notatki klinicznej na podstawie danych pacjenta oraz sprawdzać dokumenty pod kątem zgodności z wytycznymi klinicznymi w celu przeprowadzenia dokładnego audytu.

Na początku tego roku firma Regard ogłosiła rozszerzenie współpracy z dostawcą usług opieki zdrowotnej z siedzibą w Phoenix Baner zdrowia udostępnić lekarzom we wszystkich szpitalach Banner Health narzędzie do podejmowania decyzji w zakresie wsparcia klinicznego.

Konferencja HIMSS AI in Healthcare Forum odbędzie się w dniach 5-6 września w Bostonie. Dowiedz się więcej i zarejestruj się.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button